Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Félek, vajon normális ez?

Félek, vajon normális ez?

Figyelt kérdés
Amikor egyedül vagyok a lakásban, szinte állandóan fura érzés fog el, mintha nem lennék egyedül. Nem látok senkit,és hangokat sem hallok, de folyton valami rosszindulatú légkör vesz körül, szorongással és félelemmel tölt el, mintha valaki figyelne, de láthatatlan. Egyébként minden rendesen működik, boldogan élek, és az egészségemmel sincs gond. Mitől lehet ez mégis?
2011. okt. 18. 12:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én gyermekkoromban voltam ugyanígy ami egészen fiatal felnőtt koromig elkísért. Főleg az éjszakák voltak kegyetlenek. Én úgy tudtam megszabadulni ettől, hogy lekötöttem magam és voltak visszatérő álmaim egy helyről. Szembe néztem a félelmeimmel, elmentem arra a helyre. És azóta nem álmodok rosszakat. Ha éjszaka egyedül vagyok még néha eljön a félelem, de rövid időn belül megszűnik ez az érzés.
2011. okt. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Paranoia.

Ha nem tudod kontrollálni, keress fel szakembert, mert később rosszabbodhat.

2011. okt. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Velem jó ideje ugyanez a helyzet, annyi kiegészítéssel, hogy pl. este nagy erőfeszítésembe kerül egyedül kimenni a hálószobából, hiába van itthon a párom is. Ha egyedül vagyok, akkor pontosan ugyanaz a helyzet, mint veled. Ilyenkor leülök gépezni vagy olvasni, amíg abba belemerülök, nincs semmi baj, de utána, mikor abból kizökkenek, megint visszatér az érzés. Az egyetlen hatásos megoldás (eddig) a főzés. :) Nagyon szeretek főzni, az le tud foglalni annyira, hogy közben ne szorongjak. De kettesben vagyunk albérletben, nem főzhetek minden nap, már így is néha úszunk a kajában. :) Lassan menzát nyithatok a szorongásom miatt.


Szóval, ha valakinek van a pszichiáternél jobb ötlete, én is szívesen venném. :)

2011. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom mindennek meg van az oka. Így a félelem forrásának is. Az okokra kell fényt deríteni. Ha egyedül nem megy, érdemes szakember segítségét kérni.
2011. okt. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó tanácsokat, és szerintem is mindennek van oka,igyekszem utánajárni. Nálam is főként az éjszakák nehezebbek, mi is egyedül élünk párommal egy kis lakásban, és gyakran gondot okoz még mosdóba is kimenni éjjelente. Sajnos nálam nem segít ha valami leköt, se a tv, se a hangos zene se a főzés :(
2011. okt. 18. 14:35
 6/16 anonim válasza:
100%
Én velem néha történik eféle Pl. leesik egy palack a helyéröl és beszarok nem merek odamenni megnézni. De rájöttem ha megnézem mindig van logikus válasz ne féljetek próbáljatok ne koncentrálni rá. Ne foglalkozzatok az ilyen dolgokkal mert ha elhiszitek ,hogy léteznek szellemek meg UFO-k meg egyéb hülyeségek akkor félni fogtok. Ez olyan amikor én kicsikoromban féltem a sötétben (szerintem ezzel jópáran így voltak). De később rájöttem nem kell félni a sötétben ezis egy ugyanilyen helyzet.
2011. okt. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom ti hogy vagytok vele de én mikor ilyen hülye videókat látok a youtubon meg minden nem is akkor félelmetes hanem mikor lefekszek aludni és akkor eszembe jut. Na akkor énrám is rám jön a parázás. Mindíg azt gondolom hogy ha ilyeneket látnék este magamalá csinálnék.

És az a vicc hogy emberektől meg nem félek abszolúlt pedig több rá az esély hogy kirámoljanak vagy ilyenek.

2011. okt. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez a helyzet 3 hete .amiota kislanyom vilagra jott,.felek egyedul lenni kozeledik az este minden bajom van ,.nos tudom hogy edes anyam van itt velunk ,.mivel o elhunyt ,.es en hiszek az amolyan lelek vandorlasban ,.szemely szerint nem lattam de ereztem es at eltem,.kislanyom folyton maga ele nez mintha figyelne valakit es keze laba jar es mintha beszelni szeretne,.egesz nyugodt ,.de meg is ugy erzem neha ot sem hadjak,.mar en is bele zakkanok,.nem vagyok se orult se hulye,.es nem tudom mit csinaljak..nem vagy egyedul...
2011. okt. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

14.02-es vagyok.

Nekem pont az a problémám, hogy nem tudom megfogalmazni, mitől félek. Nem a horrorfilmekben meg videókon látott ijesztő dolgoktól, mert tudom, hogy fikció, tanulok filmkészítést, abszolút szakmai szemmel tudom nézni, tehát az nem ijeszt meg. Nem mondom, hogy attól félek, hogy szellemek vagy ufók vannak nálunk, mert ez sem igaz. Nem tudom megfogalmazni, miből fakad a szorongásom, ez a legrosszabb.

Kedves Kérdező, Neked pedig saját példámon azt tudom javasolni, hogy próbáld megtalálni azt a tevékenységet, ami teljesen ki tud kapcsolni. Biztosan van valami hobbid, érdeklődési köröd, ami segíthet. Legalábbis nagyon remélem. Egy barátom azt javasolta, hogy ilyenkor gondoljak arra, mennyien vannak "ott fenn" (vagy hittől függően akárhol, szóval elhunyt szerettek), akik vigyáznak rám. Ezen nekem még dolgoznom kell, nem mindig vigasztal a dolog, de hátha nálad működik. :)


Félre ne érts, egyáltalán nem tesz boldoggá, hogy hasonló problémáid vannak, de valahol jó tudni, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Néha már azt hiszem, csak velem van baj, de látom, hogy több embert is érint ez a szörnyű szorongás. Remélem, előbb-utóbb találunk olyan megoldást, ami mindegyikünkön segít. :) Kitartás.

2011. okt. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
62%
Első körben le kéne állni az anyagról. Aztán pedig találni valami stabil hobbit amiben kiélheted magad
2011. okt. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!