Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki hallott vmilyen babonát...

Ki hallott vmilyen babonát arról, hogy nem szabad rózsát kiszáritani?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 19:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

nem babona, inkább csak jelkép


rózsa a szerelmet jelenti. Ha elszárad akkor...

2010. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
73%
A feng shui sem támogatja a halott dolgok tartogatását a környezetedben.
2010. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

Én is arról tudok,amit a legelső válaszoló írt.

És ismerek egy ilyesmi "történetet" is.


A fiú a barátnőjének adott 12 szál vörös rózsát és 1 szál műrózsát ezzel a szöveggel:

"Addig foglak szeretni,amíg a 13. szál rózsa el nem hervad.

(valami ilyesmi)

2010. jún. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Nekem a ballagágási virágom nagy fehér rósza volt kiszárítottam hogy megmaradjon emlékbe.:)
2010. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Bocs ballagási :D
2010. jún. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
69%
én a barátom ballagására rózsát adtam(kéket) és kiszárította hogy megmaradjon emlékbe..most nem vagyunk együtt már..
2010. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

Régen az ajándékba kapott rózsát,menyasszonyi csokrot mindig kiszárították. A rózsa szírmai az imakönyvbe, a csokor az ágy fölé került. Évtizedekig ott volt,és semmi bajt nem okozott senkinek.

Az embereknek elkellene olvasni Ráth-Végh István: Emberi butaság című könyvét,és jókat nevethetnének az ostoba babonákon. Értelmes ember hogyan hihet ilyen ostobaságokban?

2010. jún. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
17%
Én azt hallottam, hogyha kiszárítod a rózsát akkor megfog valaki halni.
2010. jún. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

21:15-ös: "Én azt hallottam, hogyha kiszárítod a rózsát akkor megfog valaki halni."


Ez igy igaz, ha kiszárit valaki egy rózsát, akkor meghal valaki, ha meg nem szárit senki sem rózsát, akkor is!


Ilyen hülyeséget hogy lehet hinni?

2010. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
73%
nem egy rózsát kaptam már a barátomtól, és kiszárítottam őket. azt vettem észre, hogy mikor itthon voltunk, állandóan csak veszekedtünk megállás nélkül. ő utánaolvasott, elmondta nekem, hogy mi a helyzet, először jót röhögtem rajta, majd kidobtam a rózsákat (nehéz szívvel)... azóta semmi veszekedés nincs. érdekes :)
2010. jún. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!