Szerinted szellemet láttam?
Amikor aludtam akkor valami suttogást hallottam. Nagyon meg ijedtem.Amikor a falra néztem valami kék-piros foltokat láttam egy helyen.Nagyon be paráztam mert 3 hónapja meghalt a dédim.De hallottam valamit hogy aki 2000-be született látja az aurájukat és én 2000-be születtem.
:(
Közvetlen elalvás előtt meg éjjel hirtelen felébredéskor lehetnek "furcsa" dolgok. Ez majdnemhogy természetes. Nincs ennek semmi köze a szellemekhez. Pl. nekem is volt, hogy éjjel felébredtem, nem tudom, hol vagyok, furcsán éreztem magam, talán egyszer még hangokat is hallottam, amik nem tudom, tényleg valósak voltak-e.
Szóval nyugi. :)
Részvétem egyébként.
Részvétem.
Ébredés után még furán észlelhetünk. Inkább ez volt
Némileg máshogyan látom a dolgot ,mint az eddigi válaszadók; ha itt lepontoznak, hát lepontoznak. ;)
Nem az a lényeg, hogyan kategorizálod be az ilyen élményt ("szellemlátás", stb.). A lényeg, hogy nem csak az öt fizikai érzékszervvel rendelkezünk, ám valamilyen szinten, kamasz- és felnőtt korra beszűkül mindannyiunk tudata, átmenetileg (pontosabban szólva általában kb. öt éves korunktól hirtelen beszűkül, majd lassabb ütemben folytatódik e folyamat).
Hogy mi a teendő? Egyrészt, ne ijedj meg, ha lehet.
Másrészt ne próbáld kategorizálni az élményt,
de ne is vesd el. Gondolj bele, minden ember (RÉSZBEN) máshogy gondolkodik, érez, azaz szubjektív; miért lenne másként az érzékelésünkkel, legalább is részben?
Köztudott, hogy látásunk is csak bizonyos tartományból érzékel, de tovább bonthatjuk színérzékelésünkre is (pl. ultraibolya), vagy a hallás vonatkozásában (infrahang, ultrahang). Egy delfin pedig merőben máshogy hall, és ad ki hangot, mint a legtöbb ember, mégpedig a mi hallásunk tartományán kívül eső hangokkal kommunikálnak egymással. Kimutatták, hogy a kaméleon teljesen máshogy lát egyes színeket, mint az ember. De ha nem is ennyire az embertől távol eső érzékelést vizsgálunk, gondolj csak a színvakokra, SZÍNTÉVESZTŐKRE. Ugye mennyire relatív, viszonylagos és szubjektív az érzékelés? :)
Na most, miért biztos, hogy nincs jelentősége a megszokottól eltérő érzékletnek? Vannak, akik így vélekednek, de szerintem "marha kényelmes" dolog leegyszerűsíteni a kérdést, pusztán hallucinációra gyanakodva, vagy egyéb módon bagatellizálva. Az álmoknak is meg van a maga jelentősége, épp így annak, is , amit éberen tapasztaltál. Általában minél szokatlanabb valami, annál inkább érdemes figyelmet fordítani rá, hogy tovább táguljon tudatunk, megértő képességünk. Ilyen jelenségeket elsősorban megérzéseddel, intuícióddal vizsgáld, szóval ne agyalj rajta, hanem próbálj újra és újra ráérezni, mint mond, mit tanít számodra a jelentős/szokatlannak vélt élmény?
És még egyszer: próbálj megnyugodni. Tudom emberi vonás, hogy amit nem ismerünk ,attól félünk, és akár hajlamosak lehetünk (pláne felnőtt korban - mutatja a legtöbb fenti hozzászóló reakciója) túlracionalizálni a kérdést (azaz pusztán logikus magyarázattal elhessegetni a kérdés jelentőségét), azaz a bal agyféltekénket használni, aránytalanul, és mellőzni a másik agyféltekénket - ez diszharmónikus megközelítés, és nem célravezető.
Ilyen esetek megértéseben a logika másodrendű szereppel bír a megértésére nézve; elsődlegesen ez esetben a megérzésedet használd.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!