Kezdőoldal » Ezotéria » Mágia, okkultizmus » Miert akarnak a keresztenyek...

Miert akarnak a keresztenyek mindenhol teriteni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem konkretan ide kapcsolodik a kerdesem, de itt olvastam a legtobbet roluk.

Ha valaki mas vallasi utat jar, akar a magia, akar a buddhizmus, akar spiritiszta utat, miert irjak mindenhova, majdnem minden kerdes utan, hogy "egyedul Jezusra/Istenre van szukseged"?

Nem csak ez az egyeduli igaz ut van a vilagon. Akkor minek hangoztatjak?


Es nem, nem vagyok istentagado, sem ateista, csak egy gondolkodo ember, aki nem zilota.


2010. nov. 3. 14:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolod, hogy azért, mert a keresztények így gondolják? Olyan egyszerű pedig. A muzulmánok szerint Allah a megoldás, a keresztények szerint Jézus, az ateisták szerint az önmegvalósítás, és így tovább.


Valamint nem lehet egyszerre mindenkinek igaza.

2010. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Az a helyzet, hogy igazuk is van, mert tényleg Istenre és Krisztusra, mint elvre, mintsem Jézus személyére van szükség, csak nem biztos, hogy észreveszik azt, hogy másik vallásokban, eszmékben ugyanerről beszélnek, csak másként nevezik. csupán segíteni akarnak, de azért tévednek, ha ilyenekbe nem gondolnak bele...nem kell őket bántani ezért, mert idővel úgy is észreveszik, hogy mindenkinek igaza van, de nem csak ők. :)


egyébként Isten és Krisztus a mindenség, az Egész szimbólumai, ha úgy vesszük, és a lényeg a valós életben az, hogy a mindenséggel próbálsz azonosulni, elhagyva a magadért élést, így önzetlenné válva az egységért/egészért létezve, aminek te alapban is a szerves része vagy, és ha önző az ember, akkor tulajdonképpen nem "rendeltetésszerűen" jár el, ha az egész univerzumot vesszük alapul, márpedig úgy illik, ha az ember nem elfogult. Szóval az egésznek átadva magad tehetsz szert igazi javakra, amit a tudatod élvez ki, amitől a tudatod fejlődik. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Eloszor is koszi a valaszodat :)

Csak azt nem ertem, miert teritenek?... Mindenkinek szabad akarata van, aban hisz, amiben akar. Ezt miert nem tudjak elfogadni az emberek?


Jogosan mondtad, a kerdest feltehettem volna ugy is, hogy: "miert akarnak a nagyobb vallasok tagjai mindenaron teriteni?" Igy lenne a helyes.

2010. nov. 3. 14:48
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves 25/F LastOne.Left!


Szerinted nem volna egyszerubb azt mondani, hogy higyj a mindensegben meg talad meg onmagad, mert:

-bibliai idezet: "en bennetek vagyok, s ti enbennem";

-spiritizmus: "bennunk van a teremto ero"

-stb?


Egyebkent, amit leirtal, az igy van. A vallasok mind ugyanazt mondjak, es ugy tudom, a keresztenyseg eredetije sem ugy hangzott el, ahogy manapsag hirdetik.

2010. nov. 3. 14:52
 5/15 anonim ***** válasza:

természetesen egyszerűbb, de ehhez szükség van a józan észre...és van nekünk olyan is, hogy eredendő bűn, vagy mondjuk a jin-jangból a fekete rész...az ember önző hajlamokkal rendelkezik, mert abból tud csak tanulni...szóval ezek az emberek még tanulnak, ahogyan mi is, csak mi már esetleg lehet, hogy beláttunk ezt azt, ezért is tudjuk jobban használni az eszünket, amikor is igazából Istent választjuk döntéseinknél, cselekedeteinknél(józan ész, tiszta szív). türelmesnek kell velük lenni, úgy az egyszerűbb...teljesen egyértelművé válik, hogy miért csinálják ezt, ha megvan a megfelelő háttered. Te egyébként vallasz valamiféle eszmét? :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
a reformáció alatt sok új vallás jött létre a kereszténység jegyében. és mindegyik téríteni kezdt ea tömegeket, mert szükség volt egy biztos bázisra a vallás magasabb szintre emeléséhez.
2010. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ennek régre visszanyúló hatalmi okai vannak. Ha valakit meggyőzöl az igazadról, akkor téged fognak támogatni, a te táborod erősítik, így legyőzöd azt a tábort, akiknek kevesebb követői vannak. A vallás csak a körítés.
2010. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Az utolsónak van igaza.
2010. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyik kommentelo kerdesere valaszolva: nem vallasban hiszek. Tanulmanyoztam sok vallast (nem mindet, de szeretnem mindet atnezni), es a lenyegukben hiszek. Eredetileg a csaladom egyik fele refi-boszorkany, a masik fele eros romai katolikus-baptista (nagyszuloi-szuloi agak). Szoval van mindenfele nalunk.
2010. nov. 3. 18:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Mert az istenek ereje és létezése a híveik számától függ.

Ha nincsenek hívek, nincsenek istenek.

2010. nov. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!