Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lehet megtéríteni az...

Hogyan lehet megtéríteni az ezoterikusokat?

Figyelt kérdés

Kifejezetten anyukámra gondolok. Rengeteg pénzt elkölt jósnőkre, meg efféle ezós totál non-sense dolgokra úgy, hogy közben elég szegény körülmények között élünk. Legszívesebben összetörném a telefon, amikor meghallom, hogy milyen hülyeségeket tud kérdezni, de általában nem szólok semmit. De már nem bírom sokáig. Kérlek segítsetek! Nagyon nagy bajban vagyunk emiatt, de anyukám nem képes beismerni, sőt, ő más okát látja a bajnak, és persze, hogy jósdától kér segítséget.


Elnézést, ha rossz témába írtam a kérdést, de nem találtam jobb helyet.



2015. aug. 3. 10:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Élből azt mondtam volna, hogy sehogy.


Elolvasva körülményeket, bajban vagytok. :( Apukád nem él veletek, nem tud hatással lenni rá? Nincs olyan ember, akire hallgat? Nem lehet beláttatni, hogy legalább a pénzt ne költse erre?


Hány éves vagy? Mikor tudsz önállósodni, pénzt keresni?

2015. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Édesapám már rég elhagyott bennünket, nem tartjuk vele a kapcsolatot. Nevelőapukám pedig már idős, beteg ember, állandó felügyeletre szorul. Anyuval sokat beszélgetnek, de nem veszem észre, hogy bármi is változna anyukám felfogásmódján, pedig apukám sikeres ember volt, és ő sem hisz az ezotériában. Anyukám nagyon a saját feje után megy, nagyon határozott nő, de sajnos átbillent a ló másik oldalára, amikor ugyanis a hülyeség után megy határozottan, és semmi nem térítheti el. Nem igazán van olyan ember, akivel még napi szinten kapcsolatban állna, elég magányos.

18 éves vagyok, még két évem van a gimiből, és utána külföldre szeretnék menni továbbtanulni, amihez ugye sok pénz kellene. Erről is teljes mértékben meg van győződve, hogy neki addigra már lesz pénze, mert az még messze van, de én az időt nem fogadnám el érvnek. Ennek ellenére úgy készülök, hogy sikerülni fog a tervem, már azon gondolkozom, hogyan oldhatnám meg saját erőből.

2015. aug. 3. 11:10
 3/18 anonim válasza:
Huh ez kemeny, probalj vmi bizonyitekot kerni arra, hogy amiket csinal van valosag alapja. Nem fog tudni semmit se amit ne cafolhatnal meg. Ha ezutan is szorja a penzt dolgozz ki egy tervet a mihamarabbi sajat labra allasra.
2015. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy úgy érzem, nem hallgat rám, mert hogy még "gyerek vagyok". Egyszer belekerültünk egy internetes átverésbe, ahol üzletet ajánlottak (anyukám vállalkozó), de nagyon kedvezőt. Annyira részletesen kidolgozták, hogy senki nem gyanakodott, még rendes szerződést is küldtek. Aztán mikor már majdnem az "üzletkötés" következett volna, megtaláltam őket interneten (csak később kerültek fel, tehát korábban nem lett volna esélyem). Az összes e-mail sablonja fent volt, amit váltottunk. Megmutattam neki, de persze nem hitt nekem. Hiába tettem az orra elé a Fraud nevű honlapot, nem tudott vele mit kezdeni, mert nem tud angolul. Az összes e-mailét mit írtuk neki. Közben is rengeteget veszekedtünk, hogy mit hogy írjunk, de képtelen volt még csak meghallgatni is az érveimet, mert hogy "gyerek vagyok" és "nem értek ehhez", holott saját megítélésem szerint hatalmas butaságokat írtunk volna beleértve még a nyelvtant is. Mikor persze megpróbáltam megakadályozni, hogy tovább levelezzenek (miután azt is olvastam, hogy egészen az emberrablásig mehetnek, és váltság díjat követelnek), eldurvultak a dolgok. Nagyon heves vitáink voltak, megfenyegetett, hogy ha megpróbálok keresztbe tenni a meggazdagodásunknak, akkor kitagad a családból... Mivel nem hallgatott az ész érvekre, kénytelen voltam ráhagyni, de persze titokban ellenőriztem, hogy mit leveleznek még velük. Pontosan úgy folytatódott, ahogy fent volt az interneten. Aztán egyszercsak abbahagyták, de annyit se kaptam, hogy köszönöm, igazam volt, vagy bármi. Sehogy se tudok hatni rá. Régen elég jómódúak voltunk, rendesen ment az üzlet is, talán innen ez a hatalmas önbizalom...
2015. aug. 3. 12:12
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem akarom hátba támadni, mert ő az anyukám, és a módszerektől eltekintve rengeteget dolgozik értünk, és nagyon nehéz élete van/volt. De az út, amin most megyünk nem a gazdagsághoz vezet...

Nem tudom, hogy a gondolataimban mennyire játszik szerepet a kamaszkori lázadás.

2015. aug. 3. 12:15
 6/18 anonim válasza:
83%

Én azt mondtam volna élből, hogy le kell őket lőni, de persze ezt nem mondhatom. Viszont sajnos azt mondhatom és mondom is, hogy szinte biztos az, hogy sose fogod tudni meggyőzni. A testvérem is ezotériába menekült. Teljesen instabil, több százezer forintokat költ el arra folyamatos jelleggel, hogy hazarepüljön Magyarországra ezoterikus képzésekre (ahol csak a képzés ára 6 számjegyű dolog), hogy megtanuljon "energiát küldeni" meg kézrátétellel gyógyítani meg ilyen irdatlan nagy marhaságokat csináljon. Közben mindenkit elüldözz magától. Úgy egy éve beszéltem vele utoljára, akkor minden erőmmel, teljesen normálisan ész érvekkel próbáltam meggyőzni hosszú beszélgetések során a marhaságinak hiteltelenségeiről. Több olyan kérdést tettem fel, amire nem volt képes válaszolni, mert az ezotériája összeomlásához vezetett volna. Végül azt mondta, hogy hmm, erre még nem gondoltam, de majd holnapra kigondolom, azóta se mondott semmit. Egyszerűen elengedte a füle mellett. Mert amire nem tudnak valami frappáns földöntúli dolgot mondani, azt egyszerűen nem hallják meg. Ez ilyen. Ők HISZNEK valami nem létező ostobaságban és ha valaki valóban hisz, azt nem lehet meggyőzni...

Sajnállak, mert nagyon rossz helyzetbe kerültél ezzel, de megmondom őszintén, semmi esélyt nem látok arra, hogy bármivel is képes legyél meggyőzni, főleg ha tényleg úgy áll hozzád, hogy még gyerek vagy és ő úgy is jobban tudja. Szerintem kezd el magad egyengetni az utadat és hagyd rá ezt a sok förtelmet, nézd el neki, mert az édesanyád, aki felnevelt és szeretett, illetve még most is. Valószínű ennél többet nem tehetsz érte. Ha biztosra akarsz menni a továbbtanulásoddal, akkor az utadat magadnak kell egyengetned.


Ui.: Egyébként azt a sok csaló, gané embert, aki a jóhiszemű, kissé naivabb társaikat így megvezeti és ilyen módon csalják ki a pénzüket nem értem, hogy miért nem tartóztatják le a hatóságok... Ez már bőven bűnözés kategória az én szememben, főleg hogy még nagyon erős családbomlasztó hatása is van.

2015. aug. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%

A jelekből úgy tűnik, hogy nagyon kicsi az esély, hogy bármiről meggyőzd. Érvekel nem nagyon fogsz tudni hatni rá, mert hisz, nem pedig tud.


Legjobb esetben annyit elérhetsz, hogy talán azon gondolkodik, hogy mennyi pénzt költ ilyesmire, legjobb esetben is ugyanúgy hisz ezekben a zöldségekben, de pénzt nem költ rá, de ebben sem bíznék.


Így van, az idő nem fogja megoldani, hogy legyen pénz a taníttatásodra, az biztos. Úgyhogy nagyonis jól teszed, ha ezen racionálisan gondolkozol és szembenézel problémával.


Legjobb lenne minél előbb saját lábadra állni, nagyon mást nem tehetsz. A legnagyobb tisztelet mellett sem.


(Ui. szülő gyermek viszonyban a tisztelet fontos dolog, de ezt nem árt tisztázni. Nem vagyok vallásos különösebben, de a tízparancsolat is azt írja, hogy "tiszteld", azt viszont nem írja, hogy "tiszteld tiszteletreméltó szüleidet", azt sem írja, hogy "tedd azt, amit mondanak" és azt sem, hogy "gondold azt, amit ők gondolnak"... fontos tudni.)

2015. aug. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%

Leginkább is kénytelen vagy elfogadni, hogy nem sokat tehetsz. Egy szint után nincs értelme vitázni, veszekedni.


Annál inkább van értelme a saját jövődön gondolkozni és az önállósodáson. Nem lesz könnyű ilyen körülmények között.

Ha lazul köztetek a kapcsolat az egy békés megoldás lehet, nem kell föltétlenül balhézni, meg veszekedni, egymást marni, lesz ott elég feszültség abból is, hogy szépen lassan egyre önállóbb leszel.


Kénytelen lesz belátni, elfogadni, hogy máshogyan látod és éled a saját életedet egyre inkább. Ahogy te is kénytelen vagy lenyelni azt a békát, hogy nem nagyon tudod meggyőzni.

2015. aug. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 FüligJimmy88 ***** válasza:
70%
Nem kell megtéríteni. Az ezotéria nagyon sok hasznos dolgot magában foglal, úgyhogy nem azzal van a baj, hogy hisz benne, hanem azzal, hogy rosszul értelmezi. Szerintem úgy tudnál javítani a helyzeten, ha az ezotérián belül egy olyan vonalra vezeted, ami... olcsó. Jobb szó híján. Ott van például az én "bibliám", Berente Ágitól a Reiki. 500 forintért lehet kapni a coop-ban (ez itt a reklám helye volt, bocs...), lényegében a reiki az egyetemes energia (a star wars-ban gyakorlatilag ezt hívták erőnek), nem kell hinni benne, de az adja a nagyszerűségét, hogy mindemellett az élet szeretetére tanít. Szóval szerintem ezt kipróbálhatnád és ha van egy kis mákod, akkor olvasás közben rá fog döbbenni, hogy nem holmi kamu jósok fognak rajta segíteni, hanem ő maga. Az a legnagyobb baj, hogy gyenge. És ezt nem bántásból mondom. Mondjuk nem is csoda azok alapján, amiket írtál. És mivel gyenge, könnyű becsapni is. De ha már ezóval foglalkozik, miért nfoglalkozzon a hasznos részével? :)
2015. aug. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
Ezt most miért kellett az ezo rovatba áttenni? Amikor a kérdező nyilvánvalóan egy fölvilágosult, szkeptikus álláspontot képvisel. Itt a végén még a kérdezőt is rábeszélik, hogy járjon jósnőhöz! :) Meg várhatóan lepontozzák az összes korrekt segítő választ, amit a kérdező is hasznosnak ítélt. (Tisztelet a kivételnek!)
2015. aug. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!