Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Honnan lehet tudni, hogy az...

Honnan lehet tudni, hogy az előző életből származó emlékek valósak-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Én alapvetően nem hiszek a reinkarnációban. A világnézetembe nehezen beilleszthető. Viszont időről időre bevillannak olyan emlékképek amik ezt támasztják alá. Például nemrég Prágában jártam és ahogy egy utcán elhaladtam, tisztán bevillant egy emlékkép, hogy én ott már jártam. Arra is emlékeztem, hogy ballonkabátot viseltem, ami ugyebár nem egy mai viselet, és a mellettem elhaladó autók is a 70-es évek környékére tehetőek. Néha vannak szexuális emlékképek, olyan nőkkel akikkel a mostani életemben biztosan nem találkoztam, küllemre szintén 70-es, 80-as évek környéke lehet, külső alapján. Meg bevillanó képek régi hotel szobákról ahol sosem jártam. Alkohol hatására ezek a képek felerősödnek, gyakrabban jönnek, de néha bevillannak józanul is.

Viszont úgy tudom, hogy akik a reinkarnációban hisznek azok azt vallják, hogy nem emlékezhetünk az előző életekre. Nem értem, hogy ez miként van. Ráadásul keresztény kultúrkörben nevelkedtem, úgyhogy végképp nem tudom hova tenni ezt a dolgot. Szerintetek ezek valódi emlékképek, vagy csak bolondos ábrándok?



máj. 25. 09:23
1 2
 1/17 Grimfox ***** válasza:
100%

Ilyen esetben nem igazán lehet megállapítani, hogy valós, vagy generált emlékekről van e szó. Csak olyan esetben lehet valamennyire bizonyítani, ha emlékszel személyekre, és tudsz velük találkozni, emlékek egyeztetése által igazolni az esetet.

Igaz, hogy az előző életekre nem lehet emlékezni. A jelenlegit megelőzőre nagyon ritka esetben, töredékesen emlékezhetnek egyesek, ha az előző élet során a haldoklás nem zajlott le teljesen, mielőtt a reinkarnáció megtörtént, vagy egy nagyon erős érzelmi töltés a korábbi személyiség foszlányait fenntartotta, és ezek beépültek a jelenlegi életbe. A szabály, hogy nem emlékszünk az előző életekre abból ered, hogy a személyiség is meghal, az emlékek pedig ehhez kapcsolódnak. De vannak abnormális esetek, amikor a haldoklás nem tud rendesen lezajlani.

Sok dolog okozhat hasonló jelenséget, mint amit leírtál. Ha a tudattalanod könnyen vesz fel benyomásokat, akkor megeshet, hogy filmekből, könyvekből összeszedett gondolatok kerültek felszínre, amikor a valós helyen jártál. Létezik egy olyan jelenség is, amikor egy hely, tárgy, vagy személy múltját ismered meg töredékesen, mintegy emlékképek formájában. Ehhez kell valamiféle kapcsolat, érintkezés valamivel, ami köthető a múltbéli eseményekhez. Olyan is előfordulhat, hogy valamiért vonzódsz(nem feltétlen tudatosan) az adott korszak stílusához, és ez merül fel élénk gondolatok formájában. A reinkarnáción kívül sok más magyarázat is lehet, ezért méginkább nehéz megállapítani, melyikről van szó.

máj. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

[link]

Nem vállalok felelősséget a linken netán található spiritiszta fikciókért, azt javaslom csak, amelyik normális, realista írás.

máj. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
24%

Az egész reinkarnáció elmélet azért jött létre hogy az emberek fontosnak érezhessék magukat

Ezért lehet beetetni őket azzal hogy menjenek el utaztatasra ahol kiderül hogy mindeki harcos vezér meg egyiptomi fáraó volt


Valószínű te is unatkozol és ebbe menekülsz hogy előző életben történt veled valami action és te most olyan fontos vagy hogy emlékszel rá

máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3

Félreérted, én nem érzem magam fontosnak attól, hogy ezek az emlékek feltörtek. Az emlékekben nem voltam, sem harcos, sem fáraó, csak egy átlagos fickó. Nem is feltétlen hiszem el, hogy ez egy előző életből származik, csak magyarázatot szeretnék.

máj. 25. 10:29
 5/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
24%

Reinkarnáció rossz nyelvek szerint Buddha narkotikus lázálmaiban találódott ki, így alkotta meg a történelem egyik legnagyobb átverését, időszámításunk előtt kb. 500 évvel.

Utána másik a Biblia, a papok által szerkesztett és párszor módosított kiadvány.*

Akárhogy is történt, minden vallásban szerepel ilyen fegyelmező eszköz, amivel a bamba népet igyekeztek megfélemlíteni, jó viselkedésre bírni.

De ezeken túl vagyunk jó régóta, már csak a földi bíróság előtt kell felelni, azt is sokan megússzák.


------------

Úgy tűnhet, rosszindulattal írok róla, pedig nem, gyerekként én is jártam párszor templomban, kellemes emlék, jellemépítő prédikációk, bármelyik gyereknek ajánlanám. Csak nem kell komolyan venni, mese.

máj. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

Értem amit írsz, de nem ad válasz a kérdéseimre.

máj. 25. 10:39
 7/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
11%

Arra a linken vannak jó leírások szerintem, csak nem akartam kiemelni belőle, amelyiket jónak látod:

[link]

máj. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Szervíz: A reinkarnációt évezredekkel a Buddha előtt is hitték a hinduk, és az írásbeliség előtt a törzsek, amelyek akkoriban a szubkontinens északi részét lakták. Ez történelem, vallástörténet, nem ezotéria, ennek hiteles forrásokban is utána tudsz olvasni.
máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

8.

Általában próbálj arra összpontosítani, hogy amikor én írok bármit, olyankor a háttérben tudhatok sokkal többet is, amit nem tartok szükségesnek kifejteni.

Számos írásod látom, amit én fantazmagóriának, fikciónak, középkori hitvilágnak tartok, mégsem írok rá mindegyikre, hogy ne fárassz már ilyen hülyeségekkel!

Te is próbáld valahogy úgy felfogni, hogy te engem nem világosítasz fel semmiről, nem az volt a kérdés. Köszi előre is!

máj. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Grimfox ***** válasza:
100%
Te is kikéred magadnak, ha valaki marhaságot ír. Nekem is viszket, ha pontatlan adatot látok, ami amúgy könnyen elérhető. Ha egy állításodat pontatlan adattal akarod alátámasztani, az hiteltelenné teszi. Sajnos nem tudok semmit ígérni ez ügyben, de amikor véleményt írsz, nem hivatkozol, akkor valószínűleg sikerülni fog, amit kérsz.
máj. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!