Valaki megtudja magyarázni az alábbi fogalmakat?
Az alábbiakban arra keresem a választ hogy i ezek és mi a fő különbség köztük.
Alkimista, varázsló, mágus, boszorkány, táltos, sámán.
1. alkímista.
Amikor a 16. században Európában elkezdik az ókori műveket, filozófiákat újrafelfedezni, akkor ősi, gnosztikus tanok is gyökeret eresztenek. Egy hit, egy elképzelés kezd elterjedni a lélek megtisztításáról, felemeléséről, megváltásáról és megistenítéséről (Opus Magnum) több fizikai inkarnáción keresztül.
Tulajdonképpen egy ősi beavatási rendszer, egy iskola volt, amelynek az ég világon semmi köze nem volt a kémiához. Az emberiség számára ezt a folyamatot (a lélek megtisztítását és felemelését) szimbolikusan egy nemtelen fémből (ólomból) arannyá való transzmutációként interpretálták, mondhatni kódolták, amiről csak a beavatottak tudták, hogy mit is jelent.
2. varázsló. Ez lehet a mágus prosztó vagy mese-verziója.
3. mágus. Gyakran a bűvészeket is mágusoknak nevezik, de ez óriási tévedés.
A mágus a mágia gyakorlója, mestere. A mágia pedig az erők tana. Pontosabban a szellemi, mentális erők tana. Aki járatos a mágiában, az képes elméjével hatást gyakorolni a környezetére, valamilyen titokzatos, természetfeletti módon. A korai ókorban léteztek mágusok, bár vélhetőleg nem rendelkezetek ekkora hatalommal.
4. boszorkány. Szinte kizárólag nők, akik a mágussal ellentétben nem mentális, hanem asztrális (lelki) mágiát használnak. A boszorkány (állítólag) képes szerelmi kötéseket és oldásokat végezni, de akár szolgasorba is taszíthat valakit, vagy gyűlöletet, esetleg gyilkos szándékot elültetni valakiben. Szóval ők az érzelmekkel manipulálnak.
5. táltos. Különleges képességgel rendelkező ember a magyar népi hitvilágban. Lehetett valami ismeretlen vallás főpapja is, de köze van a varázsláshoz, a garabonciáshoz vagy a halottlátóhoz. És rokon a sámánnal.
6. Sámán. Természeti népek (indiánok, ősmagyarok, belső-ázsiai népek, afrikai benszülöttek) vallási vezetője, amely a transzcendens istenekkel, szellemekkel tartotta a kapcsolatot a révülés technikáját alkalmazva. A révülés útján transzba esett, és közvetítette a felsőbb lények utasításait. A sámándob, koplalás, kántálás vagy pszichoaktív szerek (gombák, spórák, különféle növények) segítségével érték el a kívánt állapotot.
Remélem, segíthettem.
Alkimista, Mágus: Aki az anyagok kémiai hatásaival foglalkozik. Eredete régre nyúlik vissza. A mai hivatalos álláspont szerint egy Egyiptomi KHEME térségből származik, ahonnan az arabok vették át ezt a tudást, és egy AL jelzést kapott, így lett az AL - KHEME vagyis Alkímia. Mágus a Mag osztó, ugyan az, mint az alkimista, csak a mágus megnevezés a görög és latin területeken terjedt el. Ezt is kb. ugyan onnan eredeztetik. Annyi többlete van, hogy jóslással és horoszkóp készítéssel is foglalkoztak. Előképe a mai materiális "tudománynak", bár az alkimista és a mágus is foglalkozik szellemi világgal, bár szigorúan filozófikus szinten.
Boszorkány: A magyar hagyományban a boszorkány a tündér ellentéte. A tündér az szentet jelent és általában szüzet. Ezért hívják Szűz Máriát - Tündér Máriának egyes térségekben és "legendákban", jelenésekben. Amíg a tündér az a MÉG szűz, addig a boszorkány a MÁR szűz. Ezért jelenik meg leggyakrabban a boszorkány "öreg" asszony alakban, míg a tündér fiatal leányként.
Táltos, Varázsló: Ugyan az a kettő lényegében. Gyógyító, általában imával és énekekkel gyógyít. A különbség annyi köztük, hogy a táltos az születik a tudással, a varázsló pedig tanulja. Így az utóbbi (varázsló) bárki lehet és inkább gyógyfüves és más "természet gyógyászati" eszközökkel gyógyít. Mindkettő tud révülni (meditáció egy formája), a táltos erre a táltos lovat használja, míg a varázsló a révülés közben a csoda lovat, vagy varázs lovat használja.
Sámán: Nyugati megnevezése az amerikai Indián gyógyítóknak. Voltaképpen ugyan az mint a Táltos és a Varázsló, csak ezt a nyugatiak így nevezték el, ha odamész egy sámánhoz és mondod neki, hogy "De nagy sámán vagy", akkor csak pislogni fog rád, hogy miért hívod sámánnak, ugyanis ez neki semmit nem mond, majd kikéri magának és mint gyógyító fogja meghatározni magát.
Bűvész: Magyarul szemfényvesztő. Olyan ember, aki ügyeskedéssel eltereli a figyelmedet arról a pontról, ahol a trükk történik, így hajtva végre egy "varázslatot", amit persze nehéz megmagyarázni, hisz a szemed előtt történt, mégsem láttad. Igazából a pszichológiát, az agy látásának becsaphatóságát és a csodákban való hitet használja ki.
Anonymus
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!