Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A tudomány is ugyanúgy becsemp...

A tudomány is ugyanúgy becsempészi a megbízhatatlan "ezotérikus" elméleteit, csak azért hogy az eddig hitt téziseit megtartsa a társodalom előtt?

Figyelt kérdés

Zoltán Kvantumfizikus kérdése :


Valószínű minden laikus, azt hiszi, hogy a tudományos módszertan alapjain álló elvileg tévedhetetlem tudomány tökéletesen alkot elméleteket, állításokat, holtt ez egyáltalán nem így van !


Sokszor a tudományba is belekeverednek, szándékos csúsztatások ezotérikus fogalmak, melyek alapja ugyanolyan megbazhatatlanabb vagy még megbízhatatlanabb, mint az okkultizmus, ugyanis, amíg szellemeket rengeteg ember egymástól függetlenül látott, addig pl sötét anyagot senki sem :-P


*


1970-ben Vera Rubin a Department of Terrestrial Magnetism (DTM) („földmágnesség”) osztályon dolgozott a Carnegie Institute of Washington intézetben. A DTM igazgatója, Kent Ford csillagász akkor alkotott meg egy új, nagy sebességű, széles spektrumú spektrográfot, amivel egyetlen nap alatt 8-10 mérést lehetett elvégezni (az akkoriban használt műszerek csak napi 1 mérésre voltak képesek).


1970. március 27-én Vera Rubin a DTM távcsövét az Androméda galaxisra irányította. Ellenőrizni szerette volna, hogy az Androméda milliónyi csillaga úgy mozog-e, ahogyan az elméletek leírják.


A spektrográf a csillagokban lévő kémiai elemeknek megfelelő hullámhosszakon vonalakat rajzolt egy papírra, amit Rubin mikroszkópon keresztül vizsgált. Ismert volt számára, hogy a kirajzolt vonalak annak megfelelően eltolódnak följebb vagy lejjebb a frekvenciaskálán, hogy az adott csillag felénk közeledik vagy távolodik-e, a Doppler-hatásnak megfelelően.


Rubin kíváncsi volt rá, hogy a Doppler-hatás alapján meg tudja-e határozni a csillagok sebességét távoli galaxisokban.


Azt tapasztalta, hogy az Androméda szélén lévő csillagok is épp olyan gyorsan mozogtak, ahogy a galaxis közepén lévők. Ez azonban nem felelt meg az elméletekből következő várakozásoknak.


A következő két hónapban 200 mérést rögzített papíron. Minden más galaxis esetén is hasonló eredményt kapott. Az összes sebesség „hibás” volt. A fizika ismert törvényeinek megfelelve ezek a csillagok túl gyorsan mozogtak, jó néhányuk esetén a gravitáció nem lett volna elég, hogy a pályájukon tartsa őket, ki kellett volna repülniük a világűrbe. Ez azonban nem történt meg.


Rubin számára két lehetséges ok kínálkozott:

Vagy Isaac Newton gravitációs törvényei rosszak (ezt a tudományos világ nehezen fogadta volna el)

Vagy az Univerzumban van olyan extra anyag, ami a visszahúzó erőért felelős, de a jelen csillagászati eszközökkel nem kimutatható.


Rubin a második magyarázatot választotta, és a „fölös” anyagot sötét anyag-nak nevezte el (mivel nem volt látható, sem kimutatható).


Számításai szerint a Világegyetem 90%-ban sötét anyagból áll. Elméletét 1975-ben ismertette az American Astronomical Society találkozóján.


A tudományos világnak ennek az elméletnek az elfogadásához egy évtized kellett.[


idézet innen [link]


*


Valójában az tőrtént, hogy megfigyelt galaxisok szélén lévő csillagok is épp olyan gyorsan mozogtak, ahogy a galaxis közepén lévők, ez viszont nem felel meg a jelenlegi elfogadott tudományos ősrobbanáselven működő, kozmológiai modellnek illetve a jelenlegi gravitációról alkotott ismeeteinknek, ugyanis Az összes mért sebesség „hibás” volt.


A fizika ismert törvényeinek megfelelve ezek a csillagok túl gyorsan mozogtak, jó néhányuk esetén a gravitáció nem lett volna elég, hogy a pályájukon tartsa őket, ki kellett volna repülniük a világűrbe. Ez azonban nem történt meg.


Ekkor 2 lehetséges következtetés állt rendelkezésre


1 - Vagy Isaac Newton gravitációs törvényei rosszak (ezt a tudományos világ nehezen fogadta volna el(nyílván, mivel elfogultak az akadémiai tudósok maguk javára, pont mint bárki lenne)


2 - Vagy az Univerzumban feltételezni kell olyan extra anyagot, amit senki sem tapasztalt a földön sem a mi galaxisunkban, ami elvileg itt is megtalálható lenne, ami a visszahúzó erőért felelős, de a jelen csillagászati eszközökkel nem kimutatható.


LÉNYEG : A mérés azt mutatta, hogy a jelenlegi ősrobbanásra alapuló kozmológiai modellünk teljesen, de alapjaiban hibás és a Newtoni gravitációs tőrvényeink is elégtelenek minden kérdés tisztázására. Ebből mindenki számára teljesen logikusan a legegyszerűbb dolog következne, pont amire a tudósok szoktak hivatkozni az occam borotvája effektusra, azaz ha valamire keressük a választ, többnyire a legeyszerűbb az igaz, vagyis az, hogy felül kell viszgálni a kozmológiai modellünket és/vagy a gravitációról alkotott képünket !!!


Mivel más galaxisokban ugyanolyan fizikai törvények és mivel nem kitüntetett a mi galaxisunk sem,így ugyanolyan összetételűnek kell lennie a miénkel ezért a mi naprendszerünkben, galaxisunkban is találkozni kellett volna ezzel a jelenséggel, noha ez nem tőrtént meg, mindezek ellenére a józan ésszel teljesen szembeszegülve. CSAK AZÉRT hogy a jelenlegi fizikai, kozmológiai modellt megvédjék, ezért mesterségesen bevezettek egy olyan önkényes, soha ki nem mutatott, nem észlelt, elméletekből le nem vezett "ezotérikus" dolgot, ami az jelenlegi elméletet úgyahogy megtartja.

*


Gyakorlatilag az akadémiai tudomány ugyanúgy alapoz elméleteket megbízhatatlan és józan ésszel teljesen valószerűtlen dolgokra, mint akár az okkultizmus stélsőséges ágai. Szellemeket többen láttak, míg sötét anyagot senki sem -.-



2014. júl. 22. 18:30
1 2 3
 21/30 anonim válasza:

Tom Benko: Okés ez rész szint igaz. Bár gondolj csak bele, lehet nem is kell változnia: úgy értem, a tudmánytól elvárhuk, hogy 25 év múlva elavultak legyenek a mostani könyvek némelyike, de a Bibliától nem...


Napfonat: Zöld! Kíváncsi vagyok a nézetedire, amúgy. Érdekesnek tűnnek, amiket írkálsz. A mágiába amúgy hiszel? Privátba folytatjuk?

2014. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"Eléggé elképesztő dolog, hogy pont a mágia volt az, ami segített kialakítani mai tudományos szemléletünket."


Számomra ez termlészetes, hiszen a végső kérdések keresése és az azokra való válasz az egyetlen ösztönző erő lehet a keresésben. egyébként Newton hitt Jézusban, tagja volt Jézus kelyhét felkutatni próbáló titkos társaságnak és szabadkőnűves is volt.


"Tehát a párhuzam: "


Nincsen SEMMI párhuzam 17-es ! A gravitációról volt ismeretünk, mértünk vele és már találkoztunk hasonló ptoblémákkal, ami az uránusz esetében előfordúlt. A sötét anyagról nincsen semmilyen információnk ! Nem következik semmilyen elméletből, egyenletből. Ez csak egy kényszerhipotézis !


elemi szinten sem tudsz logikai kontextust felállítani !!!


A gravitáció esetében már kéznél volt az a kölcsönhatás, de a sötét anyagnál ez csak egy kitaláció !!


Ugyanolyan mint, hogy gyermekkorodban sem értetted miből van a tűz, a tudományról fogalmad sincs és ugyanúgy ma sincsen.

2014. júl. 26. 21:53
 23/30 A kérdező kommentje:

"Tom Benko nevű felhasználó válasza:


:)

A sötét anyagot pont azért kellett feltételezni, mert némely galaxisnak nagyobb volt a tömege, mint amit a látható anyag alapján becsültek. Sokkal nagyobb, semmint mérési hibának vagy becslési pontatlanságnak tudják be."


Hű hát félrebeszélsz barátom :D Nem a tömege volt nagyobb, hanem a benne látható csillagok sebessége volt. Konkrétan akkora sebeség esetén nem tartotta volna a galaxismagja körülötte körpályán a csillagot. Hű barátom, nagyon sötét vagy !!


Ki beszél félre ?


"@Cherubionita: Az ezotéria azóta sem fejlődött tovább, a tudomány viszont igen."


Mert Istennek miért kellene fejlődnie ? Elmondanád?

2014. júl. 26. 21:57
 24/30 anonim ***** válasza:

" egyébként Newton hitt Jézusban, tagja volt Jézus kelyhét felkutatni próbáló titkos társaságnak és szabadkőnűves is volt. "


Valóban Newton egy akkora minden lében két kanál faszi volt, amekkorát talán azóta se hordott a hátán a Föld. Ez persze semmiben sem csorbítja, sőt, szerintem erősíti mindazt, amit a tudomány érdekében és annak megreformálásával az asztalra letett.


"A sötét anyagról nincsen semmilyen információnk !"


Az Uránuszról sem volt. az is csak egy kényszerhipotézis volt, hogy ott kell valaminek lennie, ami rángatja a Szaturnuszt. És pont a gravitációs hatásánál fogva. A sötét anyag (de utálom már ennek a hülye elnevezésnek a félrevezető értelmét) ugyanúgy kényszerhipotézis, mint anno az Uránusz feltételezése volt, mielőtt felfedezték volna, és a sötét anyag (vagy annak a valaminek, amit így neveztünk el) meglétére is csak a gravitációs hatása alapján tudunk következtetni. Ettől függetlenül még egyáltalán nem biztos, hogy valóban létezik sötét anyag, lehet hogy más okozza univerzumunk tágulási ütemének gyorsulását. Ha kiderül hogy mi az, és kiderül hogy semmiféle sötét anyag nem lappang a háttérben, hidd el, a mostani tudósok lesznek a legboldogabbak.


"Nem következik semmilyen elméletből, egyenletből."


De igen, univerzumunk egyre gyorsuló tágulásából következik, hogy vagy valami nyomja széjjel belülről, vagy valami húzza széjjel kívülről. Ez már biztos, mert más lehetőség nincs, viszont a megfigyelések ezt mutatják. Ezért kapta a sötét anyag nevet, mert csak azt látjuk, hogy (anti)gravitál valami (attól függően hogy belül vagy kívül helyezkedik el), de azt még nem, hogy mi.

2014. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

"Mert Istennek miért kellene fejlődnie ? Elmondanád?"


Az ezotéria nem Isten. Isten csak kis része az ezotériának, sőt, leginkább a különböző vallások része. Azon kívül még rengeteg más dolog is alkotja az ezotériát. Elég ha csak elolvasod itt baloldalt az alrovatok nevét.

2014. júl. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 Tom Benko ***** válasza:
@23: Te. Ha a galaxis tömege kissebb, mint ami szükséges a csillagok megtartására, akkor talán nem a hiányzó tömeget kell feltételezni?
2014. júl. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

"Newton egy akkora minden lében két kanál faszi volt"


Egyáltalán nem ! Ilyet egy életművészről vagy egy alacsony értelmi szintű szélhámosról mondanak. Newton egy zseniális tudós volt. Ennek ellenére végig hitt az ezotéria bizonyos részeiben, ez az ezotéria létjogosúltságát igazolja !


"Az Uránuszról sem volt. az is csak egy kényszerhipotézis volt"


Nem érted te sem :-P


Nem az uránuszról írtam, hanem a gravitációról.


URÁNUSZ ESETÉBEN:

Új jelenség : mozgási anomália


megoldási javaslat : az eddig ismert kölcsönhatások közt a gravitáció


ESETÜNKBEN :

Új jelenség : túl nagy sebességű a csillag, ahhoz hogy a galaxisban maradjon


ez lenne a párhuzam : megoldási javaslat ->

az eddig ismert kölcsönhatások közt


Ilyen nincsen !!! Kitalálták a sötét anyagot, hogy ne kelljen átalakítani a már meglevő elméleteket. SZÁNALOM !!!!!


*


"De igen, univerzumunk egyre gyorsuló tágulásából következik, hogy vagy valami nyomja széjjel belülről, vagy valami húzza széjjel kívülről."


Barátom, ezt későbbmagyarázták bele ! Bármi más is okozhatja ezt

2014. júl. 27. 19:53
 28/30 A kérdező kommentje:

"Az ezotéria nem Isten. Isten csak kis része az ezotériának, sőt, leginkább a különböző vallások része. Azon kívül még rengeteg más dolog is alkotja az ezotériát. Elég ha csak elolvasod itt baloldalt az alrovatok nevét"


Az itteni szerkeztők nem ezoterikusok, nem értenek hozzá. Az ezoterikusok szerint rezonancia révén ráhangolódnk ISTENRE=TÖKÉLETESSÉG és belőlük hívják le az információt, ezért nem kell fejlődniük.


Ne materialista aggyal gondolkodj rólunk !

2014. júl. 27. 19:56
 29/30 A kérdező kommentje:

"@23: Te. Ha a galaxis tömege kissebb, mint ami szükséges a csillagok megtartására, akkor talán nem a hiányzó tömeget kell feltételezni?"


Nem érted !!!!!


Nem nagyobb a tömege, csak azt figyelték meg hogy a sebessége nagyobb ! Az általam statikus univerzum modellje erre választ ad ! Nem kell nagyobb galaxis tömeg.


De ! hA valóban az lenne, hogy nagyobb a tömeg a galaxis esetében, ez eredhetne extradiemnzionális galaxistól is vagy más extradimenzionális anyagtól.


Tanulj fizikát és értelmet !

2014. júl. 27. 19:58
 30/30 Tom Benko ***** válasza:

:)

Newtonnal kapcsolatban még annyit elmondanék, hogy van az ún. Nobel-disease. Nos, Newton valami ehhez hasonlóban szenvedhetett.

2014. júl. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!