Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Mennyire hiteles, amikor a...

Mennyire hiteles, amikor a tudomány azt állítja, hogy a parajelenségek, ezotéria nem igaz?

Figyelt kérdés

Hisz a tudomány állandóan változik. Ahogy fejlődik a tudás a régi dogmák elavulnak és jönnek az újabb ismeretek, amik idővel szintén hamisak lesznek. Ennyi erővel a mai tudomány sem igaz, mert idővel mindíg jön újabb.


A jelenlegi tudományos ismereteink szerint nem tudjuk a magyarázatát a parajelenségeknek, léleknek, aurának miegymásnak, de ez nem azt jelenti hogy az nincsen, csak azt hogy jelenleg ismeretlen előttünk. Olvasni hogy a kvantumfizika teret ad a lélek létezésének és a bevonzás, mint spirituális önteremtés létezik, akkor?



2016. ápr. 3. 06:19
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
90%

A telepátia semmilyen módon nem igazolt. Ha az lenne akkor nem az ezotéria kategóriában, hanem a tudományéban értekeznének róla még itt is.


Az összes többi amit írsz, megint csak a God of gaps. Igazolod magadnak az igazolhatatlant.

2016. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
7%

Látom semmit nem értettél meg abból, amit írtam. Nem is nagyon próbálkoztál szerintem.

Nem baj; akkora a különbség a kettőnk gondolkodásmódja között, hogy úgyis feleslegesen csépeljük itt a szót. :)

2016. júl. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

"Látom semmit nem értettél meg abból, amit írtam. Nem is nagyon próbálkoztál szerintem"


Nem is érdekli ! Ő egy troll, ahogyan a nevében is van con TROLL. Csoda, hogy él ennyi agysejttel

2016. júl. 28. 12:24
 34/37 anonim ***** válasza:
Nyilvánvalóan semmi létezése vagy működése nem függ a mi tudományunk akármikori állásától. Erre hivatkozva tagadni, elutasítani valamit a butaságot jelenti. A tudományunk bebizonyíthatja, hogy valami nincs, nem úgy van. De az, hogy valamit nem tud bizonyítani nem bizonyítja, hogy valami nincs, nem úgy van. Nagy különbség ez, amit láthatóan sokan nem érzékelnek. Mint említettem, ez az úgynevezett butaság.
2016. aug. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
90%
Emlèkszünk Einsteinre. A tudomány szemèben sokáig egy bolond volt, mert olyan dolog lètezèsère fordította elmèleti síkon a figyelmet, ami a tudomány akkori nèzeteinek ellentmondott. Nem is voltak hajlandóak foglalkozni Einstein elmèletèvel mert butaságnak tartották. Aztán csak kipróbálták. Einsteinnek lett igaza. A tudomány a fejlődèsèrt van, a tudományos felfogás viszont korlátooat állít a gondolkodásban ès pont a fejlődèst akadályozza meg állandó kètelkedèsèvel.
2017. febr. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

"A tudomány a fejlődèsèrt van, a tudományos felfogás viszont korlátooat állít a gondolkodásban ès pont a fejlődèst akadályozza meg állandó kètelkedèsèvel."


Nem is a kételkedés a gond, hanem az, ha a tudósok nem hajlandóak/mernek az ismert kereteken kívül gondolkodni. Márpedig nehéz úgy elvárni a tudomány fejlődését, ha azt gondoljuk, hogy a jelenleg érvényes elméletek soha nem fognak megdőlni.

Tudom, sok tudós nem így gondolkozik, de vannak szűklátókörűek is sajnos. Azt megértem, ha nem tartják lehetségesnek bizonyos jelenségek létezését, de ez senkit sem jogosít fel arra, hogy kinevessen vagy semmibe vegyen valós tapasztalatokat.

2017. febr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Hiteles.
2017. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!