Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Különböző kinézisek, például...

Különböző kinézisek, például telekinézis, fehér mágia érdekelne! Kinek milyen ismerete van ebben?

Figyelt kérdés

Mit kell tennem, hogy elsajátítsam például tárgyak mozgatását, mit és mennyit kell gyakorolni, egyéni tapasztalatok érdekelnének.?

Tudom, hogy vannak szkeptikusok, valószínűleg meg is fognak jelenni itt is, mindegy. Én kíváncsi vagyok, valaki aki jártas a témában / képes valamire, meghallgatnám.


2015. jan. 18. 02:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kinézis nem mágia, inkább pszichikai képesség. A gyakorlási idő teljesen egyénfüggő, lehet, hogy sosem sikerül elsajátítanod.
2015. jan. 18. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szigorú értelemben véve a pszichikinézis, azaz az elme használatával elért hatások is mágia kategóriába tartoznak, mert a tudomány nem magyarázza. Amit tudomány megmagyaráz, megszűnik misztikusnak, okkultnak lenni, és beépül a tudományba valamilyen kategóriában.

Ez egy olyan témakör, amiről konkrét ismeretekkel csak a keleti okkultizmus rendelkezik, a nyugati okkultizmusban csak mint született képesség, vagy valamilyen külső behatásra megváltozott élet miatt alakulnak ki. Keleten az ezoterikus elmélet, és meditációs, önfejlesztő tréningek mintegy melléktermékeként 10-20 év kemény, intenzív gyakorlással válnak képessé ilyesmire. Ott viszont nem ez a cél, ez csak a következménye a kemény munkának.

2015. jan. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ez komoly felnötteket is érdekelne.
2015. jan. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
44%

LoL.

Tanulj meg inkább egy hangszeren.

2015. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Legoman ***** válasza:

Ahhoz, hogy egy ilyen képességet elsajátíts, kitartóan kell gyakorolnod. Sokkal könnyebben megy a tanulás, ha nincs célod vele.

Például, ha csak barátokat, vagy ismerősöket akarsz elkápráztatni arra jó a bűvésztrükk is. De, ha nincsen semmi szándékod vele, gyorsabban megtanulod, mint bárki más. :)

Persze ez a gyakorlásra szánt időtől is függ. Nem kell rá sajnálni az időt.

De pontosítanék, ezt nem megtanulni kell, hanem használni. A módját kell megtanulnod hogyan használd. :)

2015. jan. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Spilerke ***** válasza:
47%
A telekinézis nem tanulható, mivel az egy képesség, ami általában a képregényvilágban őshonos, és amennyire tudom köze sincs a mágiához sem más varázslathoz. Én nem hiszem, hogy a Földön született már olyan ember, aki a puszta elméje segítségével bármit is képes felemelni. Ha van olyan bátor jelentkező, aki mégis ellent mondana nekem bizonyítja az ellenkezőjét. Egyébként pedig előre tudtam, hogy Legoman ismét fel fog bukkanni ezek szerint jóstehetség vagyok.
2015. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Inkább értesz a statisztikákhoz. Ugyanakkor az amerikai, és a szovjet titkosszolgálatok is kísérleteztek különleges képességű emberekkel, de mivel mindegyikük született képességgel bírt, nem tudták bárhol, bármikor reprodukálni a műveleteket. Azt sem tudták elmagyarázni, miként csinálják. Ma is kutatják ezt, csak nincs benne pénz, szóval haladás sincs. De azért linkelek neked. Régi ruszki felvétel.

https://www.youtube.com/watch?v=aa1_EEShWWU

2015. jan. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Spilerke ***** válasza:
#7 Én úgy olvastam, hogy az állítólagos felvételt soha nem hitelesítették Nina kolleginát pedig az akkori szkeptikusok és bűvészek csalónak nevezték, mivel az ő mutatványa nem jobb egy olcsó büvésztrükknél. [link]
2015. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Passz, hitelesíteni az ilyesmit soha nem is fogják, mivel a dolog nem kutatható. Annyit sikerült kideríteni, hogy a légzése és a szívverése nagyon felpörgött a "mutatványok" alatt. Könyvet is írt a csaj, de még oroszul se nagyon találtam, nemhogy angolul, vagy magyarul.
2015. jan. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Spilerke ***** válasza:
#9 Én nem arról beszélek, amiről te, hanem a videó hitelességéről. Természetesen, ami létezik az kutatható, mertha nem kutatnánk nem is találnánk rá választ a tudományban sem tettünk volna semmilyen előre képest egyszóval egy helyben kuporognánk. Könyvet pedig bárki írhat ez még nem bizonyít semmit. Hallottam már más kutatásokról, mint például a távolbalátásról és az előérzetről természetesen én ezekben hiszek bár nem sikerült teljes magyarázattal szolgálni a jelen tudománynak, viszont az utóbbira találtam pár cikket, ami igen érdekes.
2015. jan. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!