Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A pánikbetegséget lehet...

Adele Jonas kérdése:

A pánikbetegséget lehet gyógyítani mágiával vagy valamilyen ezoterikus dologgal?

Figyelt kérdés

Azt már tudom hogy lehet gyógyítani pálinkával, jointtal, és lsd-vel, hála a trollaknak. Nagyon hálás vagyok a tippekért. :D de kíváncsi lennék Hogy mágikus megoldás létezik e erre a betegségre...


A trolloknak üzenem hogy jártam már a Roxfortban és egy nagy csődkocsma. :P



2012. szept. 16. 18:48
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyogyszert. Még nyugtatót sem ha rám jön egy roham. De remélem egyszer Te is átéled, hogy rájöjj tényleg létezik. Az iskolát rég elvégeztem. Kitűnő bizonyítvánnyal. Ami nem létezik, az az, amit az eszednek nevezel. További jó estét.
2012. szept. 17. 19:45
 12/14 anonim ***** válasza:
32%
Egy jótanács : Ne foglalkozzál a pánikbetegséggel és ő sem fog veled. Élj normális rendszeres életet, éjjel aludj. Feküdj le 21-kor egyél igyál mindíg ugyanakkor, ne fogyassz alkoholt, drogot és nem lesz pánikod.
2012. szept. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Antialkoholista vagyok, soha nem drogoztam. Nem is állt szándékomban. Igyekszem nem foglalkozni vele. És ha rám jön egy rosszullét már tudom kezelni, csak még bennem van az a félelem. Hogy ismét rosszul leszek.
2012. szept. 18. 14:02
 14/14 Ezalor ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Látom első sorban olyan műveletlen és/vagy nem túl intelligens emberek válaszoltak akiknek fogalmuk sincs arról mi az a pánikbetegség.


Egy biztos, a gyógyszerek nem segítenek, csupán tovább rontják a helyzetet. Ezek a gyógyszerek a tünetet kezelik, nem a kiváltó okot.


Egy jó pszichológus talán segíthet, de hogy hogy találj ilyet, abban nem tudok segíteni.



Alapvetően ez is, ahogy minden lelki/szellemi probléma csak és kizárólag saját magunk által oldható meg, a maga helyén, azaz lelki/tudati szinten. Saját magaddal, a saját tudatoddal, érzéseiddel kell megküzdened, ami egyáltalán nem egyszerű vagy könnyű, de teljességgel lehetséges. Egy barátom szintén pánikbeteg, nála a biztonságérzet az ami nagyon nagyon sokat segített. Fontos hogy minél többet legyél olyan emberekkel akik tudják mi a helyzet, akikben bízol, akik biztonságérzetet adnak, illetve képesek időben kizökkenteni és leállítani ha elkezdenéd valamibe belelovalni magad. Ugyancsak fontos, hogy folyton emlékeztessenek arra hogy mindenre van megoldás, és minden helyzetet meg lehet oldani, és te is emlékeztesd magad erre.



Alapvetően a következőket tudom ajánlani:


1; Távolkeleti medicína/kínai orvoslás. A hagyományos kínai orvoslás alapja a Yin és Yang, azaz egyetemes pozitív és negatív pólus egyensúlya, valamint az "öt elem"-nek fordított (hibásan) öt állapot kiegyensúlyozottsága. Ez az öt állapot folyamatosan körforgásban van.


Fel kell állítani egy differenciáldagnózist ami megmondja hogy melyik elemmel van probléma, illetve hogy a Yin és Yang túl kevés-e vagy túl sok. Mivel ezek általános hatással vannak az emberrek, így sok különféle dolofban egyszerre nyilvánulnak meg, a pánikbetegség csak egy a tünetek közül. Kiderülhet, hogy más, egymástól látszólag független problémáid valójában összefüggnek. A hagyományos kínai orvoslás holisztikus.


Az eszerint javasolt kezelések is többrétűek, életmódbeli, étkezésbeli, gondolkodásbeli, stb. A lényeg hogy egyszerre több területen kezeli a problémát.



2; Akaraterő és önuralom fejlesztése meditációval és gyakorlással. Ezek ugyanis segíthetnek hogy a rohamokon úrrá tudj lenni, idővel egyre jobban.



3; Önbizalom fejlesztése, a biztonságérzet érdekében. Sokat segíthet valamilyen harcművészet gyakorlása, az ember sokkal magabiztosabbnak érzi magát ha tudja hogy adott esetben meg tudja magát védeni.



Lehet sok módon segíteni, mágiával is, de végül csak és kizárólag te magad győzheted le. Bármilyen segítség csak egy darabig kísérhet el az úton, végül teljesen egyedül kell szembenézned és megküzdened... önmagaddal. Ugyanis valahol mélyen van benned valami, egy félelem, egy blokk, vagy egy lelki seb amit meg kell találni és helyre kell hozni.


A legeslegfontosabb, hogy sose felejtsd el, hogy a megoldás a te kezedben van, nem függ senki mástól vagy semmilyen más külső tényezőtől, és képes vagy, vagy egy nap képes leszel rá hogy legyőzd. Azzal hogy keresed a megoldást, az igazi megoldást, és nem választottad a gyógyszerek kínálta hamis utat, már félúton vagy a siker felé, az pedig hogy mint írtad a mágiát sem vetetted el mint megoldást annak ellenére sem hogy nem nagyon hiszel benne, azt mutatja hogy hajlandó vagy kilépni a keretből, és nem félsz új megközelítéseket megvizsgálni - ezek ugyanis rettentően fontosak ahhoz hogy sikerüljön.


Ez eddig egy elég jó kezdet.



Üdvözlettel,

Ezalor

2012. szept. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!