Miert van az, hogy az olyan emberek, akiknek nincsen tapasztalatuk a kulonbozo szellemjelensegekkel, egybol elitelik lenezik megkerdojelezik elmeallapotukat azokat/azoknak akik tapasztaltak mar hasonlot?
Én sem hittem ebben.
Aztán tapasztaltam olyat, amitől kénytelen voltam hinni.
De, amíg velem nem történt ilyen, én is hülyének néztem mindenit aki szellemekről mesélt.
Akik nem hisznek ebben nyitottabbak a világra és utánajárnak dolgoknak, nem hisznek el mindent ami izgalmas és érdekes. Másrészt, akik hisznek az ilyesmiben lehülyézik és maradinak állítják be azokat akik tanultabbak. Ez kell az önbecsülésükhöz. Régebben divat volt kérkedni az iskolázatlansággal és lehülyézni a diplomásokat, hogy azzal sem mentek semmire.Ez is hasonló.
Rengeteg tanulatlan embernek ad némi önbizalmat a nagy titokzatosságról való meggyőződés.Aki nem hisz ezekben a jelenségekben rosszul teszi ha az elmeállapotát kérdőjelezi meg azoknak akik ilyesmit tapasztaltak. Lehet, hogy csak a tudásukat kellene. Hiszen a leggyakoribb, hogy a magyarázatot nem találják egyes jelenségekre, de ettől még nem szellemek okozzák. Sokkal izgalmasabb olyanban hinni a ami misztikus és nem igényel tudást. Egyébként sem feltétlenül beteg elme az aki néha hallucinál, vagy erős a képzelete. Ez is normális és orvosilag is igazolható emberi reakció, akár ,,anyagtól" akár kimerültségtől, akár más, esetleg pszichés hatástól jön létre.
Értem. Tehát a világra nyitottság azt jelenti, hogy bizonyos dolgokat azonnal megcáfolunk azzal, hogy nem léteznek?
Egyébként, amit a lehülyézésről írtál, az ebben a kérdésben pont fordítva működik. Bocs.
Ha be tudod bizonyítani, hogy az atom rezeg, hogy mikróval megrezegteted a molekuláit az ételnek, akkor vajon miért nem bizonyították be hogy a test is ugyanilyen? Vajon a boszorkányokat miért küldték a halálba és tiltották be a "mágia" használatát? Azért hogy az emberek kételkedjenek, és ne próbálják használni amijük van, egyszerűen birkává alacsonyítják a népet. És így lett hogy a kevesek még vagy már képesek egyszerű dolgokat megtenni, míg a másik csak annyit mond rá, hogy nem bizonyították be,tehát nem létezik. Azt mondom bizonyítsa be valaki hogy a bebizonyított pl.: aura nem létezik, hogy a mikró nem rezegteti meg az étel molekuláit, hogy semmi sem valódi, hogy az ember nem képes irányítani a gondolatait, és teremteni velük, hogy nem tud egy kis rezgésemeléssel pár másodperc alatt, pl.: energiagömböt csinálni, és egyéb...
Gyerünk harcra fel! Mutassa meg a világnak hogy ami létezik az nem igaz! Egyszerű példa: a levegőt nem látod, mégis, ha gondolkodsz egy kicsit és körülnézel, rájössz hogy mindenütt ott van, benned is, tehát nem látod stb... de tudod hogy ott van. Az más kérdés hogy be lehet bizonyítani a levegő létezését, és tudományosan sok mindent meg lehet magyarázni... Szerintem a tudomány a baromi nagy fogalomban vett hittel összefér.
Valóban. A tudomány eredményeit kritizálni lehet,ettől megy előre. Mindig is a kételkedés vitte előbbre.
De!! Csak azoknak akik ismerik. Akik csak tapogatóznak, meg különböző hiedelmekkel etetik magukat teljesen felesleges. A fantáziavilág létében reménykedőknek előbb ismerni kellene MINDEN tudományos eredmény részleteit, utána lehetne valami értelmes vita is, mondjuk a fizikáról a biológiáról a psziché működéséről. A képzelet szüleményeit persze ismerni néhány tudomány, sőt magyarázatot is ad rá, csak az a baj, hogy az nem érdekes, nem izgalmas, nem színes és nem is olyan jó az ezo hívők számára. Így elvetik. Nehéz elvenni az álmait azoknak akik ebből építik fel a pici kis önbecsülésüket. A beavatottság hiedelme mindig is vonzó volt. Nem kell hozzá valódi tudás, tehetség, ráadásul nem unalmas és nem kell érte tanulni, kutatni, dolgozni sem. Épp ezért mindig lesznek ezo hívők, ilyen az emberi psziché, ez tiszta pszichológia. El kell fogadni, hogy sokak számára terápiás hatása van ha hihetnek valamiben és cinkosan összekacsinthatnak a hasonlókkal.Ez fontos. Lehet, hogy az élet egyéb területein nem sikeresek, vagy csak úgy érzik, hogy kevesek és egy ilyen misztikus körben van némi sikerélmény, egy kis cinkos vállveregetés, némi közösségi érzés. Ehhez társul a közösen kritizálható(bár általuk igazából soha nem ismert) tudományos világ is.
Jó ez így. Nem beszélve arról, hogy ebből sokan jól is élnek-))
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!