Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Vajon mi történik? Van erre...

Vajon mi történik? Van erre valami épeszű magyarázat?

Figyelt kérdés

Előzetesen annyit: vagy elhiszed ezt a történetet, vagy nem. Ha nem az se baj, bár azt azért ne gondold, hogy valaki ennyire részletesen kitalál egy történetet azért, hogy e fórum olvasóit elkápráztassa.

A helyszín: Kelet-Anglia egyik szép kisvárosa, Hadleigh, a megyekozponttol, Ipswichtöl kb 15km re nyugatra. Csendes, nyugodt vidék lankás suffolki tájjal, Angliának azt lehet mondani, ez a hátsó kertje. Nyugodt, visszafogottabb emberek élnek errefelé. Suffolk híres még a szellemjárta, ódon házairol, vidéki kuriáriol. Néhány kis faluban járva tényleg az az ember érzése, itt megállt az idő.

Viszont az ami megesett ma reggel, egyáltalán nem egy ilyen helyen történt, hanem Hadleigh nek már a külterületén, egy gyermekotthonban,pár évtizede épült házban, ahol éjszakai müszakokat szoktam csinálni. Nem egy nagy épület, egy szintes, lent van egy nappali, egy abból nyíló ebédlő, konyha, egy iroda plusz egy szoba. Fent 5 gyerek lakik, legtöbbjük autista, de más értelmi fogyatékkal bírók is élnek ott. A személyzet vegyes,nappal angolok jórészt, de ügynökségtől is jönnek nem állandó dolgozók lefedni a müszakokat, nigériaiak mostanában legtöbbször. Én is ilyen minöségemben járok oda már vagy 4-5 éve. Ezen a héten négy éjszakát csinálok, melyek a legtöbbször könnyüek, a gyerekek alszanak. Kell végezni egy kis takaritast este,utána nyugi van.

Ennyi a kicsit hosszú bevezető.

Ma reggel az én ügyfelem, egy ért fogy kamasz srác már felkelt kb 5kor, így elkezdtem vele foglalkozni.

És most az érintett helyiségröl írnék pár sort, ami fontos lehet. Az ebédlöröl van szó, kb 15 négyzet méter alapterületű, benne két kerek asztallal, plusz négy székkel. A fala az szinte teljesen üveg, így némi téli kert jelleget kölcsönöz a helynek. Van egy kijárata egy nagyobb kertre ahol a gyerekek szalad hatnak, játszhatnak. Másik kijárata a nappali felé vezet, a két helyiség között üveg ajtó van általában nyitva.

Szóval a kisrácommal foglalkoztam zuhanyzás, öltöztetes, járkálás a házban, föl le, többiek még alszanak.

Aztán úgy fél 7 tájban leült velem a nappaliban. Csatlakozott hozzánk egyik kollégám, egy macedón ürge. Igazi balkáni figura, hatalmas mesélő kedvvel.

Ott ülünk, csendben, egyszer csak hallom, hogy nyikorognak a székek a szomszéd szobából, az ebédlő irányából. Már korábban is volt hasonló tapasztalatom itt, de inkább éjszaka, és úgy voltam vele biztos máshonnan jönnek a hangok. Bár bevallom, már akkor is furcsanak tartottam, tulajdonképpen mi folyik itten? Most viszont más is volt rajtam kívül. És ö is hallja tisztán amit én. Ráadásul közli a macedón srác, hogy amikor ö teszi rendbe az ebédlöt akkor teljesen be szokta tolni a székeket. Aztán reggelre meg kijjebb van némelyik 30-40 cm vel. Érdekes, hogy amikor hallja az ember a nyikorgást és átmegy, abban a pillanatban megszűnik a zaj, és percekig várhatunk, semmi. Huzat nem tud így megmozgatni széket! Ráadásul egy fölsö ablak volt ma reggel nyitva és gyakorlatilag szélcsend volt! Oda tartottam a kezem az ablakhoz, semmi légmozgás.

Átmegyek az irodába, szoba elegyedek az egyik nappalos csajjal, aki történetesen albán, erre mondja, hogy pár éve meghalt egy kolléga, Matthew, 40 év körüli volt és covidban hunyt el. Néha állítólag az egyik éjszakás nö, akivel jóban volt, fönt ülve a gyerekek szobája elött, a sötétben hallja, ahogy valaki a nevét suttogja a fülébe. Lehet, Matthew?

Hozzáteszem még, a macedón srác teljesen egy földhözragadt, pénzről, nökkkel kapcsolatos kalandokrol mesélö ember. Vallásos persze, istenhivö, de ilyen szellem témákban soha sem szoktunk eszmét cserélni. Mondja, rendszeresen mozognak, nyikorognak a székek éjszaka, de ő már rá se hederit. Hozzáteszem, korábban én is hallottam már, de úgy voltam vele, biztos a hallásommal van baj. Mondjuk azt soha nem hittem hogy beképzelem magamnak, annyira nyilvánvaló hogy valami folyik ott. Amit persze lehetetlen felvenni videóval, mert ahogy már írtam, ahogy odamegy az ember a zaj mindig, kivétel nélkül abbamarad!

Kérdésem az,hogy volt már valakinek hasonló tapasztalata székekkel, egyéb tárgyakkal? Mennyire jellemző ez a nem is annyira kora reggeli órákban, amikor már teljesen világos van?



aug. 16. 22:27
1 2
 11/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:

9. "Letörölték amúgy és ahová mentettem mindenhonnan magától törlődött."


Simán elképzelhető, ismerek olyan skizoid embert, aki nem tud róla, hogy mit csinált a másik énje (mondjuk ez elég általános tünet).

Egyébként persze képtelenség. Műszaki dolgokhoz, fizikához értő emberek előtt ne nagyon feszegesd ezt a dolgot inkább, szerintem.

aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!