Miért ilyen nehéz bejutni a tudatalattiba?
Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 14:34
1/14 anonim válasza:
A tudatalatti olyan tartalmakat zár el bennünk, amivel normál körülmények között nem tudnánk szembesülni, ezért nem könnyű hozzáférni. Ez egy lelki mechanizmus, pszichologia.
Ha beírod böngészőbe, hogy #tudatalatti, biztosan találsz jó pár cikket ami bövebb magyarázatot ad.
2/14 anonim válasza:
Az agyad olyan mint egy számítógép. Vannak benne privilégizációs szintek. Alap esetben nem fogsz tudni oda bejutni. Be kell hackelned magad oda. Mondjuk önhipnózissal. De ha ott megváltoztatsz valamit, ami nem fog tetszeni a tudatalattinak, akkor nem fog használni. Vagy ha fog akkor is idéglenesen.
3/14 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy éber állapotba nem lehet bejutni oda, ezért prbálkozok az álmokkal, de az egóm mindig megakadályoz benne, ma reggel is próbáltam tudatosan visszaaludni, elképzeltem magam egy szép helyszínre meg akivel lenni akarok, erre az egóm elindított egy zenét ami teljesen megzavart és nem bírtam leállitani... sajnos elég nehéz az elmét lecsendesíteni, mindig bekavar :(
2018. aug. 5. 17:19
4/14 anonim válasza:
Mondtam. Önhipnózis kell. Ha azzal próbálkozol biztos sikerül. Vagy próbálkozz meditációval. Ezeknél többet én sem tudok mondani.
5/14 anonim válasza:
Azért nehéz bejutni a tudatalattiba mert nincs rajta ajtó.
7/14 Szeder Katalin válasza:
Az én ismereteim és tapasztalataim szerint három tudatállapot létezik: az éber, a fél-éber és az alvó, amiben esetleg álmot is látunk. A lélektanászok (pszichológusok, pszichiáterek) az ébert béta, a fél-ébert állapotnak hívják. Az első kettő B (görög szóval Béta) és A (Alfa), a harmadik, az álom - vagy éber álom, amikor az embernek képekben, szavakban vagy érzetekben sugallata támad, illetve amikor alszik vagy delirál- nincs magánál szervi-idegi okból -, a T,(Théta). A B az éber tudathoz, az A a félálomhoz, álomhoz,ellazult, esetleg hipnotikus állapothoz hasonlítható. Ilyenkor előtérbe kerülhet a tudatelőttes, amelyben régi emlékek, érzések,vágyak, kapcsolatok előhívhatók. Ami azonban a tudatalattit illeti, szerintem semmihez sem lehet hasonlítani. Bevallom, önhipnózissal soha sem próbálkoztam, és igyekszem a reklámok, politika, pénzhajhászás sokszor alpári hipnózisát is elkerülni. Így fogalmam sincs, mit lehet elérni az önhipnózissal. Az ellazult alfa állapot, amelyben tökéletesen pihensz, bár tudod, ki vagy, csodálatos lebegés, pihenés. Ehhez nekem mindig pszichológus, pszichiáter segítsége kellett, amíg a szöveget meg nem tanultam, és át nem szabtam a magam igénye szerint. Ezt autogén tréning tanfolyamokon lehet tudtommal elsajátítani, ha eddig nem tanulta meg az egyén. Ebben jelentkezhet a tudatelőttes bármelyik része, szempontja, érzése stb. A tudatalattiba azonban csak pszichiáter segítségével juthatsz el, méghozzá olyanéval, aki elfogad téged olyannak, amilyen vagy, hogy te magad építsd önmagad, aki iránt már kialakult benned az az ősbizalom, ami egy igaz szülőhöz, testvérhez fűz. Ez az ajtó csak nagyon nehezen, közvetve nyílik meg, és a bizalom, az enpátia a kulcsa. Akkor tudsz módosítani - nem teljesen megváltozni - magadon, ha rájöttél, melyik szándékod vagy éppen szándéktalanságod mögött milyen elsődleges, alapvető érzés rejlik.
9/14 A kérdező kommentje:
6-os azért hogy kiírtsam magamból azt a sok szrt ami hátráltat az életbe
meg azért hogy legyenek kellemes emlékeim
2018. aug. 6. 11:11
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!