Létezik hogy valki, valami irányizja a bolygonkat, és azok élőlényeit?
Sok megmagyarázhatatlan dolog van ezen a világon a földön.
Minden az emberi agy szülaménye, de vannak dolgok,amire nincsenek magyarázatok. Példákat nem akarok írni.
Nem igazán tudunk mindent, és lehet,hogy soha nem jövünk rá dolgokra, de mégis úgy gondolom, hogy befolyásolva vagyunk.Univerzum, Multiverzum része vagyunk, és mint a hangyák tesszük a dolgunkat. Ez olyan mintha a hangyáknak mi lennénk az isten?
"olyan mintha a hangyáknak mi lennénk az isten?"
Nagyon sánta hasonlat.
Ha csak fele ennyire így lenne, a termeszek nem zabálnák fel a lakóházakat.
.
"valki, valami irányizja a bolygonkat"
Bolygónkat a matematika segítségével és használatával leírható természeti törvények irányítják.
A természet tönkretételét pedig az emberi szabad akarat, a gondolkodás hiánya irányítja.
.
"Példákat nem akarok írni" - éppen ezért hiányzik kérdésed alól ez a mondat:
"Csak gondolatolvasók válaszát várom!"
Annyi értelme van feszegetni ezt a kérdést várva az igaz válaszra, mint ha szilíciumatom lennél egy szuperszámítógépben, és a szomszédodtól kérdeznéd, hogy nem gyanús-e neki a processzor működése, amiben vagytok. Úgy érzed mint ha a része lennél, és mint ha egy logikus rendszer irányítaná az egészet, lehet, hogy van világ a processzoron túl is, amiben éltek. Lehet, hogy vannak párhuzamos dimenziók, amikbe átkerülünk, miután kiégünk mint a jobbra található társunk. Annyira megtervezettnek tűnik minden, hogy biztosan egy nagy Isten kis üdvöskéi vagyunk, aki majd magához vesz minket...A szomszédod persze rácáfolhatna akár, hogy ne mondj már ilyen butaságokat, matematikailag ki lehet számolni az elektronok mennyiségét, sebességét és irányát, minden logikus rendben történik. Az elektronokat gerjeszti a processzor széleinél néhány gigantikus fémhalmaz az őt körülvevő antielektron energia által, nincs ebben semmi természetfeletti. Az elektron jön-megy, minden történés logikusan megmagyarázható, mi pedig egyszerűen szénatomokká válunk, miután távozik belőlünk megadott mennyiségű proton.
Mindeközben Józsika játszik egy kis online rpg-t a számítógépén, csetel facebookon majd néz ey kis pornót, majd aludni tér.
Na akkor melyik szilíciumnak volt igaza? Egyik sem lát a maga kis hatókörén kívülre, nem érti még a közvetlen környezetét sem, nemhogy annak egészét, annak az egésznek a részét a rendszerben, annak a feladatát a felsőbb rendszerben, az erőt, annak komplexitását ami ezt létrehozta, ami működteti, ami azon túl van, és azt a rendszert amibe az beleépül, és annak mi ott a szerepe...arról nem is beszélve, hogy ők maguk miből épülnek fel pontosan? Az hogy jött létre, mi van az alatt, mi működteti és miért..?
Persze mindig akad szennyeződés a szilíciumok között is, aki megmondja a tutit, a kis mindent tudni vágyó, de saját primitívségüket felfogni nem tudó, nem akaró részecskék birkaként követik, mert a valóságot felfogni nem tudják, ha pedig fel tudnák, nem értenék. Sokkal egyszerűbb a mesékbe, és a néhány évtizednyi tudományos felfedezések eredményei közé menekülni(úgy, hogy meggyőződéssel állítjuk, ez a tudás a maximum, az etalon, ettől nincs, nem lehet több és kevesebb semmi).
A jós álmokra kitérve, igen léteznek, nagyon egyszerűen megkülönböztethetőek a normális agytevékenységekre visszavezethető álmokra, nagy hátrányuk viszont, hogy csakis és kizárólag akkor marad meg az emlékezetedben ha felébredsz közben és átgondolod mit láttál, ezzel emléket képezve az agyadban, illetve szándékosan idézed elő azt. Minden más esetben erősebb-gyengébb/elhanyagolható dejavu érzés tudatja veled annak korábbi megtörténtét.
Köszönöm a válaszokat, és még várok másoktól is.
Észrevételem, hogy ti a matematika, számok alapján ,és kiszámolások(fizika, kémia, stb) alapján próbáljátok megmagyarázni mindezt.
Minden, ami tudás létezik, az az emberi agy szüleménye a matematika, fizika, kémia is. Persze vannak ténylegesen megmagyarázható dolgok, de ha figyelembe vesszük, hogy a tudósok több esetben is megcáfolják magukat(egyszer ezt mondják, aztán ugyan arról mást nyilatkoznak).
Mivel tudjátok magyarázni, hogy pár száz év alatt ekkorát fejlődött a világ? Előtte meg pár lángelme volt, aki próbálta bizonyítani az igazát.
Ha figyelembe vesszük pl: számítástechnikát. Harminc évvel ezelőtt, amikor még csak tárcsás telefonok léteztek, el se tudtuk képzelni, hogy okos telefonokkal fogunk rohangálni. Az hogy ilyen rohamos ütemben fejlődik a világunk, annak valami oka van, és mégse tudunk igazán semmit a világunkról. Nem hiszek a véletlenekben. Oka van annak, hogy a világ ilyen, és ezt nem mi határozzuk meg.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!