Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Megölhetünk bűntetlenül egy...

Megölhetünk bűntetlenül egy állatot? Dönthetünk mások halála felett? Kimondhatunk halálos ítéletet?

Figyelt kérdés
Nekünk csak kellemetlenséget okozó állatnak aláírhatjuk halálos ítéletét? Van jogunk elaltatni állatainkat? Van jogunk megölni nem kívánt macska vagy kutya szaporulatot? Szerintem igen. De jó lenne más véleményét is látni.
2018. aug. 27. 20:56
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

#8 ""Ha" bebizonyosodna, hogy az ember nem húsevő,és vagy húsevés nélkül is "képes lenne" ugyanolyan funkciókkal élni akkor is ennél húst?"


Számomra nem az a meghatározó, hogy mások mit bizonygatnak - fatális baromságokat is látunk a leghatározottabban állítani.

Ha én magam arra az elhatározásra, meggyőződésre jutok, és a tapasztalataim is igazolják, és a húsmentes étkezés kielégítő lesz számomra, akkor lehetséges, hogy megleszek hús nélkül.

2018. aug. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Bizonyos szinten megertem. Csak a legtöbb ember ki sem próbálta még idényjellegűen sem a vegetáriánus étkezést és úgy vonnak le bizonyos következtetéseket arról, hogy ez jó vagy rossz !


A pár napig nem eszik húst kategóriat hagyjuk inkabb.


a szervezetnek az átálláshoz kell nemi idő és addig ,főleg, ha gyorsan történik lehetnek kellemetlen hatások, de nem mindenkinél.


Én viszont úgy vettem észre,hogy a legtöbb embernél az a helyzet,hogy ki sem próbálták.


A lassú átállás meg sokaknál azért nem kivitelezhető, mert egyszerűen nem bírnák megállni, hogy ha folyamatosan érzik az ízét, hogy ne egyenek, de ez is kiküszöbölhető lenne, mert árulnak már húspótló, nagyon hasonló ízű és fehérje tartalmú vega élelmiszereket is.


Mindenesetre a legtöbb embernek a szervezete annyira hozzászokott a húshoz, mint egy dohányosnak a szervezete a nikotinhoz és már nem is tudja elképzelni az életét nélküle, olyan függőség van.


De az nem azt jelenti, hogy nem tudna hús nélkül megélni.


Lásd a 2. világháború idején nem volt hús és az emberek hetekig nem fértek hozzás húskészítményekhez, ennek hatására rentgeteg krónikus betegség megszűnt. Ezt persze nem hírdetik, mert ott ez masodlagos volt.


Tehát a legtöbb ember amolyan függő viszonyban van a hussal.


Etikusan megkérdezhetnénk, hogy szabad-e megölni állatokat csak azért, hogy kielégíthessék a függőségüket.


Még a régi húsevők között sem volt szokás napi szinten húst enni, 100-200 évvel ezelőtt heti egy két alkalommal ettek az emberek húst.


Tehát ez a napi szintű húsevési kényszer mármár beteges.

2018. aug. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Csak ismételni tudom a tápláléklánc létezését, ami alól az ember sem kivétel.

A vegetariánizmus már-már ideológiává nőtte ki magát, ezért nem igazán tudja magát megkedveltetni velem. Miért a vegánoknak higgyek, miért ne a vércsoport diétának például (lásd pl.: [link] ami azt mondja, hogy a vércsoportomnak megfelelően ajánlja vagy nem ajánlja a különböző állatok húsát?

Amíg hozzáférek, továbbra is eszem húst, a #4-ben leírt hozzáállás üdvösségének fenntartása mellett.

2018. aug. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ezt írtad:


"Ha én magam arra az elhatározásra, meggyőződésre jutok, és a tapasztalataim is igazolják, és a húsmentes étkezés kielégítő lesz számomra, akkor lehetséges, hogy megleszek hús nélkül."


Csakhogy a tapasztalataid soha nem fogják igazolni, csak ha kipróbálod!

2018. aug. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Legyen! Ha nem tapasztalom, akkor nem. Halálomig húsevő maradok. Oszt ennyi.
2018. aug. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
A szúnyognak van joga engem összecsípni?
2018. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
34%
Megint nem ugyanaz, ha önvédelemből ölsz, meg ha kedvtelésből. dzsainisták szerint a rovarokat sem szabad megölni.
2018. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A lódarázs csípése halálos, ha túrázás közben mondjuk nem tudom elkergetni vagy elkerülni, lecsaphatom?
2018. aug. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés!
2018. aug. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 thoomas26 ***** válasza:

Annyit vehetünk el a természettől, amennyit az életünk fenntartásához, a puszta túlélésünkért feltétlen szükséges, s amennyit a természet megad.

Ez persze tág fogalom lehet, de mégis jól érzékelteti a mértékeket.

Ha ezen kereteket túllépjük, hétköznapi vonzata a túlfogyasztással járó egészségügyi és természeti problémák lesznek, spirituális értelemben pedig karmikus következménye egy olyan következő (emberi) élet, melyben a lelkünknek módja lesz megtanulni és felismerni korábbi hibáit.

2018. aug. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!