Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Más is úgy gondolja, hogy a...

Más is úgy gondolja, hogy a hevesen tiltakozók a mágia, és mindenféle okkultizmus ellen, azért teszik ezt, mert félnek tőle? (várom mindenki gondolatát ezzel kapcsolatban, azokét is, akik az ellentábort alkotják, de tudnak ezért okot is adni)

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 16:09
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

A Mesternek igaza van, te pedig egy szánalmas féreg vagy, aki egyáltalán nem tud kiállni az érvei mellett, csak a másikat becsmérelni a saját tökéletlensége miatt.


Azt azonban érdemes megjegyezni, hogy a "hit erőt ad" meg hasonlókat nem véletlenül mondják. Ha nem is igaz semmi az egészből, a hittel rendelkező emberek egy olyan belső békét tudnak megteremteni, amely jelentősen a hasznukra lehet.

Más megközelítésből nézve az se véletlen, hogy olyan bőszen terjesztették el a vallásokat. Ha egy katona szentül hisz a hősi halál utáni dicső túlvilági életben, akkor máris nagyobb kedvvel megy a halálba, vakmerőbb és bátrabb lesz, mintha tudná, hogy a halál az tényleg halál.


Ha pedig felém jönne egy UFO (mármint az a kis szürke emberke) én ott ütném agyon az első kezembe akadó tompa tárggyal. Felém ne sétálgasson... XD

2010. máj. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Most elsősorban az ellentábortól kérdezem: az általatok elnevezett "mester" válaszoló azt írta, mindenre van magyarázat. De miért kéne mindent megmagyarázni? Miért nem lehet azt mondani egy addig soha nem látott/hallott/tapasztalt dologra, hogy hűha, amindenségit, ez nem semmi. És kész. Ennyi. NEm fejtegetni, nem okoskodni a különféle teóriákkal. Mennyivel nyugalmasabb világban élhetnénk, ha nem tudnánk mindennek az okát. Oké, hogy ez sokat vitte előre az emberiséget, ezt valóban elismerem. De ez az örökös magyarázat keresés nekem megint egy félelemtől vezérelt dolognak tűnik. Hogy egyszerűen belebolondulnak egyesek abba a ténybe, hogy az a valami megtörtént valahogy, és ők kíváncsinak állítva magukat inkább ideges görcsölésbe, megszállott okvadászatba kezdenek, és mindenáron magyarázatot akarnak találni. Személy szerint, ti miért nem szeretitek elfogadni valaminek a létezését anélkül, hogy tudnátok az okát? Várom a további válaszokat! (csak kérlek, ne veszekedjetek)
2010. máj. 16. 17:50
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kíváncsiság és a szemellenzősség párhuzamot, sztem semmi közük egymáshoz. Azt hittem, eleve azért kezd valaki megmagyarázhatatlan/okkult/stb. dolgokról olvasgatni, mert kiváncsi. Na mind1.


"Miért nem lehet azt mondani egy addig soha nem látott/hallott/tapasztalt dologra, hogy hűha, amindenségit, ez nem semmi. És kész. Ennyi" Nálam ezután jön, hogy "De hogy a p*csába lehetséges ez??? Tudni akarom! Kiderítem..." Én aozonban nyitott vagyok, elfogadom azt is, hogy nem feltétlenül egér topogott az egyik korábbi válaszoló szobájában, hanem valami, amit még nem ismerünk (talán azért, mert ritka, talán azért, mert a világ nem hajlandó elfogadni), a lényeg, hogy valószínűleg vmi egyszerű magyarázata van, de ez nem 100%, és amíg nem tudjuk, hogy mi volt az, addig egyik lehetőséget sem zárom ki, de egyiket sem fogadom el kizárólagos válasznak, inkább lehetséges válaszokként észben tartom mindet egyszerre. Ezért van az, hogy egyaránt olvasgatok részecske fizikáról, tenyérelemzésről, pszichológiáról, agykontrollról, csillagászatról vagy éppen mágiáról (mellesleg nem hiszem, hogy ez bárhogy is háborúkhoz vezetne...). Előbb utóbb válaszokra lel az ember, csak mindig szem előtt kell tartani, hogy egyik válasz sem 100%-osan biztos. (Az egyébként érdekes, amikor a hipnózissal előidézett tudatállapot, az agykontoll és a káosz mágia ugyanarra az elvre épül, és a kvantum mechanika meg tudja magyarázni kézrátétellel történő gyógyítást.)


Az eredeti kérdésedre válaszolva: igen, sztem jól sejted, félelem van a tagadás mögött (félelem az újtól, a változástól és a régi elmúlásától, félelem attól amit nem értünk). Van egy ilyen bölcsesség, hogy amit nem értünk, attól félünk és amitől félünk azt gyűlöljük és elpusztítjuk, sztem innen az esetleges agresszió a tagadók részéről.

2010. máj. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Tapasztalataim szerint mindig a legegyszerűbb megoldás A megoldás. Volt olyan dolog is amit évekig nem tudtam megfejteni, aztán már nem is törődtem vele, valahogy elhessegettem, majd 1-2év múlva kiderült, hogy egy teljesen egyszerű dolog okozta. És eddig mindenre érvényes volt nekem ez elmélet. Tudom, hogy a sorozatok előre meg vannak írva, de figyelmetekbe ajánlom a Dr.Houset-t vagy a Mentalistát, ott is ezekre a "rejtélyes" dolgokra (amik persze korántsem azok) fény derülnek.
2010. máj. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Biztos olyanok is vannak, akik azért tagadnak, mert félnek, de én azért, mert tudom, hogy nem létezik. Fizika, biológia, kémia a tuti nekem és még a vallás is egy kicsit, de boszorkányokban és szellemekben már végkép nem hiszek, mert tudom, hogy nincs.

Ja amúgy a kérdező az is írta, hogy "Mennyivel nyugalmasabb világban élhetnénk, ha nem tudnánk mindennek az okát. (...) De ez az örökös magyarázat keresés nekem megint egy félelemtől vezérelt dolognak tűnik."

Miért, ha azt mondjuk, hogy szellem van a házban, vagy egy boszorkány átkozott, meg, ezért van ma balszerencsém, az talán nyugalmasabb neked?

2010. máj. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Félni az ismeretlentől szokás, ezzel pedig már elfogadnák a létezését.

A legtöbben akik azt mondják, nincs egyszerűen csak hiszem-ha látom emberkék, materialista szemléletűek.

2010. máj. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Srapnel ***** válasza:

"De miért kéne mindent megmagyarázni? Miért nem lehet azt mondani egy addig soha nem látott/hallott/tapasztalt dologra, hogy hűha, amindenségit, ez nem semmi. És kész. Ennyi. NEm fejtegetni, nem okoskodni a különféle teóriákkal."


Na épp ez az. Nektek miért kell szellemeket, meg más paranormális jelenségeket képzelni mögé? Vagy azzal magyarázni? Hm? Mert én pl. szimplán csak lesz_rom. Hadd kattogjon, hadd kopogjon. Pont ez az, hogy ti adtok mindenféle magyarázatot egyből, meg teóriát. Az ablakot meg be kell zárni és akkor nem vágja be a légmozgás. Az üveg is lehet, hogy meg volt már gyengülve.


Mellesleg meleg szobában kivágódó ablakon keresztül jövő hideg levegő lehűthet úgy tárgyakat egymáshoz képest, hogy az eltérő hőtágulás kisebb elmozdulásokat, így hangot okozhat.


"De ez az örökös magyarázat keresés nekem megint egy félelemtől vezérelt dolognak tűnik."


A világ megértésének örömét, meg egyéb, kézzel fogható haszon elérését nem is veszed számításba, mi?


"Előbb utóbb válaszokra lel az ember, csak mindig szem előtt kell tartani, hogy egyik válasz sem 100%-osan biztos."


Akkor az általad tett kijelentések igazságtartalma sem 100%-ig biztos, így kissé logikai paradox helyzetbe hozod magad.


"Az egyébként érdekes, amikor a hipnózissal előidézett tudatállapot, az agykontoll és a káosz mágia ugyanarra az elvre épül, és a kvantum mechanika meg tudja magyarázni kézrátétellel történő gyógyítást."


Ez áltudományos kijelentés. Biztos vagyok benne, hogy tudományos cikket ebben a témában nem tudnál most belinkelni (az UFO Magazin nem megfelelő).


"sztem innen az esetleges agresszió a tagadók részéről"


Nincs agresszió, nincs félelem. Hiszen mivel a korábban leírt "jelenségek" mögé én nem látom szükségét természetfeletti tényezők bevonását, így félni sincs mitől.


Azért megdöbbentő jelenségek esetén a "van", meg "nincs" megállapításához a puszta bemondásnál több is kellene, nem?

2010. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Nincs agresszió, nincs félelem."


De van, legfeljebb nem a te részedről.



"Akkor az általad tett kijelentések igazságtartalma sem 100%-ig biztos, így kissé logikai paradox helyzetbe hozod magad."


Válasz alatt nem a gyakorikerdesek.hu-n adott válaszokat értem, ez nem egyértelmű? De még ha az ide írt válaszom tényeg nem 100%-ig biztos, akkor mi van? Nem azért írtam, amit írtam, mert az úgy van, hanem azért, mert LEHET, hogy úgy van. Te tudni véled, hogy nem úgy van, mások tudni vélik, hogy úgy van. Sztem meg egyikőtök se tudja. Ezt írtam le. Egyébként szellemekben hinni és nem hinni ugyanúgy hit és nem tudomány.



"Ez áltudományos kijelentés. Biztos vagyok benne, hogy tudományos cikket ebben a témában nem tudnál most belinkelni (az UFO Magazin nem megfelelő)."


"A hipnózissal előidézett tudatállapot, az agykontoll és a káosz mágia ugyanarra az elvre épül..." ez tény, mind egy speciális tudatállapotban végrehajtott (ön)szuggesztióra épül.


"...a kvantum mechanika meg tudja magyarázni a kézrátétellel történő gyógyítást." ez is tény, meg lehet vele magyarázni.


Nem linkelek, mert nem nekem kell ezeket a válaszokat megadnom neked, neked kell őket keresned. De az ufo magazinos asszociációdból arra következtetek, hogy téged nem érdekelnek ezek a válaszok, talán még kérdéseid sincsenek.

2010. jún. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!