Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » A Vonzás Törvényének azt a...

A Vonzás Törvényének azt a szabályát, hogy "amitől félsz az megvalósul" tudod?

Figyelt kérdés

Azzal akartam edzeni az elmémet, hogy elkezdtem nézni horrorfilmet, hogy féljek.



Tudom, hogy vannak emberek akik néznek horrorfilmeket, azt feltételezem, hogy ők állandóan edzik az elméjüket és jobbak nálam.


A Vonzás Törvénye azt mondja, hogy amitől félsz az megvalósul.


Na a lényeg, hogy nézem a horrorfilmet és amikor érzem a félelmet, megpróbálok valami jó dologtól félni, nem egy rossz dologtól.


Rájövök, hogy biztos kevés ember van, akik ezt hasznosítani tudják...


okt. 9. 18:24
 1/8 anonim válasza:
91%
Nap mint nap rettegek attól, hogy milliárdos leszek.
okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek semmi köze a vonzás törvényéhez, egy egyszerű pszichológia.
okt. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Rossz úton jársz

Ezt úgy kell érteni hogy pl.: Ha attól rettegsz, éjjel nappal hogy pl, kirugnak akkor az meg is fog történi mivel a félelem befolyásolja a munkában az eredményed pl jobban stresszelsz, elnézést valamit és nagyobb eséllyel bekövetkezik

Így a félelem uralta a gondolataidat és azt vonzottak be, az valósult meg amitől féltél


Ez a horror filmezés nem vezet sehová. Szerintem hagyd abba.

okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Ez nem pont így működik. Amitől félsz, azért valósul meg, mert folyamatosan gondolsz rá, sőt, tudattalanul mindig ott van az elméd sarkában, és félelmedben keresed a jeleit, hogy közeledik e már a baj. Amikor találsz valamit, amit a baj közeledtének tudsz be, elkönyveled, hogy a baj már jön, már látod a jeleit, és méginkább félsz, méginkább keresed a jeleit. Gyakorlatilag tégláról téglára építed fel a végkifejletet. Nem materiális dolgok esetén egészen gyorsan meg tud történni. Például ha félsz, hogy összeveszel valakivel. Ha félsz attól, hogy elcsap a vonat, akkor nem egészen igaz, hogy amitől félsz, megvalósul. De ettől még nem lesz jobb az életed, mert akkor kerülni fogsz minden lehetőséget, ahol elcsaphat a vonat, lekorlátozod magad. Nem működik, hogy ha elkezdesz félni, akkor valami jó dologra gondolsz, és majd az következik be. Viszont előfordulhat, hogy akaratlanul azt a jó dolgot elkezded a félelemmel asszociálni, és új fóbiát, vagy legalább aggodalmat kreálsz magadnak.
okt. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szervizmérnök úr ***** válasza:
0%

Először is a "vonzás törvénye" alaptalan, áltudományos kitaláció.

Hívői kiforgatják a pozitív gondolkodás hétköznapi hasznosságát és olyan képzeteket látnak bele, hogy a "gondolatnak ereje van, kisugárzása" és hasonló butaságok. De fizikailag nincs ilyen, más meg nincs semmi.

- A vonzás törvénye gyakorlatilag az áldozatot hibáztatja, ami egy káros irány.

- Azt sugallja, hogy a sikerért nem cselekedni kell, hanem csak jó erősen gondolni rá (nevetséges ugyebár).

- Tudományos bizonyítékok a működésére nincsenek, csak bevetítős képzelgések, kitalációk, amit zavaros tekintetű emberek hajtogatnak monoton.

--------------

Horrorfilmektől nem kell félni, nem bánt. Ezzel a műfajjal annyi csak a gond, hogy egyet megnézel, a többi is egy kaptafára megy, unalmas egy idő után.

Egy igénytelen műfaj alapvetően, nem ad sem művészi értéket, sem az idő szórakoztató eltöltését.

Állítólag sokan evolúciós okból szeretik nézni, régen ugyebár a barlangban, meg az őserdőben folyamatos rettegésből állt az élet és valakiknek ez hiányzik (gusztus kérdése).

Vannak olyan érzéketlen emberek is, akiket empátia hiányában nem is nagyon érintenek meg a horrorfilmek, de nem tudhatjuk, hogy belőlük lesznek a gyilkosok és más bűnözők, ez sem egy pozitív dolog.

--------------------------------------

Külföldi forrásokban egyetlen pozitívumot találtam a kérdés kapcsán, hogy szorongó, traumás és más pszichés problémák esetén lehet esetleg terápiás hatása a horrorfilmek nézésének, azaz edződhet tőle az ember, már aki rászorul.

Ebbe viszont nem kell belelátni semmiféle "vonzás blablát", nincs ilyen.

okt. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Évtizedek óta félek a lottóötös telitalálat nyereménytől. De hiába.
okt. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Az 5 ösnek üzenem.


Ha egy emberben nincs egyáltalán empátia attól ugyanúgy félni fog horrornézés közben.


Ha a horrorfilm valamelyik szereplőjét megsajnálod az elöli a félelmet. Félelem helyett sajnálatot fogsz érezni. Elrontja az élményt.


Van egy másik dolog:

Láttam egy horrorfilmben valami félmeztelen csajt és szexuálisan olyan kanos lettem tőle, hogy kikapcsolta a félelmet. Ez a horrorfilm el van rontva.

okt. 9. 22:13
 8/8 Grimfox ***** válasza:
100%
Gondolom ezért raknak a klasszikus horror filmekbe idegesítő tinédzsercsapatokat. Ne tudj velük szimpatizálni.
okt. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!