Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Hol van vége a fizikai síknak...

Hol van vége a fizikai síknak és hol kezdődik a transzcendens dimenzió?

Figyelt kérdés

...vagy hogy kell elképzelni a fizikai és szellemi síkok egymásra hatását, elkülönülését, ezt az egész illúziót és a való valóságot, hogy "működik"?


Nagyon sokáig abban a hitben; tudatban éltem, hogy a fizikai és a szellemi dimenzió két teljesen más dimenzió. Mostanság ráeszméltem, hogy jóval "közelebb" vannak egymáshoz, mint gondolnánk.


2011. szept. 20. 20:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Ez itt ezotéria, parapszichológia rész, nem pedig tudományág. Bár hiszem, hogy egyszer a tudomány is egyszer megcáfolja a most ismert valóságot, ahogy már évekkel ezelőtt jött is ki cikk róla: [link] , ha már tudománynál tartunk...

Másrészt a bizonyíték hiánya nem a bizonyíték.

Itt érezni kell, nem gondolkodni, ezért nem szeretem a tudományt. Csak akkor tudhatod meg az igazi tudást.

2011. szept. 22. 23:16
 12/31 anonim ***** válasza:
66%

Duma.

A tudomány arra való, hogy megismerjük azt, ami van, bármi is legyen az. A tudományos vizsgálat sokszor szinonimája az alapos vizsgálatnak. Tulajdonképpen érezni, is egyfajta tudományos vizsgálat, megmondod, hogy milyen az a valami. De az érzékeket lehet e legkönnyebben becsapni, azok igazi, objektív tudást csak ritkán adnak. És mivel világunk matematikai jellegű, ezért kézenfekvő, hogy a matematikát kell használni, ha kezdeni akarunk vele valamit. Ez van. Minden egyéb mélyérzésű próbálkozás sántít valahol.

A cikkre: az azonnal reagáló részecskék esete köztudott, valamennyire tényleg rejtélyes, viszont Hugh Everett sokvilág-elmélete tökéletes választ ad rá, ahogy feloldja a kozmikus véletlenek és az időutazások paradoxonának problémáit is. És úgy néz ki, működik. Ha meg két részecske ugyanannak a része, és van több kicsi dimenzió: húrelmélet. Színtiszta tudományos leírások, matematikailag korrektül.

2011. szept. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
38%
Én is amondó vagyok, hogy ha létezik asztrál sík, akkor annak létezése matematikailag levezethető LESZ valamikor... esetleg a húrok szintjén
2011. szept. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
65%
Valójában a más ,,dimenziók" és más ,,síkok" , szellemvilág, asztráltest, asztrálsík, stb. egyes emberek menekülése a valóság elől. Szeretnék ha lenne valami olyan dolog amiben beavatottnak, többet tudónak érezhetnék magukat és nem kell hozzá túl sok ész. Van akinek ez segít helyretenni a valódi, létező világban lerombolódott önbecsülését. Ez tipikusan a ,,jó lenne ha" vágyálmok köre, sokan szoktunk álmodozni, mint , ahogyan a fantasztikus irodalom szerzői és a scifi filmek rendezői is , de természetesen nem keverjük össze a valósággal.
2011. szept. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%
A valóság az, hogy a fizikai valóság több, mint amit te érzékelni és felfogni képes vagy. Az, hogy nem tudsz többet, nem vagy okosabb a részecskegyorsítókban dolgozó szakembereknél az a felfogható valóság, s ők is csak tapogatóznak.... :))
2011. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Én úgy vélem, hogy a világunk nem holmi metafizikára épül fel, hanem sokkal de többre.
2011. szept. 23. 18:44
 17/31 anonim ***** válasza:
Szerintem az egész Univerzum leírható a metafizikával. De az ember nem tudja ezt sohasem levezetni egyenletekben, azért nem, mert csak 3 dimenziósak vagyunk és csak 3 dimenzióban gondolkodnak a tudósok. Ahhoz egy 4 vagy több dimenziós lény által definiált metafizika kell.
2011. szept. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Ömm, a matematika simán működik több dimenzióban is...
2011. szept. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
Ezt mondom én is. Csak azt a több dimenziót az ember 3 dimenziós gondolataival képtelen felfogni. 3 dimenzióból lehetetlen levezetni a 4. dimenziót. A 4. dimenziô metafizikájának megértésére egy 4 dimenziós lény képes.
2011. szept. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
77%

"Ezt mondom én is. Csak azt a több dimenziót az ember 3 dimenziós gondolataival képtelen felfogni. 3 dimenzióból lehetetlen levezetni a 4. dimenziót. A 4. dimenziô metafizikájának megértésére egy 4 dimenziós lény képes."


Az előző épp azt írta, hogy képesek vagyunk több dimenzióban gondolkodni a matematika segítségével. Lásd pl. a különböző húrelméleteket.

2011. szept. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!