Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kerültünk ide? Miből...

Hogyan kerültünk ide? Miből áll a világegyetem? Hogy lehet hogy kezdetben semmi sem volt? Sem anyag, sem tér, idő? Felfoghatatlan!

Figyelt kérdés

A teremtés titkát az első másodperc amikor robbant az ősrobbanás rejti? lehetséges?


Milyen tűzgomb bukkan elő a semmiből? nem értem



2016. máj. 30. 20:09
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
És az idő is erdekesvalahol le van vezetve ha valami gyorsabb a fénysebességnél ott felcserelodik a mult a jövővel.nem pontosan emlékszem de valami részecskegyorsulással lettek erdekes eredmenyek
2016. jún. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 Mojjo ***** válasza:
@21: ez nem kísérleti eredmény, hanem a speciális relativitás egyik triviális következménye. De ilyen részecskéket még soha nem mutattak ki kísérletileg és jó eséllyel nem is fognak. Amúgy való igaz, az idő egy érdekes és izgalmas dolog, nagyon más, mint aminek zsigerileg gondolnánk.
2016. jún. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Ozmium42 ***** válasza:

Nagy szavak, de nagy részük félreértésen alapul.


Nem cserélődik fel a múlt és a jövő, hanem komplex számot ad eredményül a képlet, amit nem tudunk értelmezni egyáltalán. És persze fénysebesség fölé nem is lehet gyorsítani semmit, de még fénysebességgel is csak a fény halad.


"Csak az anyagi világban van tér és idő."


Milyen világ van még? Fantáziavilág?


"Addig azt sem fogják megerteni hogy csak itt kell viz az élethez.

Meg sorolhatnám a rakás téves kiindulási alapot hogy aminosavakbol itelik meg hogy élet lehet a marson stb. Fel sem tételezik hogy aminosavak nelkul is lehet élet."


A miénkhez hasonló életet keresünk, mert arról biztosan tudjuk, hogy lehetséges, tehát remélhető, hogy megtörtént máshol is. Más elven működő életformát nem ismerünk, tehát megint fantáziavilág. Abból érdemes kiindulni, amink van. Szerinted mit kéne keresni?


"Az emberi agy kapacitása mérhetetlenul alacsony."


Mihez képest? A bolygón a mi agykapacitásunk messze a legnagyobb. Rajtunk kívül meg... jaj, csak nem megint fantázialények, akiket okosabbra találtál ki?


"Meg olyan elméletek, miszerint mi teremtjük a világot.ugyanis csak az tud megvalosulni amit el tudunk kepzelni is. Addig minden mindenhol van csak azt kell eldönteni hol szeretnénk hogy legyen.(sehol, fejben, vagy megtárgyiasult formában)"


Ez talán a kvantumfizika egyik félreértésének a félreértése, tehát dupla félreértés. Nem mi teremtjük a világot, semmi közünk nincs hozzá.

2016. jún. 4. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Szerintem 19-esnek igaza van. Attól, hogy valamit nem tudunk értelmezni, még nem biztos, hogy nem lehetséges, csak az biztos, hogy nem ismerjük a módját, vagy a saját érzékszerveinnkel nem érzékeljük a létezését, ezért keresni sem tudjuk (Pl fénysebességnél gyorsabb sebesség, más alapokon nyugvó életforma)

Ha például egy másik életforma nem tud az ember létezéséről, akkor az ember nem is létezik? Számukra nem, mert nem tudnak róla. Ilyen értelemben tehát mi teremtettünk a saját világunkat. De ez tényleg nem fizika, inkább filozófiai kérdés.

2016. jún. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 Mojjo ***** válasza:

Ozmium42:

Több ponton tévedsz. Fénysebesség felé valóban nem _gyorsítható_ semmi, de a speciális relativitáselmélet nem tiltja olyan részecskék létezését, amik _eleve_ fénysebesség felett haladnak. Ezen részecskékre meg tökéletesen tudjuk értelmezni az eredményeket: a világvonaluk olyan lenne, hogy időben visszafelé haladnának.

2016. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"speciális relativitáselmélet nem tiltja olyan részecskék létezését, amik _eleve_ fénysebesség felett haladnak"

Amiknek semmilyen ismert hatása nincs a világunkra. Ami annyit jelent hogy nem tudunk megbizonyosodni a létezésükről, de elképzelni el tudjuk őket. Tehát vagy vannak vagy nincsenek. De amíg nincsenek ránk hatással addig tök mindegy.

2016. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 Mojjo ***** válasza:
@26: nagyjából. Tekintve, hogy nagy valószínűséggel a kazualitássértést csak úgy lehetne elkerülni, hogy ha ezek a részecskék semmiféle módon nem lépnének interakcióba a "normális" anyaggal, ezért vagy nem léteznek, vagy léteznek, de pont olyan, mintha nem léteznének. Mindenesetre páran próbálkoztak olyan modellek kidolgozásával, ami elkerüli a kauzalitássértést, mégis feltételez interakciót a normál anyaggal.
2016. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 Ozmium42 ***** válasza:
Legjobb tudásom szerint minél gyorsabban halad valami, annál lassabban telik számára az idő. A fénysebesség az a pont, ahol az idő telése megáll. Ha elméletben tovább gyorsulunk fénysebességről, akkor nem negatívba megyünk át, hanem "komplexbe", aminek nincs értelme. Talán a fénysebességet meghaladó teoretikus részecskéknek a tömege van komplexnek véve, hogy a képlet végül is negatívra jöjjön ki, de akkor megint ugyanott vagyunk, hogy mi az a komplex tömeg?
2016. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Mojjo ***** válasza:

@28: nagyon jól látod, a tömegük van komplexnek véve. Bővebben egy igen jó magyarázatot és leírást itt találhatsz, érdemes elolvasni:

[link]

2016. jún. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
0%

Már önmagában az is érdekes hogy az idő fénysebesség függvénye.

És ahol nincs fény...?

2016. jún. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!