Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mikor kezdődik az élet?

Mikor kezdődik az élet?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy volt már ilyen kérdés, és nagyon sokan azt válaszolták, hogy a megtermékenyítéstől, és szex után, vagy lombikban már van lelke a sejtnek. De arra lennék kíváncsi, hogy akkor mit gondolnak az egypetéjű ikrekről, ott miért van kettő lélek? Miért osztódik ketté a sejt? Vagy az elején tényleg csak biológia, és később a két külön magzatba költöznek a lelkek? És akkor még nem is esett szó a sziámi ikrekről. Velük mi a helyzet?
2010. máj. 20. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lélekről akkor beszélhetünk (szerintem) ha már tudat is van. az pedig a megszületés után évekkel alakul ki. az élet természetesen a fogantatással kezdődik. minden csak biológia, a többi csak az ember öntudatra ébredésének terméke.
2010. máj. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy az ikrek esetében ez valamilyen "lélekmegosztás"?"Két test,egy lélek"....Hiszen sokzor egyformán éreznek,gondolkoznak.Én ilyesmire gondolok,de lehet,hogy hülyeség.
2010. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megfigyelheted, hogyha van ikrek a környezetedben, hogy akármennyire is hasonlítanak egymásra külsőleg a belsőjük teljesen különböző. Az egyik mondjuk a művészetek és a zene iránt rajong, míg a másik a sportok iránt. Vagyis két különböző lélek 2 vagy akár több hasonló testben. A sziámi ikrekkel ugyanez.
2010. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
így van! A lélek is tud "osztódni". Én abban hiszek, hogy fogantatásnál már ott van a kis lélek, mert "testet" kap. Az abortusz szerintem a karmával függ össze, ahogy a spontán vetélés is. Az ikres dolognál meg főleg egypetéjű ikreknél jellemző, hogy bár kívül mint két tojás, belül gyakran totál mások. Az egyik tisztelettudó, jó tanuló pl. ; a másik meg komisz, rossz. Tehát igazán nem "egy lélek".
2010. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
gyakorlatilag 18 éves kor tájékán, amikor már önálló döntéseket hoz az egyén, és ő viseli a kockázatokat
2010. máj. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13:37,

És 18 éves kor előtt mi van??

2010. máj. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Úr Isten, mik ezek a válaszok? Be vagytok lőve?xD 18 éves kor felett...xD Akkor én ezek szerint még két hónapig csak lelketlen szerves anyag leszek.. Tök jó! Megyek kirabolok egy bankot, meg megölöm a matektanáromat, hiszen van indokom. Nincs lelkem! Apám... Sokat tudnak itt egyesek a az "ember" nevű fajról. Láttatok már mondjuk olyan dokumentumfilmet, amik 4D-s ultrahang-felvételekben kísérik a babák fejlődését? Biztos nem, mert nem mondanátok ilyet, hogy a babáknak még nincs lekük meg tudatok. Bár lehet, hogy ti saját magatokból indultok ki:)
2010. máj. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:

A lélek fokozatosan költözik be az embrió testébe, ki-be járhat egy darabig. Ad absurdum egy kisbaba is élhet úgy hogy nincs benne lélek, bár nem jellemző.

De pl. álmodni nem szoktatok?

2010. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!