Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Hogyan kezdjek neki a wiccának?

Hogyan kezdjek neki a wiccának?

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, és már kb. egy éve foglalkoztatt a wicca. A mágia 3-4 éve.

Több fórumon kértem tanácsot, útmutatást, de mindenhonnan elküldtek, hogy túl fiatal vagyok. Lehet. Én viszont úgy érzem, hogy felkészültem erre.

Szóval a segítségeteket kérem. Örülnék olyanoknak is, akik akár e-mail-ben is folyamatos útmutatásokat adnának.

Remélem nem kértem sokat!


2011. ápr. 18. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

ajánlom Raymond Buckland: A boszorkányság nagykönyve című könyvet, vagy Eileen Holland: Boszorkánypraktikák


A www.wicca.hu-n is kértél tanácsot? Szerintem ott nem küldenek el.

2011. ápr. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
de nem is válaszolnak. nagy a pangás. A fenti két könyv pedig tényleg alap, nagyok jók!
2011. ápr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért küldenek el mindenhonnan a korod miatt, mert manapság azt látni, hogy a sok 13-14 éves csupa divatwicca, mert olyan jól hangzik, hogy "mágia", ez pedig erősen ledegradálja a vallásunkat.


Tulajdonképpen mit is értesz nekikezdés alatt? Alső és legfontosabb dolog, hogy higgy a wicca elveiben, hisz a vallás nem arról szól, hogy mától fogva úgy döntesz, wicca leszel. Ne azért legyél, mert divatos, hanem mert úgy érzed, hogy eme vallás igazságát tapasztaltad meg, erre hajlasz, ezt véled valósnak.

Ha a hit megvan, azért el kell sajátítanod az elméleti részt, de ha már egy éve foglalkozol vele, ennek mennie kéne. A legfontosabb, amit elmondunk a wiccának: a mágia nem olyan Harry Potteres varázslás: nem tudsz tárgyakat röptetni, meg szerelmi bűbájokat csinálni és miegyéb, a mágia nem errőál szól, hanem a dolgok bevonzásáról a hit által. Nem olyam természetfeletti és különleges ez, amilyennek sokan vélik. Sőt, a wiccának mégcsak nem is a legfonosabb résza a mágia.


Szóval csak azt tudom ajánlani, amit minden más hívőnek tudnánk a saját vallásával kapcsolatban: imádkozz az Istennőhöz és az Istenhez mindennap, adj hálát az életedért és mniden jóért, ami veled történik, ne árts másoknak és törekedj a jobbra, iktass be állandó szertartásokat, és a legfontosabb, hogy ne felejts el, az álmaidat nem az égtől kell várni, hanem magadnak megdolgozni értük és a felelősséget is magadnak kell válllalnod a tetteidért.

2011. ápr. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak üzenem, hogy öröm néha ilyen válaszokat is olvasni.

Én ugyan nem vagyok wicca, de egy barátnőm az. És így hallottam erről egyet s mást. Ez is egy hit mint a többi, megvannak az alapjai, a szertartásai...csak ugye ezt is divattá tették a 13-14 éveseknek a W.I.T.C.H című folyóirattal. És ez megalázó.

2011. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


A wicca gyönyörű és az egyik legnyitottabb vallás a földön. Habár megvannak a vallásokra jellemző kötelező elemei de ezek majd mindeyike egyénre szabható.


Az tmondanám neked hogy egyenlőre ne kezdj el foglalkozni a komolyabb részével. Vagyis az eszköökkel rítusokkal más formulákkal. Ezekkel még ráérsz. ELőször fontold meg hogy tényleg ezen az úton seretnél e járni. 13 évesen még ne merülj el benne nyakig. Ne akarj túl gyorsan belecsöppenni egy olyanvilágba - főleg megfelelő mester nélkül - amiből utána már nincs vissza út.


És igaza vanannak az előttem szólónak aki azt mondta az a mágia csak egy része és nem is a legnagyobb része ennek a vallásnak és felfogásnak. Az csak eszköz.


Javaslom meditálj és gondolkodj néha el és a wicca kérdést alaszd el még pár évvel. Ha még minidg azt érzed hogy ez az az út akkor vágj bele de már kicsit érettebb fejjel. Ha valóban ezene kell járnod akkor úgyis elér bárhol is légy. :D

2011. ápr. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg ráérsz most még alapozni:

-tanulj meg meditálni (akár jógázni)

-járd a természetet (ne egyedül, veszélyes lehet)

-gyűjtsd szelektíven a szemetet (szokj hozzá a környezetttudatos életvitelhez)

-gondolkozz sokat a női mivoltodon, és azon, elhiszed-e, hogy létezik-e női isten

-próbáld magadévá tenni az egyik wicca alapmondást "tégy amit akarsz de ne árts!"

-olvassgass wicca könyveket (könyvtárban rengeteg van), de ne hidd, hogy a wiccaság csak mágiából áll. Sokkal inkább egy vallás, életszemlélet.

-keresd más wiccák társaságát (de ne a divatboszikét, tudod fekete ruha smink, metálzene)

2011. ápr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
67%

Mi lenne, ha kijárnád az általános iskolát?


Nem bántani akarlak, de TÉNYLEG nagyon fiatal vagy. Kezd a történelemtanulással, legendaismerettel.

2011. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez az az időszak, amikor egyedül tapasztalhatsz még meg néhány dolgot a mágiával kapcsolatban. Az idősebbek ebbe nem akarnak beleavatkozni. Nekem sok misztikus élményem volt, amikor ennyi idős voltam, mint most te, és azt hiszem egy érettebb gondolkodású valaki nem értette volna az álmaimat, így talán meg sem valósítottam volna őket. A tanítást 15 éves kor előtt nagyon ritkán kezdi el, egy tanító. Elképzelhető, hogy már figyel téged valaki, aki szívesen tanítana, hogy mennyire vagy kitartó. Sok szerencsét!
2011. ápr. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass azokra akik azt mondják, hogy túl fiatal vagy ehhez! Én is 13 éves koromban kezdtem el érdeklődi e vallás iránt. (most 20 vagyok) Szerintem jobb emberré tesz, közelebb hoz a természethez. Bár sokan akik csak hírből hallottak róla azt hiszik valami szektás szarság. :D

Emlékszem én sokáig rejtegettem az oltáromat itthon a szüleim előtt. Nem értették volna és nem akartam hogy aggódjanak.

2011. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem majd 17 évesen kezd el tanulmányozni.

Nem bántásból mondom. Jobban jársz.

2012. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!