Szerintetek is tökéletes a sátánisták 11 törvénye? Miért nem tartja be mindenki?
1. Senkinek se adj tanácsot, csak ha megkérnek rá!
2. Ne beszélj másoknak a gondjaidról, hacsak nem vagy biztos abban, hogy igazán hallani akarják!
3. Ha másvalaki birtokán tartózkodsz, mutass tiszteletet, különben ne menj oda!
4. Ha a birtokodon egy vendég bosszant, bánj el vele kegyetlenül!
5. Ne közeledj senkihez szexuálisan, hacsak meg nem kapod tőle az erre felhatalmazó jelzést!
6. Ne vedd el, ami nem a tiéd, hacsak az nem terheli a másikat annyira, hogy megszabadításért kiált!
7. Ismerd el a mágia hatalmát, ha sikeresen alkalmaztad vágyaid eléréséhez. Ha tagadod a mágia létezését, miután sikerrel használtad, mindent elveszítesz, amit szereztél!
8. Ne panaszkodj olyasmik miatt, amikkel nem vagy kénytelen foglalkozni!
9. Ne árts kisgyerekeknek!
10. Ne ölj nem emberi állatot, kivéve, ha rád támadnak, vagy ha élelemre van szükséged!
11. Amikor közterületen jársz, ne háborgass senkit. Ha valaki téged háborgat, szólítsd fel, hogy hagyja abba. Ha tovább háborgat, pusztítsd el!
Nem hiszem, hogy ez az ő törvényük, szerintem kamu.
A sátánista vezetők állítólag még kisbaba áldozatokat is bemutatnak, szóval alapból sántítanak ezek a "törvények" és inkább csak félrevezetés lehet, hogy szimpivé tegye a sátánizmust ami egyenlő azzal, hogy elkárhozol, ha nem Istent választod, hanem a "könnyebbik" utat.
Utolsó!
És a 7-es pont miért nem szimpatikus? Ha valamit empirikusan igazolni látsz, akkor mi értelme lenne tovább tagadni? Nem azt mondja, hogy mindenképpen ismerd el a mágia hatalmát, hanem kvázi azt mondja, hogy ismerd el, ha kipróbáltad és valóban működik. Légy nyitott, légy elfogulatlan, végezz kísérletet, és vond le a megfelelő következtetéseket. Ugyebár ez a tudományos igényű gondolkodás alapja is.
1. Tanácsot bármikor, bárkinek lehet adni. Majd a másik fél eldönteni, hogy megfogadja-e. Nehogy már megszólalni se lehessen. (bár érdemes átgondolni, mit fogsz mondani és kinek. szerintem a sokat agyalás is csak szorongáshoz vezet).
2. Ha meg akarod osztani a problémádat, akkor tedd meg! Ha nem akarja valaki hallani, akkor jelezze. Sokkal inkább magad miatt gondold át, hogy mit fogsz megosztani másokkal. De itt is hangsúlyzom, a kommunikációnak nem eröltetetten kell döcögnie. Eredményes legyen vagy szórakoztató.
3. Ha nem sértettek meg, addig mutass tiszteletet.
4. Mi ez a hülyeség? Miért csak a birtokodon? Egy kis sértés miatt, még nem kell gyilkolászni.
5. Helyesebben ne erőszakoskodj, az udvarlás nem az.
6. Vajon mitől lesz valami a miénk? Amúgy igaz. Ne lopj.
7. Ez sosem fog működni, mert mágia nem létezik.
8. Senki se korlátozzon téged. Ha panaszkodni akarsz, tedd azt.
9. A felnőttek is gyerekek voltak. A gyerekek is lehetnek rosszak. Senkinek sem kell ártani komolyan.
10. Embert lehet ölni? Mi ez a baromság már megint? De amúgy ja, ne legyél állatkínzó.
11. Ebben valami valami, de csak szélsőséges esetben kellenek szélsőségek.
Csak tudnám, hogy az emberek miért akarnak hatalmat vagy azt, hogy különlegesek legyenek, valamilyen vallás, szekta, őrült társaság részei legyenek? Nem elég betartani a társadalmi törvényeket? Isten, Sátán, mágia, okkultizmus, bármilyen hatalmi harc teljesen haszontalan! Három törvény létezik.
1. Élj belátásod szerint.
2. Éves és alvás <<-- a második nagyon fontos.
3. Ne pazarlolj felesleges energiát senkire.
Hakuna Matata szerint élek, nincs szükségem semmilyen mágiára. ( ๑‾̀◡‾́)
"Élj belátásod szerint"
Kongnitív pszichológia for dummyes: A saját(odnak gondolt) belátásod hogyan jött létre?
A nézeteink, tetteink nagyrésze gyerekkori, már évtizedek óta túlhordott programok alapján fut. Az embernek lehetőség szerint revideálnia kell az egész lényét, minden nézetét. Ahogy a gyeremek személyiségfejlődésében is óriási a szerepe a korlátoknak, és a saját, jól felfogott érdekében megszabott értelmes szabályoknak, úgy egy érettebb ember esetében is érdemes kialakítani egy emberi értékrendet, amihez a már jól bejáratott szabályrendszerek kínálnak támpontokat. Persze ezeket sem árt felülvizsgálni, de nem ám megerősítési torzítások mentén, hanem kellő önreflexióval.
Amit mondani akarok: Ha nincsenek fogódzóink az élethez, egyenes uton haladunk jobb esetben egy üres, enervált élet felé, rosszabb esetben pedig mindenféle fincsi neurózis felé. Nincs hakuna matata értékrend nélkül.
#7
Ó, hogy is hívták az én a robot c.filmben azt a mesterséges intelligenciát, amely újra értelmezte a robotika 3 törvényét? Viki? Szóval te is olyan vagy? Mit is mondtam? "élj belátásod szerint", igaz? Ez azt jelenti, hogy élj, ahogy tudsz, alkalmazkodva a környezetedhez, hogy egy ideális életet élj. Ezzel szemben már azt fejtegeted, hogy a társadalom által rám gyakorolt nyomás során alakult ki a "saját belátásom"? És akkor mi van? Én nem vagyok gép, hogy kívülről szemléljem magam. Amíg elégedett vagyok magammal teljesen lényegtelen! Túl sokat elmélkedsz! Saját magadnak teszed bonyolulttá az életet! Felesleges szabályokat hozol, míg a társadalom által létrehozott szabályait is be kell tartanod. Túl sokat vállalsz! Én nem mondom, hogy hogyan élj, mert nem érdekel. Te akarsz stresszes bonyolult életet élni.
Megjegy.: akik lefelé pontoznak igazán sajnálom őket. Bármilyen magasra is törtök ugyanolyan szegények lesztek, s bármilyen gazdaságot értek el, ugyanolyan szegények lesztek! <<-- Mivel nem értitek az okát, ezért vagytok szegények! Szegénységben éltek és haltok!
Én, a robot. :D
Bocsáss meg, de nem igazán tudom értelmezni, amit írsz, de ha te érted, az már félsiker. Ez példáult mit jelent? "Én nem vagyok gép, hogy kívülről szemléljem magam." És ami még fontosabb, hogyan kapcsolódik a szöveg többi részéhez?
Mindannyiunk nézetrendszre kondicionált. Ez tény, akár tetszik neked, akár nem. Attól, hogy nem értek egyet a gravitációval, még lezuhanok az felhőkarcolóról. Amit mondani akarok, hogy önámítás az, hogy a "saját belátásom szerint" élek.
Korlátok, szabályrendszerek nélkül ironikus módon nincs lelki fejlődés. Szükség van egy belső fegyelmező rendszerre, mert enélkül a saját érési folyamatainkat szabotáljuk. Ha ez a rendszer alulműködik, az olyan, mint egy pszichés öncsonkítás: leválasztjuk magunkról a fájdalmakat, a negatív tapasztalatokat, a gátlásokat, de cserébe az örömre és intimitásra való képességet is, azaz egyenes úton haladunk a pszichopátia vagy egy súlytalan élet felé. És ugyebár bármelyik pszichopata azt mondaná, hogy ő jól elvan, csakhát ez elég fals kijelentés, amikor tudjuk, hogy nem képes megélni az élet bizonyos dimenzióit. Olyan, mintha egy született siketnek akarnám elmagyarázni, hogy milyen élvezetes a zene. Tehát igenis meg kell kicsit bonyolítanunk az életünket, hogy valóban hiteles legyen később a hakuna matata. :P
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!