Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tudnátok Wicca könyveket mondani?

Tudnátok Wicca könyveket mondani?

Figyelt kérdés
Az alaptól a haladóig érdekel minden. Párat ismerek, többek között olvastam már a Boszorkányság Nagykönyvét, és most a Boszorkányság Mesterfokon című könyvnél tartok. De nagyon érdekelne az Árnyak Könyve, ez nélkülözhetetlen egy boszi számára. De ott van a Boszorkánybiblia is meg sok más. Ezekről mi a véleményetek? Valaki olvasta már Müller Rózsa Bűbájos Világ című könyvét? A tenyérelemzés szintén érdekel, hisz jósolok, Tarot kártya jós vagyok. Az interneten hallottam már a Nagy Jóskönyvről is, szerintem abban minden benne van, elég vastag és érdekes. Na és ti még milyen könyveket tudnátok ajánlani?

2014. márc. 31. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jóféle könyveket olvastál.

De ezeket a gyakorlatban is tudod csinálni, vagy csak olvastál róluk és annyi.

És ha megy a gyakorlatban, akkor mi az ami már elég jó?

2014. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy wiccának számít, és igazából lehet nem az amit keresel, de a sátáni bibliának vannak részei idézésekről vagy hasonlókról. Azon belül a 3. rész, Belial könyvében vannak rituálok, meg szó a mágiáról, asszem a 4. részben, Leviathan könyvében is van némi elmélkedés a mágiáról, de azokat még nem olvastam el. Magyarországon nem lehet kapni, és nincs is hivatalos magyar verzió, de le lehet tölteni pdf formátumban ha érdekel nézz bele. "The Satanic Bible"
2014. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
4%

Számodra a "100 szellemi fogyatékosság és gyógymódjai" könyvet ajánlanám.

"De nagyon érdekelne az Árnyak Könyve, ez nélkülözhetetlen egy boszi számára" ... erre inkább nem mondok semmit, kedves tarot kártya jós

2014. márc. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Laylah ***** válasza:
100%

Ahhoz képest, hogy mennyit olvastál, mégsem tudod, hogy az Árnyak Könyve az a Wicca vallásgyakorló saját kezűleg készített könyve.

Eileen Holland: Boszorkánypraktikák. Ebben is van jó sok minden, de főleg szertartásmágiához megfelelések.

2014. ápr. 1. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Na akkor kezdjük..

Először is a wiccák és a boszorkányok -bár közel állnak egymáshoz- mások! Tehát most """""boszi""""" vagy wicca lennél?

Mert szerintem egyik sem. Az Árnyak Könyvét akár Te is el tudod készíteni, hiszen ennek ez a lényege, hogy saját kezűleg, saját feljegyzéseket tartalmazzon. Igazi Árnyak könyve igazából nincs is annyira, hiszen sok van, de a boszorkányégetések után elég kevés régebbi, de eredeti maradt meg a mai wiccáknak és/vagy boszorkányoknak. Normális Árnyak Könyvét, sőt, teljesen hiteles wicca könyvet sem fogsz találni, hiszen hülye is lenne az a wicca, aki kiadná a saját könyvét, minden kis apró mágia titkával.

Nem leszólásból írta egyébként csak tisztázni akartam a dolgokat.

2014. ápr. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Laylah ***** válasza:
5.: Teljesen egyétértek.
2014. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Laylah ***** válasza:
*egyetértek
2014. ápr. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
3%
Harry Potter
2014. ápr. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Aleister Crowley összes írása. Yliaster Daleth könyvei. Ajánlom még Wictor Charon és Szepes Mária műveit is (az utóbbit én személy szerint nem kedvelem, de tisztelem).

És ha a témából picit el akarsz vonatkoztatni, hermetika - Franz Bardon művei.


Szia, Laylah :)


S. T'm./N

2014. ápr. 22. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Laylah ***** válasza:
Szia :p Bardont meg Crowleyt nem mondanám wiccának, Charon bácsi meg jókat ír ^^
2014. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!