Mi alapján jutnak sokan arra a következtetésre, hogy a világ, amiben élünk, egy szimuláció?
Többen írjátok, hogy a tökéletes feltételek miatt gyanús, pedig ez egy hibás érv az antropikus elvből adódóan. Mivel a törvények a létezésünknek a kritériumai, nem is fordulhatna elő, hogy másmilyen világegyetemben éljünk. Ha másmilyen fizikával rendelkezne a világ, és annak megfelelően jöttünk volna létre, akkor az lenne a tökéletes feltétel, és a mostani körülmények lennének élhetetlenek. Ha pedig élhetetlen feltételrendszer lenne, akkor egyszerűen nem is tudhatnánk róla, mivel nem létezhetnénk.
Ami számomra furcsa, az a behatároltság, hogy minden véges, kerettel rendelkezik minden paramétere a világnak. Nincs olyan, hogy végtelenül kicsi, mert a planck-hossznál kisebb méret nem értelmezhető - mint egy raszteres kép pixelei. Nincs végtelenül rövid idő, mert a planck-idő behatárolja - mint a játék FPS-e. Nincs végtelen sebesség, korlátolja a fénysebesség. Nincs hidegebb az abszolút 0 foknál, a hőmérséklet maximuma egyelőre nem ismert, de gyaníthatóan az is korlátos. Ezek a korlátok engem erősen egy állatkert kerítésére emlékeztetnek.
Gratulálok #15-ös. Egyetlen hozzászólással kifejezted, hogy nem tudod, mi a szimuláció-elmélet, nem tudod, mi az a hányados, nem tudod mi az a skizofrénia, de még csak a vicc fogalmát sem ismered.
A legnagyobb filozódusok és tudósok is foglalkoznak a szimulált valóság lehetőségével, és egyáltalán nem kizárható. Descartes, Stephen Hawking, Neil deGrasse Tyson, szerinted skizofrének (/voltak)?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!