Kezdőoldal » Ezotéria » Jóslás » Valaki, aki jártas a tarot...

Kicsilanyka9 kérdése:

Valaki, aki jártas a tarot jóslásban, esetleg értelmezni tudná nekem a következő lapokat?

Figyelt kérdés
( lány vagyok, és a kérdés az volt, mi a jövője egy ismeretségnek egy férfival, akinek egyelőre kapcsolata van) A következő lapok jöttek: botok 6, kardok ásza, XVII, kelyhek 2, botok ásza, kelyhek hercege, érmék királya, és ráhúztam még egy lapot, ami kardok hercege volt).
2016. nov. 10. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%

A botok 6 egyértelmű sikert jelent, a 17. feltételezem a Torony? az én paklimban az. Szóval ha a tiédben is, az valaminek a hirtelen összeomlását, nagy és intenzív változást jelöl az életedben, amit nem könnyű feldolgozni, ha van jelenlegi kapcsolatod, vagy neki, akkor ez lehet annak a vége... vagy egy elutasítás... de ezen kívül pozitív lapok jöttek ki, úgyhogy nem valószínű. A kelyhek 2 az nyilvánvalóan új kapcsolatra utal, ez a Szeretők/Szerelmesek megfelelője a kis arkánumban. Az ászok, hercegek, király is pozitív lapok. A hercegek intenzívebb, bátrabb cselekvők, abban a csoportban, amit jelképeznek. A botok a tűz, az aktív cselekvő erő, kreativitás, létrehozás. A kardok a levegő, intellektuális dolgok. A kelyhek az érzelmi életre utalnak, víz, az érmék pedig az anyagi dolgokra, sikerekre, föld. Összességében nekem ez egy pozitív kép.

De azt azért hozzátenném, hogy a tarot inkább egyfajta lelki útmutatás, lehetőségek megmutatása. Konkrét és főleg szerelmi jóslásra a cigánykártya jobb.

2016. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
17%
Semmi jelentősége nincs ezeknek a random kártyalapoknak.
2016. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Egyébként az tényleg nem derül ki, milyen rendszer szerint raktad ki. És miért húztál rá még egy lapot? Én a kelta keresztet szeretem, értelmezni is elég könnyű:


[link]


A húzott lapok viszont nem random lapok, ezzel nem értek egyet. Én ahányszor kiraktam a kelta keresztet, volt értelme a kérdéssel kapcsolatban. Ugyanúgy annak is, ha egy adott szituációra kérdeztem valami konkrétumot, és csak egy lapot húztam fel. Egyszer kipróbáltam, hogy teljesen random, megkevertem és kitettem a legfelső x lapot gondolkodás nélkül ugyanarra a kérdésre kelta kereszt alakzatban. Egy értelmetlen katyvasz volt az eredménye.

2016. nov. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
22%

"A húzott lapok viszont nem random lapok, ezzel nem értek egyet. Én ahányszor kiraktam a kelta keresztet, volt értelme a kérdéssel kapcsolatban. Ugyanúgy annak is, ha egy adott szituációra kérdeztem valami konkrétumot, és csak egy lapot húztam fel. Egyszer kipróbáltam, hogy teljesen random, megkevertem és kitettem a legfelső x lapot gondolkodás nélkül ugyanarra a kérdésre kelta kereszt alakzatban. Egy értelmetlen katyvasz volt az eredménye."


Hát persze, az ember nagyon jól meg tudja magát győzni arról, hogy azt az eredményt kapta, amit várt. Esetleg valamilyen objektív kettősvak-teszten átment ez a kelta keresztesdi, vagy a cigánykártya, vagy akármelyik másik kártyapakli? Egyáltalán milyen objektív mércék vannak az elbírálásra, azon kívül, hogy mindenki kitalál egy kellően általános és konkrétummentes magyarázatot, amibe mindenki belelát azt, amit akar (cold reading)?

2016. nov. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én saját magamnak leteszteltem a leírt módon, abba ha nagyon erőlködöm (márpedig nagyon erőlködtem) sem tudtam belemagyarázni semmit.

Innentől számomra bizonyított az, ami addig is mindig működött, igazából csak kíváncsi voltam.


És, mint az okkult dolgok többségét, a jóslást se lehet tudományosan bizonyítani. Ezért nem is tudományok. Ha hiszel benne, mert van okod benne hinni, hiszel, ha nem, senki se kötelez rá. Engem se kötelez senki arra, hogy ateista legyek pl, vagy katolikus. Szerencsére.

Ráadásul a jóslás még a többi területnél is bizonytalanabb, mert legjobb esetben is lehetőségeket mutat meg, azon az alapelven, hogy a sorsod alakítója te vagy, te döntöd el, élsz-e a lehetőségekkel vagy teszel-e az esetleges rossz ellen. És csak néhány hónapra előre mutat. Tehát, ha nem hiszel benne, ne menj el jóshoz, és ne rakj ki magadnak tarotot, ilyen egyszerű. Te jól jársz, mert rosszul nem járhatsz, az esetleges kókler jósnak meg mindegy, mert amennyi kókler van, annyinak elegendő megvezethető ember is.

ÉN saját magam részére a tarotot egy hasznos eszköznek tartom a mindennapi életemben mint egy finom útmutatót, amire vagy hallgatok, vagy nem. Ennyi és nem több.

2016. nov. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Én saját magamnak leteszteltem a leírt módon"


Az nem ér semmit.


"És, mint az okkult dolgok többségét, a jóslást se lehet tudományosan bizonyítani. Ezért nem is tudományok. Ha hiszel benne, mert van okod benne hinni, hiszel, ha nem, senki se kötelez rá."


Hát erről van szó. (Jó, hogy ezt beismered. Sok asztrológus azzal akar minket megvezetni, hogy amit ők csinálnak, az tudomány. Jó, hogy te legalább nem terjesztesz ilyen illúziókat.) Nem lehet tudományosan bizonyítani, vagyis nem lehet bizonyítani. Én is mondhatok egy olyan értelmezést, amely homlokegyenest ellenkezik a tieddel. Akkor most a kérdező mi alapján döntse el, hogy nekem van igazam, vagy neked? Milyen objektív támpontok vannak erre?

2016. nov. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

"Az nem ér semmit."


Nem baj, mert nem a nagyvilágnak akartam bizonygatni semmit. Nekem ért egyébként, innentől az is objektív, ért-e valamit. Nekem igen, neked nem, a tudományos világnak nem. Leírtam, mint érdekességet, nyugodtan hagyd figyelmen kívül.


"Jó, hogy ezt beismered. Sok asztrológus azzal akar minket megvezetni, hogy amit ők csinálnak, az tudomány."


Az asztrológia nem jóslás egyébként. Tény, hogy a tudomány fogalmának a mai világban az se felel meg, erről se célom meggyőzni senkit.


"Én is mondhatok egy olyan értelmezést, amely homlokegyenest ellenkezik a tieddel. Akkor most a kérdező mi alapján döntse el, hogy nekem van igazam, vagy neked? Milyen objektív támpontok vannak erre?"


Ebben egyetértünk. Én mindig magamnak elemzem a tarotomat, mert az én saját helyzetemet én látom át legjobban. A kérdezőnek se írtam elemzést, csak a lapok jelentését (amire egyébként ő is rákereshetett volna az interneten...) és hogy összességében bennem milyen hatást kelt.

Egyetlenegyszer hagytam jósolni magamnak más által, de én, személy szerint benne megbízom, ez megint csak az én szubjektív dolgom, neked benne se kéne. Se x, y, z-ben. Tulajdonképpen nem vitázunk, csak az egyikünk hisz a tarotban, a másikunk nem. :) És szerintem ezzel semmi gond.

2016. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*szubjektív, na, nem vagyok suttyó, csak elírtam nagy gyorsan
2016. nov. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
(Ja és nem én nulláztalak le azért, mert szerinted random.)
2016. nov. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
9%
Ez is olyan, mint a horoszkóp. Placebo. Bele tudom magyarázni, hogy amit látok/olvasok, az igaz, de attól az még nem lesz úgy.
2016. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!