Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek miért utasítják el...

Az emberek miért utasítják el ennyire mélyen a spiritualitást, ezoterikus jelenségeket, világszemléletet?

Figyelt kérdés

A tudománynak határai vannak, és mindig is lesznek.


,,A tudomány nem képes megoldani a természet végső rejtélyeit. Azért nem képes, mert mi is a természet részei vagyunk, s ezzel részei vagyunk annak a rejtélynek is, amelyet megoldunk." - Ezt Max Planck, egy híres fizikus vallotta.


És tökéletesen igaza volt. Miért gondoljuk azt, hogy nincs semmi titok amit nem tudunk, nincs Isten, nincs lélek, nincs élet a halál után. Nincs semmi, csak amit mi látunk, hallunk, érzékelünk és amit a műszereink kimutatnak? Miért állítják ezt hétköznapi emberek, akiknek se a tudományhoz se a spiritualitáshoz semmiféle közük nincs? Akik nem mélyedtek el egyik terület ismereteiben sem, csak megtanulták azt amit az iskolában meg kellett, ezen kívül maximum elolvasnak néha pár tudományos cikket amit a Facebook kidob vagy megnéznek pár lebutított ismeretterjesztő filmet.


Miért szégyen hinni? Hinni abban, hogy az igazsághoz nincs kapacitásunk?

Amióta az eszemet tudom, hiszek az Istenben. (Sose volt rám erőszakolva, a szüleim se vallásosak.) Egész életemben egy pillanatra se fordult meg a fejemben, hogy nincs Isten, hogy nincs semmi ami az ember felett állna.

14 éves koromban elindult bennem valami, el kezdtem spirituális témájú könyveket olvasni, de sosem hittem szilárdan semmiben. Számomra nincsenek tények, csak lehetőségek. Most se állítom, hogy valóságos amiket tapasztaltam alvásparalízis, és egyéb "illúziók" "hallucinációk" során. Oké, én szeretnék hinni a tudománynak. Szép meséjük van, de amikor az ember átél bizonyos dolgokat, utána valamiért erősebb a belső hang ami azt sugallja hogy ez valóság volt. Amikor félig kifordulsz a bénult testedből és a látótered a szemeid helyzetétől független és hallod amit az anyád és a testvéred beszélgetnek, az hogy lehet álom? Amikor felébredsz és ugyanonnan folytatják?


Nem állítok semmit, nem vagyok semminek se a híve, csak próbálok nyitott lenni. És szerintem az ezotéria nem a farkasembereknél és a horoszkópnál kezdődik és nem a kártyajóslással, a gyíkemberekkel és az ezotv-vel kéne azonosítani a "természetfelettit".


2016. máj. 1. 18:30
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
34%

Őszintén mire kell neked az ezotéria? Mit akarsz az ezotériával?

Azt ne mondjad, hogy fejleszteni (főleg a lelked).

Hová akarsz fejlődni? Mi a célod?

2016. máj. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
33%

Kedves kérdező!

sajnálom,hogy ilyen válaszokat kaptál.Itt aligha számíthatsz többre. válaszokból tudható,hogy alulkultúráltak.

Az ilyen embereknél,gyerekeknél bármi dolog attól igaz,hogy ő mondja. Érv nincs.

Már a kvantumfizika is ott-tart,hogy istent tény ként

el k e l l fogadja. DE még ha nem így lenne is a materialista tudomány örökre vesztésre áll,mert Isten mindig üzen valakivel. Látomás,vagy beteljesedett jósálmok által,melyeket az élet csinált meg.

ezekkel az a baj,hogy aki kapja annak az a kétszer kettő bizonyosságával bír. Sajnos,akinek elmondja annak már az is hit kérdése. Ne hagyd magadat befolyásolni,nehogy késő bánatod legyen ,mint a hitetleneknek Isten trónja előtt.

Melegen ajánlom: JOYCE MEYER könyvét:. AZ ELME HARCTERE,

2016. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
66%
Bíró Miklós, te melyik egyház tagja vagy?
2016. máj. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Mondtam, hogy célom van vele?

Csak egyszerűen szeretnék úgy eltávozni a Földről, hogy megpróbáltam teljesen másképp nézni a világra. Valami teljesen független és teljesen új szemszögből, ami csak az enyém. És úgy érzem, ehhez tanulnom kell. Rengeteget. Tanulni és tapasztalni és a legfontosabb, hogy nem úgy, ahogy az átlagember teszi, és nem úgy, ahogy az átlagembertől kérik.

Szeretnék hallucinogénekkel kísérletezni, ez lesz az első lépés, amit meg fogok tenni.

2016. máj. 1. 19:36
 15/32 anonim ***** válasza:
69%
Kedves Bíró Miklós, mások sértegetését melyik vallás írja elő? Illetve miben mutatkozik meg z "alulkultúráltságunk"?. Harmadráészt hol olvashatunk arról lektorált tudományos művekben hogy a kvantumfizikai elfogadja Isten létezését?
2016. máj. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
És pl. a hallucinogének mennyivel visznek közelebb a spiritualitáshoz amikor működésük a tudomány eszközeivel hiánytalanul tárgyalhatók?
2016. máj. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező, pár napja egyik barátommal azt játszottuk, hogy kártyajósos kérdésekre válaszoltunk itt ebben a kategóriában, mintha értenénk hozzá. Holott egy minimális Google használaton kívül fingunk nem volt az egészről, tarot kártyát még képen se láttam.


Mit várna el ilyenkor az ember? Jön valami spirituális szakértő és elmagyarázza, hogy ez mekkora butaság amit írtunk. Volt ilyen? Tippelj. Megoldás egy sorral lejjebb.


Megoldás: nem volt. Ebből látszik, hogy mekkora kamu ez az egész és mennyi birka hisz benne. Erre nincs jobb szó. Etettünk több embert is a szó szerint semmivel, még privát üzeneteket is kaptunk, hogy jósoljunk. Hát most szerinted mi a fenét gondoljak a spiritualizmusról?

2016. máj. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%
Az ELIT tudja, hogy amit mi spirituálisnak ismerünk, az létezik és kutatja is saját tudósaival, de az eredményeket nem osztja meg a világgal. Kb ennyit erről, hogy átrudomány-e a mágia
2016. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
41%

"Az ELIT tudja, hogy amit mi spirituálisnak ismerünk, az létezik és kutatja is saját tudósaival, de az eredményeket nem osztja meg a világgal. Kb ennyit erről, hogy átrudomány-e a mágia"


Ezt aztán jól beleböfögted a nagyvilágba, máris meggyőztél!

2016. máj. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésekre adandó válaszok helyett:

HA VALAKI HISZ,NOHA ISTEN NINCSEN,SEMMIT SE ÁRT MAGÁNAK ÉS MÁSNAK SEM.

áM HA VALAKI MEGTAGADJA A LÉTEZŐT, AKKOR...

2016. máj. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!