Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miért nem tudok meditálni?...

Miért nem tudok meditálni? Vagy hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Van egy "boszim" akivel együtt dolgozunk így online, mert messze lakik, és kell meditálni, na most, leírja, hogy mit hogy csináljak, pl. gyújtsak gyertyát, és képzeljem el, hogy boldog vagyok.

Ilyenkor én nem tudom elképzelni , soha semmit, 4 napja "csináljuk" a dolgot, ezelőtt azt kellett elképzelni, hogy boldog vagyok, és minden negatív dolog elszáll rólam. Na én ilyenkor arra tudok gondolni, hogy mit egyek másnap, vagy bármi más. Vagy épp nem gondolok semmire, csak vagyok.

Ki hogy csinálja ezt a dolgot? ki hogy képzeli bele magát?



2015. ápr. 14. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt az emléket képzeld magad előtt, amikor a legboldogabb voltál. Én nem szoktam meditálni, de olvastam, hogy muszáj ellazulni, elengedni magad, és zárd ki a körülötted lévő világot.
2015. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Az nem meditáció, hogy gyertyát gyújtasz és boldognak hiszed magad. A 4 nap pedig szempillantásnyi idő az önfejlesztésben. Kérdezd ki azt a "boszit", hogy szerinte mi a meditáció, mire jó és hogyan kell csinálni.
2015. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csináld végig ezt a meditációt, és rájössz, hogyan kell meditálni. https://www.youtube.com/watch?v=c9JtaSCIdLs

A lényeg az, hogy minden testrészedet el kell lazítani tetőtől talpig.

2015. ápr. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A meditálást nem lehet "csinálni", mivel minden amit csinálni kell, az elmetevékenységgel jár együtt, és a meditálásnak pedig pont az elmetevékenység megállítása a lényege.
2015. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 homo ludensz ***** válasza:

A meditáció az én olvasatomban az elme kiüresedés tehát a tudatállapot egy olyan szintje amit sok gyakorlattal egy 5-ös skálán ahol a mindennapi tudat 5 az levinni 1-0.5 re. Persze ez hosszú gyakorlat eredménye és csak felügyelet mellett ajánlott erre törekedni.

Néha én is csinálom hogy egy vezetett meditációval a skypen összekötve elviszem egy utazásra a meditálót de mindig ügyelek rá mert levinni le lehet de vissza is kell hozni. Nem kell erőltetni semmit csak a gondolat foszlányokat elengedni és azok maguktól megritkulnak,majd elmaradnak.

Az égő gyertyával történő meditáció az egy egészen más jellegű dolog, nálam például csak akkor működik ha ketten vagyunk én meg a gyertyaláng.

2015. ápr. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én Sri Chinmoyyal szoktam meditálni.jók a meditációi. leülsz szépen török ülésbe kezedet összeteszed imátságra és a szívcsakrád előtt tartod, hogy a fény ami lejön az bemenjen a csakrán keresztül. majd meglátod milyen egy igazi mantrás meditáció.

https://www.youtube.com/watch?v=sLHjB8C9MZM

2015. ápr. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sri Chinmoy egy meditációs mester. Sok anyag van róla a neten. Én is őt ajánlom!
2015. ápr. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!