Kereszténység vs Buddhizmus. Melyik a szimpatikusabb?
A kereszténység és a buddhizmus alapvetően különböző vallások. A kereszténység egy monotheisztikus vallás, mely szerint Isten a világmindenség teremtője, és Jézus Krisztus a megváltó. A keresztények hisznek a paradicsomban és a pokolban, a jövőbeli életben az igazak mennyei boldogságra és az istentelenek örök kárhozatra számíthatnak. A keresztények számára a cél az Istenhez való közeledés és az örök élet elérése.
A buddhizmus azonban eltérő filozófiát követ. A buddhisták azt vallják, hogy Mara elmebéli áramlatainak az eloszlatása az, amely lehetővé teszi a Buddha természetének megjelenését a szívünkben, és ezzel a megvilágosodást. A buddhisták az életet szenvedésként értelmezik, melyet az elszenvedés megértésével és az önmegvalósítással lehet leküzdeni. Az évtizedeken át tartó szüntelenül gyakorolt meditáció és az önmagunkkal szembeni kritikus szemlélet a legfőbb cél.
A buddhizmusban a reinkarnáció elfogadott fogalom. A buddhista filozófia szerint az emberi szellemek örök, és az újjászületés újabb lehetőség az önmegvalósításra. A karma törvénye vezérli, hogy milyen új életük lesz az örök életben. A keresztények azonban a halál utáni feltámadásban hisznek, amikor a testek örökké élő lelkekkel találkoznak Krisztussal a mennyben vagy a pokolban.
Azonban mindkét vallási rendszernek az a sajátossága, hogy a valódi önmegvalósítást az egyéni tapasztalás és az adományok adhatják meg. A keresztényeim általában a karitatív tevékenység, az érzelmi segítségnyújtás, valamint a Biblia és a templomi szolgálatok gyakorlása által érik el legnagyobb boldogságukat. A buddhisták pedig az önmegvalósítást és az önzetlen szeretet gyakorlásán keresztül érik el legfőbb céljukat.
Végül azt lehet mondani, hogy mindkét vallási rendszerben a cél a belső béke kialakítása, az igazság megértése és a jóvátétel. Azonban eltérő filozófiáik és megközelítési módjaik miatt a két vallás rendszerénél nem állítható valójában szembe egymással.
Az egyik rosszabb, mint a másik. A kereszténység mögötti filozófia borzasztó, de egészséges formájában (értsd: nem fundamentalista irányzat, ami azt hirdeti magáról, hogy "ez az igazi kereszténység"), legalább jelen van a történetiség, ami az embert meghatározza.
A buddhizmus ellenben egy egoista vallás, ignorálja, hogy az ember alapvetően egy társadalmi lény.
Végeredményben mindkettő borzasztóan nihilista. A buddhizmus talán annyival jobb, hogy az illető csak magának árt vele.
En buddhizmus parti vagyok.
Bar vallassemlegesnek tartom magam, en a buddhizmusra mint eletszemlelet tekintek.
3-al egyetertek:D
A keresztenyseg nehany agaban meg d*gni sem lehet legalisan, ha papirral nem kototted ossze az eleted massal.
Teszem hozzá a kereszténység szerint már a gondolat is halálos bűn. Tehát ha nem élsz házzasságban még gondolatban sem szabad egy erotikus klippet megnézned, mert ugye tudod hogy aki halálos bűnt követ el az a pokolra jut
Nem is ehetnél rendesen, mert ugye az is főbűn😅
Ha igazán komolyan veszed, akkor egyik se szimpatikus, mindkettő borzalmas.
Persze létezik az a lazaság, ahol már szinte elfogadhatóak... csak annak mi értelme? Úgy meg már nyilván nem működik.
Teljesen mindegy, vallásokkal a múltban hülyítették az embereket, mára ezek idejétmúlt dolgok.
Egy szűk réteget lehet még beetetni, de rajtuk csak mosolyog a többségi társadalom, főleg az újabb generációk.
Általában arra szoktak gyanakodni (a többbségiek), hogy ezeknél a kisebbségieknél valami nincs rendben, nyakon felül.
Annyira hihetetlen, hogy manapság vallásos dolgokkal be lehet etetni embereket, hogy nem is hisszük el, józan ésszel.
Sajnos nagyon hiányzik az oktatásból a logika és a tudományos gondolkodás tantárgy.
Illetve, hogy minden is bizonyítja legyen szemlélet és módszertanok..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!