Hogyan kezdjem el tanulni a jóslást?
Milyen eszközzel akarsz jósolni?!
Mert van cigánykártya használatával,tarot kártya használatával is lehet jósolni.
1.) Ismerkedjünk meg közelebbről a tarot-val
Először is válasszunk ki egy számunkra szimpatikus csomagot. Mindegyik csomagnak más-más szimbólumrendszere van. Az egyik legszélesebb körben használt változat a Rider-Waite vagy egyik közeli rokona, a Morgan-Greer tarot. Fontos, hogy az adott csomag valahogyan megérintsen minket, így akár nézzünk meg és próbáljunk ki többet is, mielőtt választunk. Ha vannak olyan ismerőseink, akik foglalkoznak tarot-jóslással, vagy most tanulják, kérdezzük meg őket is, melyiket választották és miért.
2.) Fogalmazzuk meg a küldetésünket
Fogalmazzuk meg magunknak, pontosan mit szeretnénk elérni a tarot-val. Ha már tudjuk, mi a célunk, könnyebb lesz objektíven megállapítanunk, hol állunk most, és milyen lépéseket kell megtennünk azért, hogy az út végére érjünk. Mindenkinek más cél lebeg a szeme előtt, amikor a tarot-hoz nyúl: például szeretné fejleszteni intuitív képességeit, növelni a kreativitását, vagy spirituális erőkkel kapcsolatba lépni.
3.) Tegyük a sajátunkévá a kártyákat
Közvetítsük az energiánkat a tarot-pakliba. Vegyük kézbe gyakran a lapokat, keverjük meg őket újra és újra, vagy tegyük sorba a lapokat. Ha sokat forgatjuk a kártyát, a lapok a mi "meghosszabbításainkká" válnak.
4.) Tanuljuk meg a szimbólumrendszert
Ismerkedjünk meg a Nagy Arkánum 22 és a Kis Arkánum 56 lapjával. Tanuljuk meg felismerni a figurákat, és értelmezni a szimbólumokat. Addig gyakoroljuk ezt, míg minden egyes lapot azonnal fel nem tudunk ismerni, illetve értelmezni. Ez akár hosszú időbe is telhet. Érdemes egy partnerrel gyakorolni, aki "kikérdezi" tőlünk a kártyákat.
5.) Olvassunk
Ismerkedjünk meg közelebbről a tarot hagyományaival és használatával. Szerezzünk be akár több könyvet is a témában, és informálódjunk. Azonban ne támaszkodjunk kizárólag az azokban leírtakra: a saját megérzéseinkre is hallgassunk.
6.) Gyakorlatok
Különböző gyakorlatokat is alkalmazhatunk, hogy élvezetesebbé tegyük a tanulást. Például minden nap húzzunk egy-egy lapot, és az azon szereplő figurát tanuljuk meg felismerni és értelmezni. Vagy húzzunk egy kártyát, és írjuk le egy füzetbe az első benyomásainkat: milyen hatással vannak ránk a színe vagy a formái. Aztán olvassunk utána az adott figurának, ismerkedjünk meg a jelentésével, és az új információkat szintén jegyezzük le a füzetbe. Pár nap múlva vegyük elő a jegyzeteinket, és az eddigieket összegezve fogalmazzuk meg a véleményünket.
7.) Tanulmányozzuk a kártyakombinációkat
Kezdők számára különösen fontos, hogy ne 78 külön lapként lássák a tarot-paklit, hanem különböző minták és interakciók rendszereként. Ha nemcsak az egyes lapokat tanulmányozzuk a tarot-jóslás elsajátítása során, hanem a kombinációkat is, könnyebben felfedezhetjük ezeket a mintákat. Húzzunk két lapot a pakliból, helyezzük egymás mellé, és próbáljuk meg értelmezni a kombinációt.
8.) Alkossunk konstellációkat
A tarot-konstellációk az azonos számmal rendelkező lapok együttesei. Konstellációt alkot például a négyes számú lap minden színből, a Király (amely szintén a 4-es számot tartalmazza) és a Halál (amely a 13-as számot tartalmazza, de a két számjegyet összeadva szintén négyet kapunk).
Sorakoztassuk fel magunk előtt ezeket a kártyákat, és tegyünk fel magunknak különböző kérdéseket, például, hogy mi a véleményünk egyes kártyákról: milyen érzéseket keltenek bennünk, taszítanak vagy vonzanak-e, miben egyeznek, és miben különböznek. Ezt minden számmal játsszuk végig, és jegyezzük fel a meglátásainkat.
9.) Válaszoljuk meg saját kérdéseinket
A tarot-jóslásra készülve menjünk végig a paklin, és válasszuk ki azokat a lapokat, amelyek valamiért megfognak; amelyeket a többitől különbözőnek ítélünk. Tanulmányozzuk a lapot, és próbáljuk meg választ adni saját kérdésünkre, azaz, hogy miért tartjuk különlegesnek azt az adott kártyát.
10.) Tanuljuk meg kirakni a kártyákat
A tarot-ban nemcsak a lapoknak maguknak van jelentése, hanem annak is, egy adott lap hol helyezkedik el a kirakott kártyák között. Többféle kirakási módszer is létezik: egyes változatoknál például a kártyák helye a múltat, a jelent és a jövőt jelképezi. Ha begyakoroljuk az egyes pozíciók jelentését, élesben már tökéletesen fog menni.
11.) Végezzünk próbajóslást
Kérjük meg egy barátunkat, hogy legyen a tesztalanyunk, hogy gyakorolni tudjuk a tarot-jóslást. Meséljünk el egy történetet. A tarot-olvasás során mindig egy sztorit mondunk el a kérdezőnek. Ez lehetőséget nyújt arra, hogy feltárhassuk a múltbéli befolyásoló tényezőket, a jelenlegi körülményeket és a legvalószínűbb jövőbeli történéseket. A jövő, amiről beszélünk, nem egy fix, megváltoztathatatlan eredmény; erre érdemes figyelmeztetnünk a kérdezőt, illetve emlékeztetnünk rá magunkat is a tarot-jóslás során.
Én ezt találtam remélem tudtam segíteni valamit.
En Roma vagyok. A szüleimtől mindig azt hallottam, és tanultam, hogy ezt nem lehet tanulni. Ezt a "tudást" megkapod egy haldoklótól, ha méltónak tart rá, hogy átadja neked. Tudomásom szerint holt lelkekkel "dolgoznak", azok súgdossák, mondják a dolgokat .
Én személy szerint nem tudok, de sok dolgot hallottam amit csinálnak. A jóslás az szinte csak egy falatka része, a tudásuknak.
És a végén amit még hozzá tennék, hogy aki ilyen képességek birtokában áll, nem kér(hét) pénzt. Ajándékot fogadhat el, de nincs árlapja ami alapján meghatározza, hogy ennek ennyi meg annyi a díja.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!