Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megölhetünk bűntetlenül egy...

Megölhetünk bűntetlenül egy állatot? Dönthetünk mások halála felett? Kimondhatunk halálos ítéletet?

Figyelt kérdés
Nekünk csak kellemetlenséget okozó állatnak aláírhatjuk halálos ítéletét? Van jogunk elaltatni állatainkat? Van jogunk megölni nem kívánt macska vagy kutya szaporulatot? Szerintem igen. De jó lenne más véleményét is látni.
2018. aug. 27. 20:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
47%

Attól függ. A haszonállat pl. ezért lett kitenyésztve, a disznó, amíg él, semmire se való, halála után van haszna. Az elaltatás akkor lehet indokolt, ha egy állat már nagyon a végét járja, és nincs értelme a szenvedését meghosszabbítani...sajnos én is jártam így, cicával, meg is sirattam.

Aki viszont úgy öli le a túlszaporulatot, hogy meg se próbál más megoldást találni, az egy legutolsó szrházi gennybánya alak, őt kéne fellógatni jó magasra.

2018. aug. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 leértékelt ***** válasza:
48%
Voltaképp a disznó is állat, mégis a vágóhídra kerül? A kutyák és macskák mások, a gyilkolásukat a törvény bünteti. Nekem van egy kutyám (elméletben), ha valamelyik gyilkos hajlamú le akarná mészárolni utána küldeném.
2018. aug. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

Jogunk az soha nincs! Lehetőségünk az van. Ez a szabad akarat!

Viszont a tetteinknek következményei vannak! Csinálj azt, amit akarsz, a tetteidért te fogsz felelni!

Biztos, hogy visszahatása lesz!

2018. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
58%

A természetben létezik olyan, hogy tápláléklánc. Megölhet-e büntetlenül pl. egy tigris egy gazellát? Ha nem teszi meg, éhenhal - a tigris nem legelhet. Lehetnek eltérő álláspontok, hogy az ember milyen táplálkozású. Szerintem vegyes, kell húst is ennie - gyerekkorban főleg. A vegák -akik akármilyen okból nem esznek húst- létjogosultságát is elismerem. De éntőlem nem vitathatja el a húsevést.

A húsnemű táplálékhoz jutás során viszont a lehető leghumánusabban illik eljárni. A szükségesnél jobban ne szenvedjen az állat, se nevelése, tartása, se leölése során.

A szórakozásból, kínzásból elkövetett állatölést ellenzem, az orvosi javaslatra történő elaltatást elfogadom. A túlságosan szaporodó állatok átgondolt "ritkítását" elfogadom, az egyensúlyt nem szabad hagyni felborulni, viszont a lehető leggondosabban kell eljárni.

Kb. ennyi.

2018. aug. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
34%

" ezért lett kitenyésztve, a disznó, amíg él, semmire se való, halála után van haszna. "

De Te (vagy megbízottad) csinálod a tenyésztést ha nem tenyészted, nem csinálsz te szerinted "semmire se való" állatot és akkor nem kell megölni.

2018. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
17%
A tenyésztés csak egy példa volt, nyilván vadon élő állatoknál is megvan ugyanez. Ahogy írták előttem, ez a tápláléklánc lényege. A disznót azért hoztam fel példának, mert annak tényleg ez az egyetlen haszna. A tyúk az tojik, a tehén tejet ad, a birka gyapjat. A disznónak viszont semmi más egyéb felhasználási területe nincs...max. annyi hogy megeszi a moslékot.
2018. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Úgy látom a dolog szubsztanciáját nem érted
2018. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
4 -s "Ha" bebizonyosodna, hogy az ember nem húsevő,és vagy húsevés nélkül is "képes lenne" ugyanolyan funkciókkal élni akkor is ennél húst?
2018. aug. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

A disznó legalább olyan okos, mint a kutya. Egyszer volt kismalacunk, mamám cumiztatta és kétszer mondtam el neki, hogy ülsz és gyere ide, és azonnal tudta, épp mint a 6-7 hetes kiskutyák.


Egy ismerősöm mesélte, hogy valamiért bent neveltek kismalacokat, biztos árvák voltak, aztán nagykorukban kitették őket az ólba, fellocsolták nekik a nagy melegben a földet, a disznók meg irtóztak a sártól és víztől, nem akartak sarasak lenni.


Láttam már vágóhídon szenvedő disznó arcát, semmivel sem volt kevesebb szenvedés a szemében, mint egy emberében lenne.


Én kiszálltam ebből. Nem érdekelnek érvek, nincs kedvem már megenni más állatot:( 2 éve nem eszek húst.

2018. aug. 28. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
6%
Ööö, vágóhídon nem kínozzák az állatokat, tehát annyira nem szenvedhet. Ennyi erővel akkor szúnyogot se csapd le, mert "élni és élni hagyni" ugye...
2018. aug. 28. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!