Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Wiccák! Varázskörön belül...

Wiccák! Varázskörön belül tükör használat? (bővebben)

Figyelt kérdés

Varázskörön belül szeretnék idézni, tudom mit akarok, viszont tükörrel kell csinálnom, máshogy nem fog menni.


Mit tudtok mondani a tükör varázskörön belüli használatáról?


Úgy tudom a tükör átjáró, de a körön belülre csak az jöhet akit én hívok, tehát a tükrön keresztül pl. nem jöhet át senki más attól hogy a tükör a körön belül van?

Köszi!


2011. ápr. 29. 19:45
1 2 3
 11/28 Tom Benko ***** válasza:
Facepalm. Nektek kellene bizonyítani, ti állítotok. Na, valaki? Valami egyértelmű bizonyíték? (És nem bizonyíték a youtube, fénykép, kivéve, ha a forrásának megbízhatóságáról meggyőződhetünk pl. peer-review segítségével, sem a szomszéd Marinéni.)
2011. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Végig csináltad? Olvastál róla? beszéltél bárkivel is aki kicsit is értett volna ezen dolgokhoz hogy megmagyarázzon néhány törvényszerűséget ami alapján működhetnek ezek a dolgok? Egyáltalán komolyan érdekel a válasz és komolyan tudni szeretnéd hogy létezik e vagy csak a feszültséget keresed és élből utasítanál el mindenfajta magyarázatot?


Még mindig csak azt tudom mondani, hogy próbáld ki ha valóban tudod hogy nem működik és badarság az egész.


Mellesleg szeretem mikor a szkeptikusok bizonyítékot követelnek de mindegyik fejében feléled a babona ha fekete macskát lát vagy ha eltörik egy tükör. Vagy óhatatlan csendbe maradnak ha előkerül a mágia mint téma és némi csillogás azért ott ül a szemekben a kiváncsiságtól. ;)

2011. máj. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Tom Benko ***** válasza:
12%

Na gyerünk, magyarázz! Elutasítom, mert ellentmond a józan észnek és a világ működésének. Azt meg külön élvezem, amikor mások fejébe is belelátsz: Nem, nem éled fel a babona a szkeptikusok fejében. Tudod, mi gondolkodunk.

És utoljára: Még mindig csak állítasz, nem bizonyítasz.

2011. máj. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Tom Benko:igazad van. Csak elképedek mindig,hogy sokan még mindig hisznek a középkori babonáknak,és nem csillan fel a szemem.

Javaslom nekik,hogy olvassák el Ráth Végh István könyveit.

2011. máj. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Áruljátok már el, ha lehet, hogy MIT akar csinálni a kérdező tulajdonképpen? De komolyan, milyen gyakorlatot akar végezni, és mi a célja vele?
2011. máj. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Á a világ sokféleképpen működik és messze messze sokkal messze többet rejteget mint azt a fizikai módszerekkel fel lehetne mérni.


Bár ha meggondolom a mágia is csak fizika. Hiszen elismeri hogy mindent energia alkot. A varázskör pedig nem más mint egy olyan terület amelyben koncentrálódhat ez az energia.


Azt hiszem az első kitétellel szemben nektek sem lehet kifogásotok. lsd. atomok elektronok, mágneses terek vagy ionizált terek.


A mágia arra alapozza a működését, hogy azzal hogy létrehozza fennt említett teret képes ezen belűl olyan váltazásokat előidézni amely kiindulópontja lehet az elérni kívánt célnak.


pl. azt szeretném hogy essen az eső. Miért is ne!?


Ennek annyi a mehanizmusa hogy felveszed a kört megteremted kvázi az általad közölni vágyott infónak a csatlakozást a minket körbevevő energiarendszerbe. Ebbe beletartozik minden fizikai anyag és minden szabadon áramló egyéb részecse is valamint azon "energia" is amit nem lehet a szokványos módon energiának nevezni inkább egyfajta elvont energia ami gördülékennyé teszi a rendszert.


Tehát ha a "mágusnak, varázslónak" bárkinek, akinek aki ismeri a módszerét sikerül kiépítenie ezt a csatornát amin át áramolhat az infó mondhatjuk hogy lehetőség van az infó közlésére. [ holnap essen az eső. ]


Ez egy aprócska dolog de a belefektetett "energiától" függ hogy mennyire komoly változást sikerül előidézni.


Más példával ha kis kavicsot dobsz a vízbe kicsi hullámot ver ha nagyot értelemszerűen nagyobbat. Itt ugyan az a helyzet.


A kéz amivel megfogod a követ a mágia, a kö maga az infó és a víz a világ ami körbe vesz a hullámok pedig a hatások amit kelt az információd tartalma.


A köd talán ott borul a szemekre amikor valahogy össze kellene kapcsolni az embert mint lényt a világgal. És természetesen felvetődik a hogyan kérdése is.


Erről rengeteg könyv szól többé kevésbé hitelesnek is mondanám. De ha pl olyan rendszereket vesztek alapul amik év ezredekre tekint vissza és ennyi idő elteltével bizonyított ( reiki, akupresszúra akupunktúra) vagy csaka modern tudomány vívámányait nézitek ( agykontroll, hipnózi, auraelemzés.) látható hogy nem is annyira vagyunk elszigetelve s hogy sokkal több kifelé és befelé terjedő hatás ér minket mint amit jelenleg a természettudományos ismereteink magyarázni engednek.


Ez nem jelenti azt hogy nem magyarázhatóak. Söt nagyon is logikusak és egymásból következőek és levezethetőek visszafejthetőek modellezhetőek sőt kisérletekkel is alátámaszthatóak. Tehát a jelenségek smertek és működnek csak a tudományból még hiányzik egy két felismerés amit pl. az okkultank mondott vagy ősi tanok évszázadok ezredek óta használnak.


Egy dolog kell a megértésükhöz türelem és nyitottság. A másodikat megvallom őszintén a legnehezebb elérni mert a zárt gondolkodás sokszor párosul a makacssággal vagy a daccal.


A fejetekbe pedig nem látok bele ,de még mindig csak azt tudom mondani hogy puding próbája az evés. És aki nem hiszi járjon utána. Meglepődnétek, hogy az ősi tanok mennyivel előrrébb járnak mint a fizika, néhány jelenség magyarázatában.


PL varázskör ami nem más mint egy erősítő és koncentráló "egység". Nem tudom szebben kifejezni mert kb ugyan azt tudja. Csak figyelembe vesz egy olyan tényezőt is amit már tényleg nem tud senki sem magyarázni mégpedig az inteligencia tényét és azt amit léleknek, szellemnek vagy éntudatnak hívunk. ( bár e három közel sem ugyan az)


Remélem valamennyire közelebb jutottatok. :)

2011. máj. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

utolsó voltam



azt még hozzátenném hogy az összes többi rituálék egy egy belépési pontot jelentenek, hogy a célt pontosan tudd elérni és az infó oda érjen ahová célszerű.


az eszközök pedig kb olyanok mint az egér meg a billentyűzet a számítógép számára. Nélkülük elég nehéz lenne bármihez is kezdeni.


A fentiekhez pedig természetesen kell egy olajozás amit a különböző ideológiák adják meg. A misztikum adja azt az ugródeszkát amely segít némiképp azonosulni a rendszerrel és megadja az az érzelmi töltést ami az emberi tényezőt táplálja és serkenti. Nem mellesleg távoltartja az avatatlan szemeket és egyfajta évdelemet is ad a rendszernek, hogy ne lehessen belekontárkodni. Kb mint egy tűzfal a gépeteken. Csak itt a gubancot a nemtudásból okozott kavarodások és akaratok egymásra hatása okozná.


Innentől rálehet építeni az össze többi réteget és módszert. Az összes "varázslatos"lényt az össze istenképet stb...

2011. máj. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Tom Benko ***** válasza:

No, akkor egy rövid kérdés: Mi az az energia?

Az elvont energia, mint olyan, teljesen értelmetlen, mert az energia maga is eléggé elvont dolog.

Kivel "közöljük" az információt? Milyen formában?

Jajj, pont olyanokat veszel példának, amiknek az állításait senkinek sem sikerült bizonyítani, sokkal inkább cáfolni... Amit modern tudománynak neveztél, az meg minden, csak nem tudomány... Vannak a tudománynak ismérvei, de ezek egyikét sem teljesítik az általad felsoroltak (sem).

A modellezésre, kísérletekre kíváncsi vagyok. Eddig még senki nem tudott adni, pedig hidd el, nem te vagy az első...

Na, mit tudnak jobban magyarázni az ősi tanok jobban? Valahogy inkább tűnnek a civilizációs tehetetlenség megnyilvánulásainak.

Mik azok a lélek, szellem, éntudat fogalmak?

Végül pedig: A tudomány, minden elképzeléssel szemben igen nyitott, de rigorózus abban, mi alapján fogad el bármit is.

Nem jutottunk közelebb, inkább csak a homály nőtt.

2011. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

No, akkor egy rövid kérdés: Mi az az energia?

Az elvont energia, mint olyan, teljesen értelmetlen, mert az energia maga is eléggé elvont dolog.

Kivel "közöljük" az információt? Milyen formában?

Jajj, pont olyanokat veszel példának, amiknek az állításait senkinek sem sikerült bizonyítani, sokkal inkább cáfolni... Amit modern tudománynak neveztél, az meg minden, csak nem tudomány... Vannak a tudománynak ismérvei, de ezek egyikét sem teljesítik az általad felsoroltak (sem).

A modellezésre, kísérletekre kíváncsi vagyok. Eddig még senki nem tudott adni, pedig hidd el, nem te vagy az első...

Na, mit tudnak jobban magyarázni az ősi tanok jobban? Valahogy inkább tűnnek a civilizációs tehetetlenség megnyilvánulásainak.

Mik azok a lélek, szellem, éntudat fogalmak?

Végül pedig: A tudomány, minden elképzeléssel szemben igen nyitott, de rigorózus abban, mi alapján fogad el bármit is.

Nem jutottunk közelebb, inkább csak a homály nőtt.



"Mi az energia?"


Ezt a fogalmat használjuk rá mert ez áll a legközelebb hozzá. Nem tudom neked pontosan tényszerűen megfogalmazni hogy mit is ért a mágia ez alatt mert a nyelvben sincs más szó erre.Jelenségek vannak amiket mozgat valamiféle erő.

De hogy kicsit közelebb kerüljünk. Azért hívom/ juk energiának mert ugyanan úgy hatást vált ki ( mozgat melegít megtart vagy gyógyít ) ugyanúgy kölcsönhatásba tud lépni más személyekkel testekkel vagy bármi mással.


A plusz benne, hogy mindenhol megtalálható, tényleg mindenben, amellett pedig rendelkezik valamiféle inteligenciával ami a kulcs. Ha valami inteligens utasítható is a maga keretein belűl.


A többi kérdésre a válaszom summmázva hogy valakit aki cáfolni akar bármit is érdemes lenne kipróbálni a és rászánnia az időt arra hogy berepüljön az ellenség vonalai mögé és szét nézzen.


Azt pedig, hogy mit tudnak jobban magyarázni az ősi tanok elsősorban nem a fizikai világban kell keresni hanem a belső szellemi világ és a fizikai határán. Ezek megmutathatják a kapcsolatot a kettő között. Ha mindkettőben van tapasztalatod meglátod hogy nem is olyan különbözőek és logikus kapcsolatokat lehet találni.


Milyen civilizációs tehetetlenség? itt nem tudom mire gondolsz pontosan.


"Mik azok a lélek, szellem, éntudat fogalmak?"

Ehhez fel kell tenned pár kérdést:

Ki vagyok én?

Mi vagyok én?

Tényleg csak ennyi lennék, hús, csont meg valami a fejemben ami épp olvas és felfogja a betűket? De akkor honnan jönnek az érzelmek? ( a kémiai reakciót is ki kell váltania valaminek. És ez nem csak reakció a külvilágra.Legjobb példa aszerelem ami nagyjából ha csak biológiai szempontból nézzük haszontalan mert anélkül is nyugodtan lehetne szaporodni.)

Valyon lehet más is azon kívül amit látok a világból?

Hogy lehet hogy mások tudnak olyat amit én nem? itt elsősorban a parapszihológia jelenségeire gondolok amit már ki tudja hány évtizede kutatnak és évszázadok alatt nem egy feljegyzés keletkezett.


stb... tegyél fel minden olyna kérdést ami körbeír téged. És tegyél egy merész feltevést hogy megtudd van e még más is amit esetleg nem ismertél és kihagytál az egyenletből a fejedben. Légy nyitott és belátó.


Viszont készülj fel ha veszed a fáradtságot és utánajársz nem egy nap lesz. Sőt több mint valószínű hogy évek kellenének hozzá hogy bárki is átfordíthassa az eddig csak belűlről kifelé tekintő látásmódját a befelé is figyelésre és meglássa a kettő közötti kapcsolatokat.


Ez nem hit kérdése ezt mondhatjuk személyiség megélésnek is. Legjobb eszköz erre a sok emlegetett meditáció amely első ízben csak erről szól. Megfigyelni magad és elméjíteni az öntudatosságot, hogy ne csak legyél hanem tudatosan létezz.


Lehet hogy humbuknak tűnik de ez vezet ahhoz hogy megértsd amit fentebb és az előző kommentekben is írtam. Ha nem veszed a fáradtságot hogy kipróbáld akkor tovább értelmetlen ezen rágódni mert nem jutnánk tovább.

2011. máj. 7. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Tom Benko ***** válasza:

Magyarul te sem tudod, mi az az energia. Mondjuk kevesen vannak tisztában vele, ezt aztán sokan ki is használják...

Én ugyan nem akarok cáfolni. Én a bizonyítékokat kérem. Az, hogy ilyet nem kapok, maga a cáfolat...

Igen, én például 87 kg vegyület vagyok. Minden, ami bennem lezajlik, puszta fizika. Az, hogy ezeket a folyamatokat még nem sikerült maradéktalanul feltárni, nem jelenti azt, hogy bármi fizikán túli jelenség közre játszana bennük.

Kipróbálnám én, ha lenne mit.

2011. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!