"Megláttam" a lottószámokat közvetlenül a húzás előtt. Hogyan lehet fejleszteni ezt az intuíciót?
Még évekkel ezelőtt történt, hogy együtt néztem a lottósorsolást a családdal (ez ritka esemény), és akkoriban sokszor furcsa előrelátásokat tapasztaltam meg.
Ez alkalommal minden szám húzása előtt (még nem indult el a gép) bemondtam, hogy melyik számot húzzák ki. Hirtelen úgy éreztem, hogy tudom, melyik számok jönnek. Az első hármat el is találtam (ennek esélye 1:117480), a negyediknél az 5-ös helyett az 55-öst húzták ki, az utolsó teljesen más lett.
Nem az a célom, hogy megnyerjem a lottót (egyrészt ehhez órákra kellene előre "látnom", másrészt más célok mozgatnak, bár nem volna rossz), hanem szeretnék minél több ilyen intuíciót megélni, mert úgy érzem, rájuk tudnék hangolódni, és sokszor a segítségemre volnának.
Kétféle választ szeretnék kapni:
1. Aki járatos a megérzések témájában, attól azt kérdezem, hogyan lehet fejleszteni ezt a képességet? Hiszen tudtommal mindenkiben megvan.
2. Aki tagadja minden nem anyagi jelenség, pl. az intuíció létezését, az mivel magyarázza ezt a meglehetősen meglepő találati arányt? Ismétlem, annyira biztos voltam a majdani találataimban, hogy hangosan bemondtam a számokat a családnak, ráadásul akkoriban sok ilyen apró megérzésem helyesnek bizonyult.
Előre is köszönöm a válaszokat.
2-re válaszolok. Bármennyire is meglepő, ez vakszerencse. Mázlid volt. Próbáld meg eljátszani minden egyes szerencsejáték sorsolásnál Kenó, 5-6-7 lottó, Puttó, kutyafa$za. Csinálj statisztikát, hogy hányból hány találatod van, majd számod ki. 30-egynéhány százalék megegyezik a véletlen találgatással. Ahhoz, hogy ezt a képességet működőnek lehessen aposztrofálni, ahhoz 50% fölötti találati arány szükséges.
Így kalkulálj.
Mondjon ki mit akar,de ilyen létezik. -- Ezt akkor bizonyára tanúk előtt és ellenőrzött körülmények között is produkálni tudod. Ki kell próbálni, aztán a fent említett módszerrel kiszámolni, hogy több-e a találat, mint a véletlenszerű találgatás. Ha igen, tudsz valamit. Ha nem, akkor fölösleges szócséplés.
Az, hogy veled ekkor meg ekkor ez meg ez történt, az anekdota, semmiképp sem fogadható el hiteles beszámolónak. Még ha nem is feltételezzük, hogy hazudsz, a tévedés lehetőségét nem lehet kizárni. Ezért kell kontrollált körülmények között vizsgálni a módszereket. Nagyon egyszerű teszt kell. Felírni papírokra számokat 1-től 90-ig, belerakni egy kalapba, majd bekötött szemmel valaki húz. Neked meg előtte meg kell tippelni, mi lesz az eredmény. 5 húzás egy kör, 20 körből áll a teszt. Ebből már jó statisztikát lehet számolni.
Kísérleti / laboratóriumi körülmények között ez nem ellenőrizhető.
Velem is volt már olyan, hogy megálmodtam a lottó számokat, 3-ra emlékeztem, 3-mas találat lett belőle.
Néha pillanatokra megnyílik valamiféle csatorna, amin bekukucskálhatunk, de aztán amilyen váratlanul jött, úgy el is tűnik.
Tudom ám, hogy a szkeptikusok ezt nem hiszik el, de attól még lehet egész picike esélye, hogy mégis megtörténik ;)
"Néha pillanatokra megnyílik valamiféle csatorna, amin bekukucskálhatunk"
Igen, én is ezt éreztem. És hiába mondjátok a kontrollált kísérletet, benne lennék, ha bármilyen akaratlagos módon tudnám előidézni ezt. Mindig magától jött a sugallat, és aztán be is következett, de általában nem túl jelentős dolgokról volt szó. És sajnos már régóta nem jön.
Nem hazudok - bár köszönöm, hogy nem vádoltok meg ezzel - , 28 éves elmúltam, és kinőttem a sci-fi novellák írásából.
A vakszerencse szerintem ebben az esetben azért nem lehetséges, mert előtte soha nem tippelgettem a kihúzandó számokra. Akkor hirtelen jött ez, bemondtam őket, megdöbbentünk, hogy honnan tudom, és ennyi.
Velem is volt olyan, elég sokszor.
- anatómia vizsga előtti napon a 60 tételből elkezdtem tanulni a 2-est, annak az első két részét megtanultam, aztán hagytam, minek szenvedjek vele. Másnap kihúztam a 2-est, és megbuktam, mert csak két résztételt tudtam
- ismét anatómia: megint 2-es tételt fogom húzni. Végeredmény: 11-es - 1+1=2
- egügyi érettségi: a 80 tételből csak a fület nem tanultam meg, naná, hogy azt húztam
- lottószámokat én is megmondtam már ugyanígy - mind az ötöt
- nagynéném is ugyanilyen, ő egy komplett matekpéldát álmodott meg, vagy menye meg fia gondol egy kajára, amit szívesen enne aznap, és anélkül, hogy beszélnének egymással, ő azt főzi - esetek 99%-a
- nagynénémmel szinte mindig ugyanarra gondolunk, és msn-en hajszál-egyszerre írjuk le
- de ezen kívül rengetegszer van dé javu-m, sokszor álmodok meg komplett jeleneteket, beszélgetéseket, amik később ugyanúgy történnek...
Van, aki baromságnak tartja, én hiszek benne.
"Aki tagadja minden nem anyagi jelenség, pl. az intuíció létezését, az mivel magyarázza ezt a meglehetősen meglepő találati arányt?"
azzal, amivel az 5-ös találatos 1 héttel az előtt megérzi mind az 5 jó számot pontosan (ennek még kisebb az esélye)
puszta véletlen...
"Szerintem ez az agynak valamiféle "képessége". Még nem ismerjük nagyon az agyat."
Éppenséggel lehetne az agyé is, csak éppen ellentmond az idő linearitáson alapuló törvényének. Hiszen azzal, hogy bizonyos szinten előre "tudsz" dolgokat, egy elméletileg később bekövetkező eseményt dolgoznál fel.
Éppen ezért aligha hiszem, hogy az agy - mint pusztán biokémiai szinten működő szerv - képes volna erre.
Köszönöm a válaszokat, de természetesen örülök minden további hozzászólásnak. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!