Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Mi értelme egy ilyen inkarnáci...

Mi értelme egy ilyen inkarnációnak?

Figyelt kérdés

Ahol vannak vágyak, de meg is maradnak annak. Nem olyanok, amik be tudnának teljesülni, ezért megmaradnak egy víziónak, egy "lehetett volna" dolognak.

Nem lehet értük tenni, mert életkorral kapcsolatosak, és "le lehet késni" róluk.

Mi értelme annak, hogy a lélek tudja hogy mit akar, de veszett fejsze?

Mire jó ez?


2021. dec. 30. 13:12
 1/9 Tudi333 ***** válasza:
44%
Egyik inkarnációnak sincs semmi értelme! Semmi az égvilágon! Csak oda-vissza játszma az egész. Értelmetlen. Ezt kell végsősoron felismerni, ez az egész lényege. Pl mondják sokan, hogy ez meg ez azért történik mert X tartozott Y-nak és most karmikusan "letudta" a tartozását. Csak azt nem mondják vagy nem tudják vagy nem nézik, hogy mostmár Y tartozik X-nek és majd "letudják" és ez megy kb. a végtelenségig. És csak úgy tudsz kilépni ebből ha magadat fejlődöd meg, nem úgy, hogy "letudod a karmádat".
2021. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Grimfox ***** válasza:
68%
A lélek nem akar. Az elme akar, az elme vágyik. Van, ami azért nem valósul meg, mert nem valósulhat meg, a karma akadályoz benne. Van ami azért nem, mert rossz döntéseket hoztál. Ha azt akarod, hogy ez valamire jó legyen, azt magadnak kell "elintézni". A testetöltés nem azért történik, hogy egy célt beteljesíts, hanem mert a karma a születések körforgásában tart. Hogy az adott inkarnációból milyen értelmet hozol ki, az a saját döntéseden múlik. Sopánkodhatsz, hogy mi mindent nem értél el, vagy használhatod az elszalasztott lehetőségeket arra, hogy megtanulj lemondani arról, ami már nem lehet, és olyasmit keresni, amit még lehet, vagy csak most lehet. Az inkarnáció értelmét te határozod meg, az után, hogy az adott életben már rendelkezel elég tapasztalattal, vagy erős akarattal. Példának tudom hozni az édesanyámat. Már óvoda középső csoportjában elhatározta, milyen életpályát kíván bejárni, és már csak 2-3 éve van hátra a nyugdíjig, amit végig ezen az életpályán töltött. Az ellenpélda én vagyok, én semmit nem értem el, amit valaha el akartam érni, mert olyasmit akartam, ami messzebb volt, mint ameddig a karom elért. Meg sok más rossz döntés miatt is persze.
2021. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ahogy feljebb tanult kollegám írta,az inkarnáció célja letudni az elszalasztott döntések utáni milettvolnaha vágyat, majd kikristályosítani az akaraterőt hogy az univerzum által az inkarnáció elé dobott lehetőségekből a lehető legtöbbet hozzuk ki.

De itt választhat valaki kétféle utat.

Egyik út mikor a lehetőségeket felismerve másokért tesz mindent, felismerve hogy más ének is önmagát jelentik, így visszakapván az univerzumtól később mindazt amit adott.

Másik út mikor a kínálkozó lehetőségeket önmaga szolgálatára használja fel.

Ez egy jóval gyorsabb út a fejlődésre, általában ha valaki a spiritualitás felé fordul elég gyorsan tud tanulni ilyen balos ösvényen.

Grimfox!

Nem tudom mi volt az amit akartál az életben, írjál rám priviben, lehet tudunk beszélni pár dologról, hogy mit hogyan tudnál elérni.

2021. dec. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat már nem akarom elérni többé. Már tudom, miért nem értem el, egyes esetekben azt is, hogy soha nem is érhettem volna el, azt is tudom, hogy miért. Amit meg el akarok érni, abban nem igazán van segítség. Ezért sem teszek ki róla kérdést ide. A szellemi célkitűzések nagyon eltérnek azoktól, amiket elszalasztottam.
2021. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Néha szoktam ide írni, de többször láttam már a válaszaidat.Elég jó tudás van mögötted.

Én a tudattal tudok rengeteg mindent csinálni, mondhatnánk úgy is manipulálni, vagy munkára bírni.rengeteg idő volt, mire ezt megtanultam, utána még több, hogy meg is tapasztaljam mit tudok vele elérni.

Én a balos ösvényt,önmagam felmagasztalását választottam már fiatal koromban, egész életemet erre a tudásra és ennek a megszerzésére fordítottam.

Ha érzek olyan polarítást valakiben, ami engem is előre tudna vinni az életben, akkor szoktam valakivel kommunikációt kezdeményezni.

Ezért is írtam rád-

2021. dec. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
100%
A balos ösvény sosem vonzott különösebben. Az elme ereje önmagában szürke zóna, de a céljaim egy része erre a területre összpontosul. Elméleti típus vagyok, engem nem az érdekel első sorban, hogy amit tudok, azt felhasználjam a magam nyereségére, hanem az, hogy tudjam, hogy az adott dolog, és ami mögötte van, hogyan működik. Ha röviden akarnám megfogalmazni, nem célorientált vagyok. Vegyük pl a telekinézist. Tudom, hogy vannak, akik valamilyen szinten képesek ösztönösen, félig ösztönösen működtetni. De engem a teljesen tudatos, működési mechanizmus megértéséből származó használat érdekel. Amit ösztönösen kellene használni, az eddig sohasem sikerült. Csak olyasmi, aminek a működését legalább annyira ismertem, hogy kezdetlegesen működésbe hozzam. Utána a saját tapasztalattal kiegészítettem a többit. Vagy megragadtam az alap szinten.
2021. dec. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ahol vannak vágyak, de meg is maradnak annak. Nem olyanok, amik be tudnának teljesülni, ezért megmaradnak egy víziónak, egy "lehetett volna" dolognak."

Alapból az értelme az lenne, hogy az ember megtanulja a vágyait "bevonzani", létrehozni azt, amire vágyik. Ha ezek nem teljesülnek be, nem tanulta meg, hogy ő szabad, és az ő döntésétől függ a valósága.


"Nem lehet értük tenni, mert életkorral kapcsolatosak, és "le lehet késni" róluk."

A tanulság a lényeg ezeknél a helyzeteknél.

2021. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert ha megoldanád a karmáidat nem kéne leszületned. Lehet tettekbe azt hiszed kész vagy de a fejedbe nem, ez így marad továbbra is, viszont a tényleges elengedéssel ki lehet játszani ezt a rendszert is.
2021. dec. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az elme akar, az elme vágyik. Van, ami azért nem valósul meg, mert nem valósulhat meg, a karma akadályoz benne.

2, mivel te itt vállalod a neved, így emlékszem hogy egy másik kérdés alatt egy kb. skizo tüneteket hozó kérdező jelekről meg iranyitottságról beszélt és te mondtad neki hogy semmilyen külső erő nem befolyásol. (Csak azért kérdezem mert én pont olyan állapotban vagyok most mint az a kérdező és szinte érzem hogy valami átokszerűség épp tönkretesz, vagy a rossz karma, most pont azért találtam ezt a helyet mert elkezdem hinni benne)

De amit most írtál hogy “van ami azért nem valósul meg mert nem valósul meg, vagy mert a karma akadályoz benne” ez nekem nagyon külső befolyásnak tűnik. Nekem biztos rossz a karmám(ha tényleg van ilyen), akkor ezek szerint te is, aki úgy látom benne vagy a témában, azt mondod hogy a rossz karma miatt nem jöhet létre valami. Ezek szerint ez ellen nem is lehet mit tenni és megmagyarázza az átokszerű érzetet.

Sajnos azt a kérdést nem tudom megmutatni, nem tudom hogy kell itt keresni, új vagyok.

2022. márc. 9. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!