Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi van akkor ha az egó felláza...

Mi van akkor ha az egó fellázad a lélek ellen?

Figyelt kérdés
Ha az egó szembemegy azzal ami létrehozta az egót.
2022. febr. 27. 22:54
 1/6 Grimfox ***** válasza:
100%

Nagyjából mindig ez a helyzet, csak általában különböző módokon. Az ego akar lenni a valódi, halhatatlan, mindent megkapó középpont.

De ha nagyon durván történik, akkor pszichés betegségek alakulnak ki. Belső konfliktus.

2022. febr. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
A lélek nem definiálható. Csakis tapasztalni lehet, akkor ha félretesszük az egó-t. Nincs semmi amire tehát rá lehetne mutatni, hogy pl ez a lélek. Az egó szemszögéből tehát a lélek nem is létezik. Hogy tudna fellázadni az egó az ellen ami nem is létezik?
2022. febr. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki az, aki fellázad?


Ego nincs tudatában a létezésének, valóságosságának.

2022. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az egó melyik definíviójára gondolsz?
2022. febr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont az egó van tudatában a létezésének. Az egó miatt azonosul az ember a fizikai testtel, és a gondolatok áramlásával. Amint kimondjuk hogy ez "én" vagyok, már meg is jelent az egó. Bármilyen mentális folyamatot megfigyel az ember az mind az én, mind az egó. Egyszerre több egó is lehet, sőt ezek van hogy ellentétekbe kerülnek egymással, vagy épp hogy erősítik egymást. A gondolatokkal való azonosulás az egó.
2022. febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az egó van tudatában a létezésének.

Az ember tudatlansága miatt azonosul olyan dolgokkal, amiknek nincs öntudatuk.

2022. febr. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!