Hol van vége a fizikai síknak és hol kezdődik a transzcendens dimenzió?
...vagy hogy kell elképzelni a fizikai és szellemi síkok egymásra hatását, elkülönülését, ezt az egész illúziót és a való valóságot, hogy "működik"?
Nagyon sokáig abban a hitben; tudatban éltem, hogy a fizikai és a szellemi dimenzió két teljesen más dimenzió. Mostanság ráeszméltem, hogy jóval "közelebb" vannak egymáshoz, mint gondolnánk.
Ez itt ezotéria, parapszichológia rész, nem pedig tudományág. Bár hiszem, hogy egyszer a tudomány is egyszer megcáfolja a most ismert valóságot, ahogy már évekkel ezelőtt jött is ki cikk róla: [link] , ha már tudománynál tartunk...
Másrészt a bizonyíték hiánya nem a bizonyíték.
Itt érezni kell, nem gondolkodni, ezért nem szeretem a tudományt. Csak akkor tudhatod meg az igazi tudást.
Duma.
A tudomány arra való, hogy megismerjük azt, ami van, bármi is legyen az. A tudományos vizsgálat sokszor szinonimája az alapos vizsgálatnak. Tulajdonképpen érezni, is egyfajta tudományos vizsgálat, megmondod, hogy milyen az a valami. De az érzékeket lehet e legkönnyebben becsapni, azok igazi, objektív tudást csak ritkán adnak. És mivel világunk matematikai jellegű, ezért kézenfekvő, hogy a matematikát kell használni, ha kezdeni akarunk vele valamit. Ez van. Minden egyéb mélyérzésű próbálkozás sántít valahol.
A cikkre: az azonnal reagáló részecskék esete köztudott, valamennyire tényleg rejtélyes, viszont Hugh Everett sokvilág-elmélete tökéletes választ ad rá, ahogy feloldja a kozmikus véletlenek és az időutazások paradoxonának problémáit is. És úgy néz ki, működik. Ha meg két részecske ugyanannak a része, és van több kicsi dimenzió: húrelmélet. Színtiszta tudományos leírások, matematikailag korrektül.
"Ezt mondom én is. Csak azt a több dimenziót az ember 3 dimenziós gondolataival képtelen felfogni. 3 dimenzióból lehetetlen levezetni a 4. dimenziót. A 4. dimenziô metafizikájának megértésére egy 4 dimenziós lény képes."
Az előző épp azt írta, hogy képesek vagyunk több dimenzióban gondolkodni a matematika segítségével. Lásd pl. a különböző húrelméleteket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!