A tükör átjáró a szellemvilágba?
És miért takarják le a tükröket meg a tévét, amikor valaki meghal?
Ha az emberek nem hinnének benne, nem takarnák le, de mégis letakarják, ezért gondolom, hogy van valami igazság a "tükör átjáró" dologban.
Ha csak egy hülye alaptalan hiedelem lenne, nem csinálnák ezt. Pedig csinálják.
Értékelésekre, minősítésekre hivatkozni sok esetben semmi értelme.
Például navigálok egy fórumon, szakmai kérdésekre válaszolok, segítek, én vagyok a jófiú.
Egyszer nem bírom tovább, szóvá teszek 1 db idegesítő helyesírási hibát, onnan kezdve én vagyok a legutolsó tróger. Ez nem tükrözi az igazságot.
Ha mindenkivel egyetértek, helyeselek, én leszek itt a király, ennek semmi értelme.
Úgyhogy engem nem érdekelnek a minősítések, többet ér az őszinte vélemény leírása.
Bemegyünk egy olyan témába, ahol a többség ellenzékben van, nyilván le fognak minősíteni.
Holott a valóságban, mondjuk világszinten ők a kisebbség, de engem leszólnak, az nagyon nem jelent semmit.
Politikai témában is lehet hasonló helyzet. Nem mindig a minősítés számít.
Amúgy meg, ha igazán tökösnek hiszi magát ... akkor próbálja ki a módszert, amit írtam.
De úgy se fogja kipróbálni, mert egy gyáva kis senki ez a gyerek.
Élettapasztalat, rutin kérdése.
Fiatalabb korban én magam sem hittem volna, hogy milyen emberek vannak, vagy épp mászkálnak közöttünk az utcán.
Tudtuk persze, hogy bolondok, jellemtelen emberek, alattomos sunyi provokátorok is léteznek, csak nem gondoltuk, hogy milyen arányban.
De idővel rá kell jönni sajnos, hogy mekkora az állatkert.
A tükör szerintem annyiban kapu, hogy amikor te másik tudatallapotba kerülsz, pl alszol, felalomban, elalvàs vagy éppen ébredés előtt vagy, akkor bizonyos csatornák könnyebben nyitva lehetnek odaatrol. Pl, megfigyeltem, nyitott ajtónál szinte mindig rossz álmaim vannak. De pl az elalvás előtti kiadós szx az kifejezetten nyugodt éjszakát eredményez.:)
Régebben azért takarták le a tükröket, mert tisztában voltak vele,hogy az elhunyt szelleme még ott lehet a házban, vagy 40 napig, és akár meg is jelenhet éjszaka a tükörben. Az meg kissé ijesztő lett volna. Ez nem babonasag! Miért, akkor miért nem azt találták ki, hogy mondjuk a vázát kell eltakarni. Vagy az asztalt, széket. Bőven van tárgy egy lakásban.
"Régebben azért takarták le a tükröket, mert tisztában voltak vele...
Bla bla.
Ez nem babonasag!
Bla bla."
----------------+
Soha, senki nem láthatott szellemet a tükörben, mivel szellemek nem léteznek. Pont.
------------
Magyar Néprajzi Lexikon
...a halál beálltát megelőző és követő cselekmények mindegyikének hagyományos rendje alakult ki. E cselekmények részint a halottal kapcsolatos, többé-kevésbé a gyakorlati szükségszerűség megszabta teendők, részint a hozzátartozók viselkedésére és a halottas házra vonatkozó rendszabályok megtartásai. Mindezek hátterét a halottal és a halállal kapcsolatos igen régi, Európa-szerte általánosan elterjedt hiedelmek adják. Ezek kialakulását és fennmaradását elősegítette részint a halál tényének megmagyarázhatatlansága még a 20. sz.-i paraszt szemében is, részint az eset által kiváltott rendkívüli pszichikai állapot a hozzátartozókban. Mind a hiedelmek, mind a hiedelem-hátterű cselekmények nagy része igen régi és tájilag – egész Európa viszonylatában is – igen kevéssé variált.
A halotti szokások hagyományos rendjébe tartozó cselekmények egy részének hiedelem-háttere ma már nem világos, nem tudatos, más részéhez másodlagosan fűződött hiedelem-jellegű magyarázat.
A halál beálltakor a legelső tennivalók közé tartozott az ablak kinyitása, az óra megállítása és a tükör letakarása. Az ablaknyitás célja még a 20. sz.-i hit szerint is az, hogy az eltávozó léleknek szabad útja legyen. A tükör letakarását (bármivel, újabban fekete kendővel) mai napig életben tartotta az iszonyat attól, hogy a tükörben is lássák a halottat. Szerepe volt annak a törekvésnek is, hogy a halott ne lássa meg saját magát – ez megnehezítené távozását. Ma e két motívum mellett sok egyéb indokolás is ismert (pl. ha valaki belenézne a tükörbe, sárgaságot kapna stb.). Az óra megállítása újabb keletű szokás; valószínűleg a kézenfekvő analógia (élet megszűnése – óra megállása) hozta létre. Mindhárom cselekmény hasonló formában és magyarázatokkal Európa-szerte elterjedt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!