Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy az összes...

Miért van az, hogy az összes előző életbe utaztatas alatt mindenki fáraó, királylány vagy híres hadvezer volt? Sehol egy földet túró paraszt vagy hajléktalan?

Figyelt kérdés
Számomra emiatt is hiteltelen az egész és véleményem szerint az emberi tudatalatti fantáziálta álmok csupán ezek. Nincs előző élet, akármennyire is lehangoló az igazság.

2021. máj. 26. 09:11
1 2 3
 21/29 Grimfox ***** válasza:

Sci-fi alapötletnek nem rossz. Ha jól emlékszem, van valami játék is, ami ezt az alapötletet lovagolja meg. De a DNS nem kódol emlékeket. Csak ösztönöket. Azokat is csak "gyári beállítás" formájában. Ebbe persze csúszhat hiba, de általában sima alap ösztönöket kódolnak, és ezekre van hatással az egyén egyedfejlődése.

Ugyanakkor az elődeink emlékeinek felidézése, mint koncepció nem lehetetlen. A pszichológia határterületein létezik egy olyan fogalom, hogy kollektív tudattalan, ami az összes eddig élt ember(vagy legalább az utolsó 1-2 ezer év embereinek) emlékét foglalja magába. Az elmélet szerint ezzel a tudattalannal minden ember kapcsolatban áll. Egyes pszichológiai jelenségeket ezzel magyaráznak. Az ilyen felidézett emlékeket is magyarázzák ezzel, és őszintén, nagyobb valószínűséggel tudsz ebből a kollektív tudattalanból emlékeket előhívni, mint az előző életekből. Az előző életek emlékei nem születnek újjá az emberrel, ezért hipnózissal, és más regressziós technikákkal nem lehet őket előhívni. Külső forrásból esetleg.

2021. máj. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Aki halálközeli élményen keresztül ismeri meg az előző életeit azok közül egynél sem hallottam ilyet. Szerintem ez is amolyan urban legend hogy így van, de persze lehet van pár elmebeteg aki fáraónak gondolja magát. Pl. Jankovich István kifejezetten egyszerű életekre emlékszik vissza.
2021. máj. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
21es érdekes felvetés de én elvetem a szellemi lehetőségeket. Úgy vagyok vele hogyha anyagba lehet foglalni akkor már nem lehet szellemi dolog de annál jobban magyarázható. Az emlék felidézésénél mi lenne ez a fizikáliis közeg amiből múltemberek emlékeit merhetnénk szerinted?
2021. máj. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Grimfox ***** válasza:
Könyv, vagy hasonló adathordozó. Biológiailag a memória nem öröklődik. Semmi, ami tanult, vagy tapasztalt.
2021. máj. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
100%

Egy utaztatáson voltam eddig, elég átlagos életem volt. Azt meg minek meséljem bárkinek is?


Úfigyi, egyik előző életemben egy falusi nő voltam, gyereket szültem, vizet hordtam a kútról, elhíztam, mint a picsa, aztán meghaltam. :D

2021. máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
24es ép ezen gondolkozok mivel eddig nincs olyan közeg amiből lelehetne olvasni őseink emlékeit nem írott módon (következtetéseket itt hagyjuk).
2021. máj. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Grimfox ***** válasza:
Ha a szellemi lehetőséget elveted, akkor nem is lesz olyan közeg. A biológiai felépítésünk egyszerűen alkalmatlan erre. Minden földi élőlényé, ha már itt tartunk.
2021. máj. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
32%
Ez egyáltalán nincs így. Az ilyenek inkább szimbólikusak. Valódi utaztatást már láttam nagyon sokat, és mindenkinek az összes élete átlagos volt.
2021. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 -remete- ***** válasza:
100%
:) ez nem igaz. Nekem volt öregasszony. Prosti egy parqsztok altal bosszúból vízbe folytott földesúr, leölt hadvezér. Szegeny ázsiai. Ezekre se úgy emlekszem, hogy részletesen hanem fel fel tünik egy egy emlék. Amiben különböznek az almoktól itt teljesen el veszítem az idő és valóság erzetem. Szóval neeeem mindenki király. :)))
2021. máj. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!