A védák nyilván nem írnak semmilyen részrehajló praktikák leírásáról. Könyveikben letisztult tanok.
Azonban vannak keleti meg indi varázslatok-ügyeskedő módszerek.
Az tudvalevő hogy a hagyomány(szigorúan a témánál maradva) bővelkedik babonás vagy "mágikus" szokásokkal.
A kérdésem arra hegyeződik ki,hogy ezen kulturában csak ajándék és ima formájában fordulnak félistenekhez vagy részletesen ceremoniálisan meg adják a módját?.
2021. júl. 10. 01:26
4/6 anonim válasza:
Hát figyelj, néhány keresztény szervezet szerint a jóga démonenergizálás, meg úgy átfogóan szerintem egy meditáció simán mágia keresztény oldalról.
De igen vallási szemszögből inkább "istenekhez, meg hasonlóhoz" szól szóval nagyobb részt imának minősül, de az ilyen jövendölés stb inkább már a "mágiába" tartozik, de szerintem itt nincs éles határ meg szinte szinonimaként értik manapság.
2021. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
5/6 anonim válasza:
Egyes tantrikusok elég szépen megadják a módját ceremoniálisan is, amikor eljátszák a Siva és Sakti közötti egyesülést. Mondjuk a tantra elég tág, egyik végén a fekete mágiához tartozó, teljességgel szabad szellemű gyakorlatokat találhatjuk, amelyek minden tekintetben szemben állnak a hindu és más társadalmak értékeivel. A másik végén olyan mestereket találunk, akik minden tanítást és szertartást pocskondiázva, kizárólag a tökéletes spontaneitás (szahadzsa) eszményét dicsőítik.
2021. júl. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
6/6 anonim válasza:
19:42-es, a tantra a 12. századtól kezdett egyáltalán megjelenni, a védikus vallás addigra már nagyon régen nem létezett, az előtte kb. 1500-2000 évvel volt "használatban".
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!