Mi a mágia és a természettudományok viszonya? Hasonlóságok, lényegi különbségek.
A mágia semmiféle kapcsolatban sincs a természet törvényeivel.
Olyan dolgokat jelent, amiket ha elvégzel, azt reméled, hogy egy természetfeletti jelenségre hatsz vele.
A megfigyelő semmiféle hatással sincs a megfigyelt tárgyra.
Hatással a körülmények vannak - valahogy úgy, mint ahogy a vizet is úgy lehet jól megfigyelni, ha tó vagy folyó formájára kényszeríted. De nem te vagy rá hatással, hanem a meder - viszont te csak így tudod megfigyelni.
A mágia egy meg nem értett természeti jelenség. Egy ősembernek bármi elektromos mágia lehet, míg nekünk nem, mert ismerjük a működését. De vannak olyanok, amiket még mi sem értünk, és e felismerése helyett elkezdik mágiának hívni. Pedig ha van benne rendszer (és ugye miért ne lenne, mert máskülönben mindig más történne), azt meg lehet mérni, fel lehet ismerni, és ez már tudomány.
"Bármely elegendően fejlett technika megkülönböztethetetlen a mágiától."
Arthur C. Clarke
A mágia alapja az elektromosság, a testedben az ingert körben idegpályákon elektromos jelek továbbítják (az agyban főleg), a körbefolyó energia erőteret hoz létre és ezt használja a mágia elvben. Egyébként meg minden rezeg, ez is hat. Ha bedobsz egy kavicsot a vízbe, akkor az általa keltett hullám talán elér a túloldalra és okoz valamit.A mágia az a művészet, hogy hogyan dobd be a követ és mekkorát ahhoz, hogy a kívánt hullámot lásd a túloldalt (legalábbis elméletileg)
Hogy most az én erőteremet hogy kéne megváltoztatni hogy ettől valaki adott eseteben elkezdjen a pókoktól félni, az már inkább fikció.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!