Kezdőoldal » Ezotéria » Reinkarnáció és karma » Miért van az, hogy az összes...

Miért van az, hogy az összes előző életbe utaztatas alatt mindenki fáraó, királylány vagy híres hadvezer volt? Sehol egy földet túró paraszt vagy hajléktalan?

Figyelt kérdés
Számomra emiatt is hiteltelen az egész és véleményem szerint az emberi tudatalatti fantáziálta álmok csupán ezek. Nincs előző élet, akármennyire is lehangoló az igazság.

2021. máj. 26. 09:11
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
84%
Vagy ha van is, azt itt nem tudja megmondani senki.
2021. máj. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
78%

Hogy jutottál hozzá az összes ember előző életbe utaztatásának leírásához?

Vagy lehet egyhez sem, csak provokálsz a kérdéssel?

2021. máj. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 Raechter ***** válasza:
60%
Ez nem teljesen igaz, mindenképp van hajléktalan, vagy szolga de aki ért hozzá általában, akkor visszamegy még. Nem szivesen mondja az utazó a személynek hogy te előző életedben hajléktalan voltál, de ha mondja is, akkor is visszamegy még. A páciens érdekességeket akar hallani nagyrészt, szóval ha kvázi az előző életében szolga volt, nem tudnál sokmindent mondani róla, de természetesen ezt is elmondod, csak visszamész még 1-2 őt az érdekesebbhez.
2021. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 SZücsöm ***** válasza:
81%

2 essel értek egyet. Nem állítom hogy hiszek az utaztatásban de azt állítom hogy rossz a gondolat meneted.


1. Ha az átlag ember elmenne egy ilyen utaztató hoz és azt mondaná neki hogy egy paraszt volt előző életében azzal nem valószínű hogy dicsekedne az illető kvázi nem terjedne az információ. Na ha már azt állítják hogy Napóleon volt akkor már sokkal valószínűbb hogy az átlag ember ezt emlegetni fogja.


2.Ha létezik a dolog az még nem zárja ki a kóklerek,haszonlesők,csalók létét az adott területen(sőt). Ők egyértelműen azt fogják a kliensnek mondani amit szerintük hallani szeretne.


3. Nem tudom te honnan hallottál ennyi ilyen esetet én csak a gyk-n láttam párszor hasonló kérdést.(Bár akkor lehet hogy létezik a jelenség vagy csak szájhagyomány útján terjed a fals infó)


Bár nem utaztatás de a virginiai egyetem kutatói több mint 2500 állítólagos reinkarnációs emlékekkel bíró gyerekkel foglalkoztak és mind egy már elhunyt de átlagos ismeretlen embernek az életére emlékezett.

És ezek csak azok amik után kutattak állítólag millió számmal jöttek az ilyen állítások a világ minden pontjáról. És senki se állította azt hogy Napóleon,Kleopátra volt előző életében.


És bár még nem olvastam a lelkünk útjait ami tudtommal erről a témáról szól de ismerek olyat aki igen és abból kiindulva amit tőle hallottam nem hinném hogy tele lenne ilyen esetekkel a könyv.

2021. máj. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
87%

Amúgy igaza van, a legtöbben akik mesélnek róla általában ilyeneket hoznak fel. (legalábbis kicsiny hazánkban)

Kérdező a neten vannak más források is, pl:

[link]


google "a reinkarnáció tudományos bizonyítékai" vagy "evidence of reincarnation"


Amik elvileg az enyémek voltak azokban többnyire vagy zsoldos, vagy katona, vagy halász vagy állat volt. Se hadvezér se király.

De ezeknek az oka még lehet a tudat alatt megbúvó stressz, feszkó, valamint a keresés, kutatás, infó halászás.

Ahogy a "fáraó, királylány vagy híres hadvezér" a hatalom, hírnév és gazdagság vágya lehet. (kicsit önfényező)


Aki nekem mesélte, hogy ó uralkodó volt ekkor és akkor, megkérdeztem tőle, hogy ok király voltál, de most mi vagy? Egy egyszerű ember aki minimálbéren robotol napról-napra....Azóta nem beszélünk.

Így bár hiszek a reinkarnációban, nem nagyon hiszek abban, hogy valóban a saját előző életünkbe látunk betekintést. talán csak a gyerekek akik még "közel" állnak hozzá.

De utána, a vágyainknak megfelelő, abba tanácsot, segítséget nyújtó vagy figyelmeztető előző életbe élethelyzetbe kapunk betekintést. Vagy a vágyink, gondolatunk, fantáziánk álomképszerű kivetülése a múlt köntösébe.

Nagyon úgy érzem, hogy pszichológusnak kell lenni ahhoz, hogy normális kutatómunkát lehessen ezzel végezni. Ahhoz hogy külön tudjuk választani a valós emlékeket a tévképzetektől.

2021. máj. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
91%

Az ember nem azt akarja látni, hogy az előző életében is szolga volt, hanem azt, hogy nagy ember, aki kezdett valamit az életével. Az egész a kisebbrendűségi komplexusból fakad, mert sokan nem tudnak szembenézni a ténnyel, hogy az életük csak jött és megy anélkül, hogy bármi jelentőset tettek volna.

Ezért van szükség a vallásokra és a túlvilág képére, ami újabb esélyt ad a kiteljesedésre, ami ebben az életben nem sikerült.

2021. máj. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 SZücsöm ***** válasza:
78%

6 Attól függ én nagyon remélem hogy nem voltam előző életemben király, hatalmas hadvezér stb. Mert ha létezik lélek/reinkarnáció és előző életeimben voltam már király vagy egy nagyon tehetséges ember az azt jelenti hogy a rendszeren belül nincs fejlődés. Amúgy azt nem értem hogy miért teljesedik ki valaki azért(szerintem nem is) mert vezetői/hatalmi pozícióba kerül.


5. Nem hinném (vagy csak remélem) hogy nincs átjárás ember és állat között (max csak állatból emberbe, fejlődési görbe) mert akkor végleg csak egy lutri a reinkarnációs rendszer. Akkor meg inkább a materialista szemlélet.

2021. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
70%
Helyettesítheted tudóssal vagy bármilyen hírességgel is, a lényeg ugyanaz. Ha valaki csak bejár dolgozni, alszik, eszik, számítógépezik egész életében, az csak létfenntartás. Az ilyen életvitel mellett az embernek szüksége van a tudatra, hogy az előző életében többet ért el, vagy a következő életében jobb lesz. Ez együtt jár az emberi öntudattal, ami nem engedi feldolgozni, hogy valaha is megszűnik létezni. Erre való a vallás, nem kell szembenézni az ellentmondással, miszerint a tudatom szerint létezem és élek, de mégis lesz olyan (örökös) állapot, amikor ez a tudat nincs többé.
2021. máj. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
53%

7 én is úgy hiszem, hogy állatból emberbe fejlődik és aki egyszer ember volt az már nem születhet állatként.


Én úgy hiszem, hogy minden létsíkot mindenki végig tapos, az apró bogaraktól az összes állaton át az emberig. Majd emberként az "utolsó féreg" mentalitástól felfelé halad. Ami hát hogy épp mennyit keres és hogy milyen társadalmi rétegben van, az nem azonos azzal, hogy milyen a személyisége, a lénye.

Lehetett király de akkor nem volt túl jó, s ha ezzel fényezi magát simogatja az egóját, igazából ma sem jobb annál. Persze csak ha valóban király volt és nem az egója, az önérzete fényezésére kialakult "álomkép" az egész. Kb. ahogy #6 is írja.


#5

2021. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%
Én hiszek a reinkarnációban de nem hiszek ezekben az utaztatásokban. Nem véletlen hogy nem emlékszik az ember az előző életeire, nagy eséllyel teljesen megzavarná a jelenlegi életünket ha látnánk előző életeinket + a traumákat újra fel kellene dolgozni.
2021. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!