Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Ha létezik reikarnáció, akkor...

Ha létezik reikarnáció, akkor egy ember, vagyis mi, hányszor születhetünk ujjá?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 14:40
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
79%
Változó... Ha van egy "végzeted" (most nevezzük így, pedig ezt a szót nem szeretem), akkor annyiszor születsz újjá, ahányszor ezt a "végzetet" NEM teljesíted. Ha teljesítetted, többé nem reinkarnálódsz. Legalábbis én így tudom. :)
2010. okt. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
jól tudod.. :D vagyis.. én is így tudom :)
2010. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
igen én is igy tudom. Csak kiváncsi vagyok hány élet ez.10,30,200? :)
2010. okt. 5. 14:52
 4/21 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
53%

Mindenképp több, mint amit tippelsz...de attól is függ, hogy ki milyen gyorsan tanul, halad, mennyire akar segíteni másoknak, milyen céljai vannak, stb. Lehet pihengélni az életek közt több száz évet is, de nem jellemző.

Nem csak a Földön vannak testek, a lelkek igazi otthona amúgy sem itt van. („Az én világom nem e világból való” - mondta Jézus.)

2010. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

ezt nem tudhatjuk...nagyon sok mindenen múlik...és egyébként is addig fogsz a földön újjászületni, amíg be nem láttad teljes eszedből és szívedből a valót...amire persze van is lehetőség, ha nyitott az ember. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy vélem, hogy addig születünk újjá, amíg meg nem tanultunk mindent, amit kellett.
2010. okt. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 bslayer15 válasza:
56%
Megválaszolhatatlan kérdés.
2010. okt. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem létezik reinkarnáció, ezért lehetetlen megválaszolni a kérdést. Újjászületni azonban kell, egyszer !
2010. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Engem is foglalkoztat a kérdés él olvasgattam róla (nem olvastam végig a könyveket még), de szerintem sokszor. Megpróbálom összefoglalni:


A teremtő lét létezett, mivel még nem volt semmi más így nem tudott változni ezért rengeteg apró részre szakadt (lásd. ősrobbanás)

Majd kb ahogy a suliban tanultad, létrejött a mai világunk

Az egész több mint a részek egésze (vagyis egy számítógép egyben sokkal több mint ha csak az alkatrészeit teszed az asztalra) ezért az ember is több mint a szervei összessége.

Test (biológiai lény)

Szellem (gondolkodás)

Lélek (lét)

Az ember feladata egyrészt a megtapasztalás ez kétségten, viszont a fő feladata, hogy emlékezzen Önmagára (arra hogy ő mindennel egy)

Ehhez fejlődnie kell (ennek a módja hogy bizonyos dolgokat megtanul)

Kap egy testet és egy szellemet (ami szabad akarattal rendelkezik)

Ha egy élet során nem tudta megtanulni (helyesebb visszaemlékezni arra a tulajdonságára) amire kell, ezt a feladatot újból megkapja, ha viszont sikerült akkor tovább haladhat.


A fent leírtak a saját érzéseim, aki úgy érzi a szíve mélyén hogy ez így igaz, annak ajánlom a következő könyveket:


Beszélgetések Istennel

Lelkünk útjai

Létköz(ez nem annyira tudományos inkább szórakoztató)


ami nem a témához kapcsolódik viszont érdemes megnézni:


agykontroll tanfolyam


Remélem segítettem, a szándékom mindenesetre az volt:)

2010. okt. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

kedves 00:03.


S szerinted a szellemed a testedben van benne, vagy a szellemedben(elmédben) van benne a minden, úgymond gondolatként, koncentrált gondolatsorként, világtudatként, mint mondjuk álom idején?! Egyébként nagyon jól látod ezt a "minden egy" kérdést...őszintén mondom. Csak a kérdés mondom az, hogy melyik szerinted az elsőrendű...az anyag, vagy a szellem(elme)? Most a lelket rakjuk félre egy kicsit. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!