Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az emberek miért utasítják el...

Az emberek miért utasítják el ennyire mélyen a spiritualitást, ezoterikus jelenségeket, világszemléletet?

Figyelt kérdés

A tudománynak határai vannak, és mindig is lesznek.


,,A tudomány nem képes megoldani a természet végső rejtélyeit. Azért nem képes, mert mi is a természet részei vagyunk, s ezzel részei vagyunk annak a rejtélynek is, amelyet megoldunk." - Ezt Max Planck, egy híres fizikus vallotta.


És tökéletesen igaza volt. Miért gondoljuk azt, hogy nincs semmi titok amit nem tudunk, nincs Isten, nincs lélek, nincs élet a halál után. Nincs semmi, csak amit mi látunk, hallunk, érzékelünk és amit a műszereink kimutatnak? Miért állítják ezt hétköznapi emberek, akiknek se a tudományhoz se a spiritualitáshoz semmiféle közük nincs? Akik nem mélyedtek el egyik terület ismereteiben sem, csak megtanulták azt amit az iskolában meg kellett, ezen kívül maximum elolvasnak néha pár tudományos cikket amit a Facebook kidob vagy megnéznek pár lebutított ismeretterjesztő filmet.


Miért szégyen hinni? Hinni abban, hogy az igazsághoz nincs kapacitásunk?

Amióta az eszemet tudom, hiszek az Istenben. (Sose volt rám erőszakolva, a szüleim se vallásosak.) Egész életemben egy pillanatra se fordult meg a fejemben, hogy nincs Isten, hogy nincs semmi ami az ember felett állna.

14 éves koromban elindult bennem valami, el kezdtem spirituális témájú könyveket olvasni, de sosem hittem szilárdan semmiben. Számomra nincsenek tények, csak lehetőségek. Most se állítom, hogy valóságos amiket tapasztaltam alvásparalízis, és egyéb "illúziók" "hallucinációk" során. Oké, én szeretnék hinni a tudománynak. Szép meséjük van, de amikor az ember átél bizonyos dolgokat, utána valamiért erősebb a belső hang ami azt sugallja hogy ez valóság volt. Amikor félig kifordulsz a bénult testedből és a látótered a szemeid helyzetétől független és hallod amit az anyád és a testvéred beszélgetnek, az hogy lehet álom? Amikor felébredsz és ugyanonnan folytatják?


Nem állítok semmit, nem vagyok semminek se a híve, csak próbálok nyitott lenni. És szerintem az ezotéria nem a farkasembereknél és a horoszkópnál kezdődik és nem a kártyajóslással, a gyíkemberekkel és az ezotv-vel kéne azonosítani a "természetfelettit".


2016. máj. 1. 18:30
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
66%
Amiért a mikulást, a húsvéti nyulat, meg a fogtündért is.
2016. máj. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 piriiiii ***** válasza:
30%

Mert félnek. Mert ostobák (nem azért, mert elutasítják a spiritualitást, hanem azért, mert elutasítanak valamit, amit nem is ismernek). Mert címkékben gondolkodnak, nem pedig tartalmakban, nem azt nézik, saját maguk számára mit jelenthet valami, hanem azt, hogy a nagy többség hogyan értelmez dolgokat.

De engem nem zavar ez. :) Amíg engem hagynak járni az utamat, addig nem érdekel, ők hogyan nem találják meg a sajátjukat. Nem beszélek ezekről olyannak, aki elutasítja, még annak is csak ritkán, aki nem. Ez személyes dolog.

A spiritualitás egyszerű dolog pedig. Nem kell semmi hókuszpókuszt belelátni. Ez is tudomány, egyszerűen a lélek tudománya. Ez sok mindent takarhat.

Sajnos a nyitottság, az elfogadás hiányzik az emberekből. Nem más személyek felé, hanem a világ, önmaguk, a lét felé. Pedig itt élünk ebben... nem nehéz elfogadni.

2016. máj. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 piriiiii ***** válasza:
39%
Első, mintha nem is válaszoltál volna. :D
2016. máj. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
76%

Az ezotériának erősen a tudomány részlegeket kellene erősítenie és nem a kuruzsláshoz, mások lehúzásához, a vak és eredménytelen hithez kellene tatoznia. Ma már retardáld babonák, hasraütések és üzleti fogások tömkelege. A legtöbb a butításra épít, az egóra és vágyakra, szórakoztatás. Van amelyik tudományos nézeteket forgat ki, hogy hitelesebbnek látszódjon.


A tudományról mint ellenség beszélni pedig felettébb visszataszító már ne is haragudj.

Valóban nem tudhatunk sok mindent. Ezért kell nyitottnak és szkeptikusnak lenni és a jelenben élni. Mert ez az életünk biztos. Nem hinni kell, hanem élni és feltalálni.

2016. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
41%

Mert nem lehet mindent elhinni bemondásra.


Most azt mondja valaki, pl. a Nyilas ilyen vagy olyan. Most miért higgyem el, ha a csillagászat érdekel és tudom, hogy tudományos alapja nincs az egésznek. Ha van, lássuk.


Bármiben lehet hinni, de tényként csak igazolt dolgokat lehet elfogadni. Te sem ülnél fel egy repülőre amiről azt mondanák: ezt egy ezoterikus tervezte, ugyan nem ért a mechanikához, aerodinamikához, elektronikához, de nagyon hisz benne, hogy működik az alkotmánya - ne legyél már olyan hitetlen.

2016. máj. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
9%
Fogadd gratulációm!
2016. máj. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
63%
Mert a spiritualitás a gyakorlatban azt jelenti, hogy minden hülyeséget el lehet hinni, még ha ellentmondásba is kerül az ember magával. A szubjektív élmények meg fontosak, de az káros, amikor az alapján végletes következtetésekre jutunk: ez így van, mert én azt tapasztaltam, hogy úgy van. Ez nem hit, hanem hiszékenység.
2016. máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
46%

"nem a kártyajóslással, a gyíkemberekkel és az ezotv-vel kéne azonosítani a "természetfelettit"."


- és Te mi akapján kérdőjelezed meg ezeknek a valóságát? Ez nem hitetlenség?

2016. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
45%

Nos, nekem meg az a nézőpontom, direkt nem engedik meg, hogy mindent tudjunk. Szerintem rég bemutatkoztunk már, hogy milyenek vagyunk mi emberek.

Szerintem ez így is fog maradni, max a jéghegy csúcsát fogjuk felfedezni.

Miért hiszi azt mindenki, hogy egy erkölcstelen néptömeg kezébe kell kerüljön a mindenttudás? Hát mi lenne itt...

Ja, és nem, nekem sem tetszik ez a felállás.

De hát nem én diktálok.

2016. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
60%

Hogy lehet elfogadni egy olyan kijelentést, hogy a gondolataink teremtenek? A világ illúzió? Vagy bevonzunk valamit hittel? (az önszuggeszció és személyiségváltozásán kívül).

Hogy lehet olyanba hinni, hogy a fénnyel elég táplálkozni?

És egyéb baromságok?


Én nem mondom, hogy vessük el a lelket. Csak azt hogy eredményeket akarok. Olyanokat, amiknek haszna van. És ne hit kell hozzá. Vagy ha van hit, akkor mindig működik.

2016. máj. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!