Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Miért érzek jelentős különbség...

Bóna Barbara kérdése:

Miért érzek jelentős különbséget a két ház szellemi 'levegője' között?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet velem, hogy vidéken élek a családommal egy nagy emeletes kertes házban.

Régebben itt lakott a dédim, és a dédim két fia meg a férje, ezenkívül a mamám.

Ők már mindannyian meghaltak, ugyan ők építették a házat. Mi kb. 5 évvel ezelőtt építettünk hozzá egy tetőteret, ahol a két testvérem ( az egyik nem igazi tesó) és én lakunk. Nem régen, kb. 7 éve lakunk itt, az apukámmal és a nevelő anyukámmal. Apukám itt lakott már régebben még mamámmal meg a többiekkel. Nos, dédim még élt, amikor én kicsi voltam és sokat beszélgettem vele.

De mióta ő meghalt 2 éve azóta valahogy fura jelenségeket érzek és nagyon félek. A legrosszabb az, hogy nem merek az ágyamban a fal felé fordulni éjjel, mert akkor tuti, hogy elkezd 1-2 perc múlva recsegni a padló. És az csak nappal is akkor recseg, ha valaki bizony járkál rajta. Szóval már régóta nem is kísérletezek a befelé fordulással. Ha rendesen úgy alszom, hogy látom a szobát, akkor nincs semmi és nyugodtabb vagyok.

Arra gyanakszom, hogy ő a dédim, aki mindig felakart jönni az emeletre, de mivel rossz volt a lába nem tudott. Ezenkívül ugye az elmúlt 6 évben 5 közeli halálesetet éltem át. 2 dédim, 1 nagypapám és egy dédpapám, a mamám is meghalt. ( A mamám is az anyukája egyszerre haltak meg! A temetés is együtt volt! Csupán pár óra különbség volt a halál ideje között. )

A lényeg az, hogy apukámék is hallották régebben, hogy recseg a lépcső, stb. De szerencsére azóta én azt valahogy kirekesztettem.

Az lenne a kérdésem, hogy habár tudok aludni ez miatt, mégis úgy érzem, a teljes nyugodt alvást nem tudom elérni ebben a házban. De amikor a másik mamámnál alszom, ahol nagyon nagyon szeretek lenni ( és a mamámat tekintem anyukámnak, mert sajnos az édesanyám beteg, személyiség zavara van és nem lehet velem. Mellesleg ő is beszél ilyen dolgokról.) NA A MAMÁM HÁZÁBAN TELJESEN NYUGODT VAGYOK ÉS NEM FÉLEK SEMMITŐL. Valahogy ott nincs semmilyen szellemi légkör és tudok aludni rendesen.

Szóval kicsit zavaros az életem, de valaki tudna nekem segíteni?

Egyedül nem tudom ezt megoldani.

16/L


2010. máj. 16. 13:42
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem vagy egyedül ezekkel a dolgokkal de...nem tudom lehet e ezen bárhogy is segíteni.szerintem a legyegyszerűbb ha nem foglalkozol ezekkel a jelenségekkel meg nem rágódsz rajta akkor elmúlik.Minnél jobban beleássa magát az ember annál rosszabb lesz.Szóval én ennyit tudok csak tanácsolni.próbálj meg nem törődni hogy valami nem megszokott dolog történik...
2010. máj. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha valami recsegést hallasz kérd meg a nagymamádat vagy a dédidet, hogy menjen el mert félsz tőle. Valószínűleg ez be fog válni és nyugodtan aludhatsz majd utána.
2010. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a recsegés a másik szobából jön? Esetleg felnőttek fűrészelnek éjjelenként? Ne'adj Isten az egyik tesód recsegtet a másik szobában, mert beindult a bélműködése?M
2010. jún. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
mindennap észlelek ilyesféléket otthon éjjel
2010. jún. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

A padló hőtágulás miatt recseg. Azt nem tudom, miért pont éjjel (mindig így van), de lehet, hogy nappal is, csak akkor más zajok miatt nem észleled. Viszont, az normális, hogy mivel ennyi - a házban élt - közeli rokonod hunyt el nem régen, ilyesmit érzel! Nekem nem halt meg senkim mostanság, de rettegek a sötétben, és sosem merek a fal felé fordulva aludni - sőt, egy szobában csak akkor tudok elaludni, ha látom az ajtót és az ablakot is. Minden esetre értem a problémádat. Ha úgy érzed, kezdene elfajulni a dolog (bár, ahogy kivettem a szavaidból, inkább javul), fordulj pszichológushoz. Sok szerencsét, és ne félj! :)


szintén 16/L

2010. júl. 13. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nálunk is így volt... Ugyanúgy örököltük a házat dédnagymamáméktól,és mikor beértem a birtokra(még nem is a házba) olyan nyomás szerű félelem kapott el,mint vizsgázás előtt. Aludni se tudtam,mert úgy éreztem,valaki figyel... Meg a lépések,zacskó zörgés... Akkorra már biztos voltam benne... Én se tudtam a bejárattal háttal aludni,mert mindig ezeket hallottam...Aztán megkérdeztem anyut,hogy a nagyszüleim meg a dédnagymamámék itt haltak-e meg... És akkor mesélte,hogy a nagymamám szomszéd szobában... Beletrődtem,ez miatt nem fogunk elköltözni,magyarul meg kell barátkoznom a gondolattal... Egyik este csak azért is befele fordultam,mondom magamban: mi baj lehet? Meg nem öl,hiszen nem lehet olyan energiája,és ha lenne is... a saját unokáját csak nem öli meg... Aztán megint a lépések,a zörgés,a végére már remegtem a félelemtől,olyan érzésem volt,mintha a hátam mögött állt volna,de nem mertem odanézni... aztán mintha felém hajolt volna,ekkor már halálfélelmem volt,és aztán utána éreztem,hogy távolodik,és a lépések megint elhalkulnak... még pár óráig füleltem,aztán elaludtam. Az óta többet nem történt semmi... talán csak el akart köszönni tőlem,nem tudom. :S
2010. júl. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, paranormálisnak mondhatjuk. Első körben gondold át, hogy az oka mi lehet, milyen volt a kapcsolatotok, aztán egy olyan praktikával "űzd el", amiben HISZEL. Tökmindegy, hogy szellemirtó, pap, javasasszony, mágia... csak hidd el.
2010. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!