Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Tudsz-e valamilyen gasztromómi...

Tudsz-e valamilyen gasztromómiai mágiát?

Figyelt kérdés
Elég sokszor elsózom az ételt, meg odaégetem a rántást, nem beszélve a többi komplikált konyhai dologról. Most is teljesen elcsesztem a karácsonyi menüt. Összetévesztetem a hozzávalókat meg a fogásokat elcseréltem a sütőben is leégettem a kacsát, meg odaégettem dolgokat. Te is ilyen kétbalkezes vagy ugye ? Kellene valami mágikus praktika, hogy legalább egyszer normális kaját tudjak összerittyenteni valahogyan.
2010. dec. 25. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gasztronómiai mágia? XDXDXDXD
2010. dec. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Csak jókedvvel, és átgondoltan állj neki főzni, és főleg ne kapkodj. Másnál is előfordul, hogy elsózza az ételt, vagy odaégeti a húst, mint pl. ma én, de csak 1 szeletet. A többi sikerült. Az oda nem figyelésem áldozata lett a szelet hús.
2010. dec. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Önszuggesszió, kántálás, esetleg keress fel egy táltosasszonyt, aki ír hozzá egy szöveget.

De főzni könnyű, főzni mindenki tud.

Rossz a hozzáállásod. Ha eleve úgy mész főzni, hogy ,,nem értek semmihez - kétbalkezes vagyok - mindent elrontok", akkor mit vársz? Mindent el is fogsz rontani. Nem anyu tudja jobban, te is megcsinálhatod.

2010. dec. 25. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az ételbe először kevés sót,fűszert kell tenni. Félfővésben utána lehet sózni.

Rendszert kell vinni a többi étel főzésénél is. Végig gondolni,hogy mit akarok főzni,milyen sorrendben. Aminek hosszabb a főzési ideje,azt teszem oda először.

A recept szerint az asztalra készíteni a hozzávalókat. Először pl. ami a kacsához kell. Ha a kacsát betetted a sütőbe,akkor lehet elkezdeni a körítéshez valók összekészítését is. Így nem fogod összekeverni a hozzávalókat sem.

Főzés közben nem megyek el a konyhából,sűrűn ránézek az ételre. Ha valami elfőtte a levét,azt pótolom. Így nem fog semmi leégni,sem nyers maradni.

A rántás csak akkor ég le,ha otthagyod a tűzön,nem kevergeted,amíg kész nincs.

2010. dec. 25. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor már legyen fűnyírási, porszívózási, gépjármű vezetési és nyílászáró karbantartási mágia is! Néha hátvakarási mágia is jól jönne, a lapockám belső karéját cefet nehezen érem el néha... a lábujjköröm vágási mágiáról esetleg lemondok, szerencsére még nem metéltem a kutyának táplálék kiegészítést, de azért egy lábujjköröm vágási bájital minimum figyeljen be!


Légyszi légyszi! Komolyan röhej. :-)

Figyelj csajszi, semmi unszimpatikusat nem írtál, ezért ne is vedd személyes bántásnak, tök kedvesnek tűnsz, de a mágia ami neked kell bizony erre lapul:

[link]


Megspóroltam neked pár vajákos kókler süket dumáját.

2010. dec. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves Xászorszép, menjél a Humor kategóriába kérdést feltenni, mert látszik, hogy ide csak baromkodni jársz!
2010. dec. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Charon ***** válasza:
Ha lestyánt teszel a választott férfi ételébe, szerelmes lesz beléd, de ugyenez van ,ha egy kockacukrot hetekig a hónod alatt hordozol és megeteted vele :D
2010. dec. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
ide nem kell semmi mágikus praktika! csak kicsivel több időt és figyelmet kell szentelni az ételeknek! én is kétbalkezes vagyok, és sajnos kétballábas is, de kis figyelemmel megcsinálok jó pár kaját. egyépként ahhoz h ne süsdd el az ételeket, van sok házi praktika. a neten vagy szakácskönyvekben utánanézhetsz.
2010. dec. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"Terülj, terülj, asztalkám!"
2010. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szia,


vannak bizonyos fűszerek amelyekkel különböző hatást érhetsz el. Vannak vágyfokozók többek között. Ha bővebben érdekel, akkor eltudom küldeni ezeket.

2011. jan. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!