Az Eiffel-torony Nicola Tesla kísérletéhez épülhetett?
Tudjuk,hogy a párizsi világkiállítára (1889) készült,majd le akarták bontani.Tesla évekkel előtte Párizsban élt,majd 1889-ben New York-ban,de a kiállításra ellátogatott.Sokan támogatták munkáját ebben az időben.Több tornyot is épített a kísérleteihez,de nagyobb kellett volna.
Lehetséges,hogy az Eiffel-torony egy Tesla-torony kisérletnek épült?
Tesla egyébként naplót vezetett a Colorado Springs-beli kísérleteiről, melyek kilenc hónapig folytak. Az 1899. június 1. és 1900. január 7. közötti időszak eredményeit rögzítő napló több mint 500 oldalas volt és közel 200 magyarázó ábrát is tartalmazott. Az üzembe helyezett 187 méter magas torony (gömbrezonátor) a feltaláló becslése szerint nemcsak 4 millió voltot állított elő – amelynek elektromos rezgései minimális energiaveszteséggel kerülték meg a Földet és tértek vissza a toronyba –, hanem 30 métert is meghaladó elektromos ívkisüléseket is produkáltak.
Az világkiállítás első korszaka:
Az első korszak durván az 1800–1950 közötti időszakra esik. Ebben az időszakban a világkiállítások középpontjában elsősorban a kereskedelem állt, és a technológiai találmányok és fejlesztések bemutatásáról váltak híressé. Ezek az események adtak lehetőséget arra, hogy egy helyütt legyen bemutathatóak a világ különböző helyeiről származó tudományos és a technikai újdonságok. Ebből a szempontból az 1851-es londoni, az 1889-es párizsi, az 1893-as chicagói, az 1900-as párizsi, az 1904-es St. Louis-i kiállítások tekinthetők mérföldkőnek.[forrás?] Olyan találmányokat, mint a telefon, ebben az időszakban mutattak be. Az expo mai hírnevének jelentős része ekkor alapozódott meg.
It was founded in 1889 by Nikola Tesla, Thomas Edison, Jules Verne, and Gustave Eiffel. It went on to include other members such as Mark Twain, Ray Bradbury, and Walt Disney.
Nicola Tesla és Gustave Eiffel ebben az időben rendszeresen találkoztak és tudományos beszélgetéseket folytattak.
On September 9, 1889, a secret meeting was held in the private apartment at the top of the Eiffel Tower, during the 1889 Universal Exposition of Paris. Gathered at this meeting were four of the greatest minds of the time: Gustave Eiffel, Thomas Edison, Jules Verne, and Nikola Tesla. Eiffel, the host of the meeting, posed three questions to the men: What is the best possible future for all mankind? How do we make it? How do we make people want it?
“Az FBI és más szervezetek az elmúlt években megfigyelés alatt tartották Teslát. Nem attól féltünk, hogy Tesla átáll az ellenséghez, hanem azt akartuk csak megakadályozni, hogy német vagy japán kémek fölvegyék vele a kapcsolatot és kicsalják belőle néhány titkát.”
Csak jóval később derült ki, a félreismert zsenit, a különböző titkosszolgálatok sokkal fontosabb személyiségnek tartották, mint ahogyan arról a nagyközönségnek tudomása volt.
Nikola Tesla volt volt a történelem legjobban megfigyelt feltalálója!
Termékeny kor volt.
Furcsa módon kapcsolatban állt az alábbi személyekkel is ( a teljesség igénye nélkül ):
Edison
Einstein
Eifel
Neuman
Teller
Oppenheimer
Hilbert
...
Miután felépítette a tornyát kisvártatva megépítette az üzemanyag nélküli autóját is, amelynek energiaforrása saját feltételezésem szerint a torony volt.
Aztán,hogy a tornyot a helyi vízierőmű,vagy a légkör táplálta-e, már megint más kérdés...
A kiírt kérdésedre a válaszom az az, hogy elképzelhető lenne,amennyiben a struktúra hasonló lenne elektro-fizikai szempontból...
Nézd: Tesla csinált értelmes dolgokat.
Csinált jó dolgokat.
Megoldotta pl. a vezeték nélküli energiatovábbítást nagy (akár 10-20 méteres) távokra is. Pont úgy, ahogy ma a vezeték nélküli töltők működnek.
De ezoterikus dolgokat nem csinált.
Amit csinált, mindet szabadalmaztatta. Ott vannak azóta is a leírások. Nézd meg, ha érdekel.
Nem olvastam még a szabadalmait,éppen ezért nem erősítem meg,de nem is cáfolom az energiatovábbításának módszerére tett utalásod. Ellenben a legendák szerint az autójával nem egyszer kiruccant "vidékre", a spanjával autókáztak egy kicsit... Ebből gondolom,hogy inkább km-ekben beszélhetünk,semmint méterekről...
Elsőként mutatta be a párizsi világkiállításon a rádiofrekvenciás távirányítást egy hajó modell alkalmazásával.
Jellemző a korra,hogy sokan sarlatánnak nézték.
Szabadalmainak egy része közkincs csak, némely kutatásának eredménye továbbra is titkos.
Ezotéria rovatba sorolható a philadelphia kísérlet, avagy a rainbow projekt,de!
Ha választanom kellene az között,hogy Roswellben az idegenek űrhajója zuhant-e le, vagy egy tér-idő (hipertér) hajtóművet alkalmazó repülő,amely a korábbi katonai kisérletek továbbfejlesztése,akkor inkább az utóbbit választanám. Szerintem a csészealjak, a 2.vh "gömbvillámai" mind-mind korábbi katonai kísérletek eredményei, amikben Te-sla is részt vállalt annó...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!