Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megölhetünk bűntetlenül egy...

Megölhetünk bűntetlenül egy állatot? Dönthetünk mások halála felett? Kimondhatunk halálos ítéletet?

Figyelt kérdés
Nekünk csak kellemetlenséget okozó állatnak aláírhatjuk halálos ítéletét? Van jogunk elaltatni állatainkat? Van jogunk megölni nem kívánt macska vagy kutya szaporulatot? Szerintem igen. De jó lenne más véleményét is látni.
2018. aug. 27. 20:56
1 2 3
 21/22 anonim válasza:
5%
csak egy állat , kit érdekel . Állatot ölni nem bűn. Kínzod az más mert akk simán megtennéd emberrel is . De állatot őlni lehet. Kb olyan lenne mintha egy fekát vagy a többi selejtes fajt ölnéd , Nem számit
2018. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
52%

Irigylem azokat, akiknek az a legnagyobb problémájuk, hogy moralizálnak, vajon etikus-e állatot ölni

Kérdezőkém, az ökoszisztéma és a tápláléklánc már ősidők óta így működött...vannak a lebontók, vannak a növényevők, vannak az állatevők és vannak a csúcsragadozók. Ez az általános iskola 3.a anyag. Egy jól működő ökoszisztémában szükség van növényevőkre is, és ragadozókra is, így marad fenn az egyensúly. Az ember mindenevő, tehát ugyanúgy megvan neki is a helye. Alapból úgy maradt fenn az emberi faj az ősidőkben, hogy barlangimedvét és mamutot bunkózott le, hol ismerte még akkor a földművelést? Vadászott, halászott és gyűjtögetett.

#9 attól hogy te nem eszel állatot, még ugyanúgy fogják őket feldolgozni. Rengeteg állatnak nincs is más haszna, mint a húsa, említették a disznót például. Semmivel se alábbvaló dolog disznót enni, mint amikor a szavannán az oroszlán elkapja és megöli az antilopot, csak ez intézményesítve van. De nekem aztán mindegy, majd ha előjönnek a hiánybetegségeid, át fogod te ezt gondolni még.

#12 a második világháború környékén valóban eltűnt sok betegség, amit a hús okozott, de ugyanannyi meg is jelent, amit pl. a fehérjehiány, vagy a zsírban oldódó vitaminok hiánya okozott, eredő = 0.

Nem kényszer a napi szintű húsevés és főleg nem beteges, az ember mindenevő, arra van kalibrálva, hogy húst is egyen. Még a legtöbb diéta is tartalmaz valamennyi húst.

#17 a vágóhídon meg az ilyen üzemekben senki nem kedvtelésből öl. Hanem mert a hús is része az élelmiszeriparnak! A halász se poénból fut ki a tengerre mínusz fokokban, dühöngő viharban, hanem hogy élelmet szerezzen!

Ja és lehet engem is lepontozni a sutyerákoknak, szeretem látni ha igazam van, beismerni úgyse fogjátok, mert az ugye derogál.

2019. aug. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!