Lehetséges a külső érzékszerveink fejlesztése?
Konkrétan ezekre gondolok: hallás,szaglás,látás
és, hogy miért is kapcsolódik ehhez a témához???A válasz ittvan rá:
A kérdés második fele:
Mik a belső érzékszerveink???És ezeket, hogyan lehet megnyitni???(Konkrétan 1-et ismerek: Távolba látás, vagy valami hasonló a neve )
(A KÉRDÉS NEM KAMU, TÉNYLEG ÉRDEKEL ENGEM!!!EZÉRT KÉRLEK TITEKET, HOGY CSAK AKKOR VÁLASZOLJATOK,HOGYHA VALAMILYEN ÉRTÉKES INFORMÁCIÓHOZ JUTTATTOK ENGEM...)
Először is maradjunk anniyban hogy Érzékszerv fejlesztés, mert nincs olyan hogy külső vagy belső.
Igen lehet fejleszteni az érzékszerveket a következőképp.
A fejlesztés lényege a beérkező inger diszkriminációjának pontosabbá/ gyorsabbá tétele. Ez gyakorlással oldaható meg. Gyakorlatban:
Hallás: különböző frekvenciájú hangokról megpróbálod eldönteni, hogy milyen hangmagasságban vannak. Vagy például egy zajos háttérből próbálsz kiszőrni egy-egy hangot/szót. Erre vannak kognitív pszichológiai kísérletek.
Szaglás: csukott szemmel különböző szagokat próbálsz diszkriminálni, ez elég nehéz tud ám lenni.
Látás: Itt, is millió számra találhatsz kísérleteke/ gyakorlatokat a kognitív pszichológiában.
Nincs olyan hogy belső érzékszerv, legalábbis a tudomány mai állása szerint. Olyan van hogy belső reprezentáció. Vagyis mindezon dolgok összessége amit érzékelünk a világból, az agyunkban feldolgozódik, majd egyfajta repezentációvá alakul, ami vagy verbális vagy képi..
Távolba látás? Van ilyen, hogy telepátia - személyek (élőlények) közötti kommunikáció, aminek közvetítő közege nem ismert a tudomány számára. Illetve van távérzékelés, ami lényegében hasonló; az élőlény az érzékszerveivel nem tapasztalható tárgyi környezetről szerez információt. És még van a jövőérzékelés, ami lényegében időtől független távérzékelés (és/vagy telepátia).
Ezek összefoglaló neve az ESP (Extra szenzoriális percepció), létezését a 150 éve zajló tudományos kísérletek már bebizonyították, ennek ellenére sokan szkeptikusan állnak hozzá, mert a jelenségek felrúgják az ok-okozat törvényszerűségét.
Például a kvantummechanika kétrés kísérletének döbbenetes eredménye, hogy a kísérletből nem zárható ki a megfigyelő sem:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!