10-es kérdező!
Ha meghalsz, tudni fogod, hogy meghaltál. A testedet látni fogod, de egyáltalán nem fog érdekelni, mert a test a léleknek csak egy öltöny, amit ha elhasznál (megöregszik, megbetegszik), akkor ledob magáról.
Az agy, ha sérül, akkor valóban elfelejthet dolgokat, hiszen a lélek elfoglalja az agy teljes egészét. Ha ez az agysérült ember meghal, a lélek kiszabadul a testből, a lélek ismét egész és egészséges lesz, és mindent ismét tudni fog.
"Az agy, ha sérül, akkor valóban elfelejthet dolgokat, hiszen a lélek elfoglalja az agy teljes egészét. Ha ez az agysérült ember meghal, a lélek kiszabadul a testből, a lélek ismét egész és egészséges lesz, és mindent ismét tudni fog."
Kíváncsi vagyok, hogy ezt honnan szedted. Tapasztalat? Esetleg kutatási eredmény? Vagy csak a képzeleted szárnyalását pottyantottad közénk?
Én nem hiszek a lélekben, viszont nem fogom neked megmondani, hogy miben higgy, mert mindenki abban hisz, amiben akar. Nekem nem oszt és nem szoroz.
A lélek a régmúltból maradt ránk és majdnem az összes valláskultúrákban jelen van. Egyébként a lélek szót több értelemben is használjuk, mely így több fogalmat takar. A pszichológiában például érzés, tudat, éntudat stb. Vallásos és spirituális értelemben örök elpusztíthatatlan eszenciáját jelent. A köznyelvben azt jelenti a lélek, hogy "lélegzet", "lelkes" stb. De akárhogyan is nézzük a lélek egy szubjektív vélekedés.
A tudat egy képesség, amellyel elképzeléseket, szándékokat, vágyakat, színlelést, tudást tulajdonítunk magunknak és másoknak. Valamint annak a megértése, hogy mások elképzelései, szándékai, vágyai különböznek a miénktől. A tudat abban különbözik a lélektől, hogy míg azt tudjuk, hogy létező mert tudatában vagyunk önmagunknak, viszont a lélek nem bizonyított, nem mért semmivel sincs alátámasztva, hogy az ember túlélni a saját testét. Egyedül azok hisznek benne, akiknek az életében nem fér bele az a tudat, hogy az ember nem egy halhatatlan teremtés, hanem egy halandó lény függetlenül attól, hogy miben hisz, és függetlenül testtől és lélektől.
A psziché maga a lélek tehát a pszichológia nagyvonalúan magát a lélekkel foglalkozó tudományágnak nevezi. Ebből adódóan a pszichiáter mint orvos a lélek doktoraként ment át a köztudatba.
A probléma csak az hogy itt gipsz helyett amit egy törött lábnál használ az orvos az azt rögzíti,a gyógyszer amivel a pszichiáter gyógyítani igyekszik az az agy biokémia folyamataira hat,ha úgy tetszik a tudatra és nem a lélekre. A tudat mint az agy produktuma jól vizsgálható és szépen felosztható különböző jelölésekkel vagy frekvenciákkal. A lélek az ember legbensőbb énje ami által ő az ami. Sokan talán nem is ismerik önmagukat sem csak a reakciójukat szemlélik értetlenül egy váratlan élethelyzetre.
"Kíváncsi vagyok, hogy ezt honnan szedted. Tapasztalat? Esetleg kutatási eredmény? Vagy csak a képzeleted szárnyalását pottyantottad közénk?"
De imádom az ilyen beszűkült gondolkodású embereket. Mond csak mik vagynk mi a nagy tudományunkkal a világmindenségben? Mint porszem a sivatagban miközben azt hisszük van fogalmunk bármiről is. Ne gyere nekem a kutatási eredményeddel, meg tapasztalatoddal.
"Mindannyian barlangban vagyunk, és csak árnyékokat látunk a barlang falán. De hogy mi kreálja az árnyékot, arról halvány fogalmunk sincs. A valóságot soha nem fogjuk megtudni, mindig az árnyékokból tudjuk majd összehozni azt, amire szükségünk van, hogy éljünk."
Attól mert képtelen vagy felfogni mi okozza az árnyékot, attól még nem csak az árnyék létezik.
Aki tovább lát az orra hegyétől és legalább van fogalma arról, hogy mi lehet az árnyék mögött még ha nem is igaz amiben hisz, az már előrébb jár mint te.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!