Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mit lehet ebbe a jelenségbe...

Ozmium42 kérdése:

Mit lehet ebbe a jelenségbe belemagyarázni?

Figyelt kérdés
Gyerekkoromban egy alkalommal különös és ijesztő tapasztalatom volt elalvás előtt. A beszűrődő fények mintha eltűntek volna, és tökéletesen korom sötétté vált volna a szoba. Annyira sötét lett minden, mintha megvakultam volna (túl a feketeségen, mintha tényleg mintha a látás, mint érzet, kikapcsolt volna). Ebben az állapotban, ahogy minden inger megszűnt (mert éjjel történt, csend is volt, és feküdtem), az a benyomásom támadt, hogy csak a saját gondolatom vagyok, és ha másra gondolok, vagy elfelejtem magam, akkor megszűnök létezni. Ez azért lett ijesztő, mert amikor az ember próbál nem gondolni valamire, akkor azért is arra gondol, ráadásul a "valami" itt egy dolgot leszámítva minden mást jelentett a világon, ráadásul aludni készültem, ami felért volna egy öngyilkossággal. Aztán valahogy elhessegettem ezt az elképzelést, aludtam, és felébredtem, közben egyszer sem semmisültem meg (talán).
2015. márc. 28. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Félálomban voltál, vagy mi van veled? :S

Én ebből nem tudok kimenni....

2015. márc. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bármit.

szellemek

varázslat

ufók

isten(ek)

És bár én nem tudnám, de van itt egy prominens hozzászóló, akinek biztosan sikerülne: KVANTUMFIZIKA.

2015. márc. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2: Én szerintem meg PSZICHOLÓGIA!
2015. márc. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem, ez nem félálom volt, nem is mertem elaludni. Teljesen éber voltam, és tisztán gondolkoztam, ahogy szoktam. Nem hallucináció volt, mert semmi természetfölöttit nem láttam, nem éreztem, a sötétben meg a csendben semmi különös nincs. Az ötlet volt egy kicsit elmebeteg. Ez is eszembe jutott akkor, hogy nem őrültem-e meg. Ezt a legnehezebb megválaszolni.
2015. márc. 28. 23:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Röviden olyan érzés volt, mintha oldódtam volna a körülöttem lévő semmiségben (mint ahogy a kockacukor olvad). Mivel az érzékszervekkel tapasztalható külvilág megszűnt, csak az maradt a tudatomból, ami érzékszervek nélkül lenne. Úgymond a belső világom, az öntudatom (ami alváskor elvész), csak ez "dacolt" a körülötte lévő semmivel "szemben", és ezért éreztem úgy, hogy egy hajszál választ el attól, hogy teljesen eggyé váljak a semmivel, és akkor végem lesz, mert a semmi nem tud semmit, nem tudok újra "eszembe jutni", ha már nem létezek, mert elfelejtettem magam.


Természetesen tudom, hogy bizarr és paradox kifejezéseket használok, amik nehezen értelmezhetőek, de nehéz pontosan leírni az esetet. Azért is hoztam ebbe a témakörbe, itt van létjogosultsága az ilyen témáknak.

2015. márc. 28. 23:50
 6/8 anonim ***** válasza:
Bármit bele lehet magyarázni, egyébként meg csak kezdtél elaludni és sötét volt.
2015. márc. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Legoman ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, csak kezdtél elaludni.

Semmi különös nincsen benne. :)

Meditációval, pedig ellehet érni, hogy arra gondolj amire akarsz és arra gondolj, amire nem. :)

2015. márc. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Azt magyarázol bele amit akarsz. Isten álldjon.
2015. márc. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!