Honnan ered eza bődúletes szenvedés amit egy embernek átkell élni egy élet alatt?
Figyelt kérdés
Még egy kérdés. A keresztények nagyon jól eltudják magyarázni honnan ered a szenvedés, de buddha valami olyasmit mondott, hogy a vagyonból ered a szenvedés. Ez hazugság. Nincs vagyonom nem is lesz, de mégis szenvedek. Nem talátam jobb magyarázatott a szenvedésre, mint amit a keresztények hisznek.2023. máj. 18. 13:41
11/17 anonim válasza:
A keleti tanok leírják, te is leírtad az első saját magadnak megírt válaszodban, ami pont a keleti tanok tanítására mutatott rá. A vágy szenvedés.
12/17 anonim válasza:
A szűztől és a benne uralkodó merkúrtól... na meg a kecske.
13/17 anonim válasza:
Legfőképpen azért szenvedsz, mert nem vagy szabad. Szabad vagy, de belül nem oldottad fel a függőséget és ez okozza a szenvedést, tehát szabad vagy, de közben mégsem vagy szabad. A legerősebb függőséget okozó dolog a létszomj. Ha meghaladnád az ösztöneidet, akkor lennél szabad, csak ez nagyon keveseknek sikerül.
15/17 anonim válasza:
Konkrét okai is vannak a szenvedésnek, nem csak "belülről jön" szent szöveg. Akinek belülről jön annak valami pszichés baja van. Meg mondom mi teszi tönkre az embert. A stressz, a napi rutin, a hitelek, a társas magány, egy problémás partner, egy agresszív főnök, a kétszínű barátok, a kíváncsi szomszédok stb, estig sorolhatnám. Az ember teszi a másik emberrel.
16/17 anonim válasza:
Ha s.rul èrzed magad ,az a szenvedès.
Amúgy az emberek egymást húzzák le a negativitásukkal.
Pláne itt magyarba. Sok alulfizetett èletunk kripli miatt aki ittmaradt.
mert règen minden 10-ik ember volt az ,most meg úgy jön ki a matek hogy 4 már meghalt 4 meg kiment új èletet kezdeni külföldre.
Így csak a retardált rosszindulatú èletkèptelen selejt maradt aki szenved folyton folyvást.
Az hogy ki milyen vallású sokat ám nem befolyásol a dolgokon.
17/17 anonim válasza:
A buddhizmus nem a vagyont mondja a szenvedés forrásának, hanem a tudatlanságot, ami alatt egy olyan öntudatlanságot ért, amely miatt önmagamat nem önmagamként ismerem, hanem önmagamat összetévesztem egy kreált szenvedő én-személyiséggel, tehát a buddhizmus szerint a téves önazonosítás az oka a szenvedésnek, nem pedig az emberek, vagy a körülmények.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!